Ilkan antama tulosvaroitus tuntuu kiusalliselta kun osake on jo jonkin aikaa ollut nousussa. Ei ole mikään salaisuus, että jo monessa muussa pörssiyhtiössä toimitusjohtajaa olisi vaihdettu, jos tuloksen tekeminen olisi ollut näin vaikeata kuin Ilkalla. Sen sijaan Korkeatupa jatkoi linjallaan vuosikymmenet saamatta laivaa kurssille, ja nyt koootaan tuloksia. Toivottavasti uusia toimitusjohtaja tekee oikeansuuntaisia ratkaisuja.
Tulosvaroitus!
pienoskkara
10211
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Sitä se päätoimittajan mamutusta ihannoiva linja teettää. Lukijat ottivat kantaa ja peruivat tilauksiaan.
juuri näin
Ilkan tulosvaroituksella ja journalistisilla valinnoilla ei ole mitään keskinäistä tekemistä. Kyllä notkahduksen aiheuttaa ilmoittelun väheneminen. Näemmä joillekin pitkään jatkuva yökastelu on myötävaikutanut kyseisenlaisten pinttymien syntymiseen. Älkää hävetkö ahdistavia asioita, puhukaa niistä. Muuten tulee maahanmuuttaja ja vie.
Jahaa Takala kommentoi ja kehuu itseään johtajana johon hänestä ei vain kertakaikkiaan ole. Naiskiintiö ei toimi joka paikassa.
On niillä senverta, notta ku jornalistinen linja alkaa lukijaa v.tuttohon, lukija peruu tilauksen ja levikki laskoo alahappäin, ku lehemän häntä, nii kuka sellaases leheres ilimootteloo! Ei nii kukaa!! Tämä vaan "torolfssonille". Ei kukaan kovinkauaa tilaa lehteä, ja maksa siitä liian korkeaa hintaa, jos aina päätoimittajan kirjoituksia lukies alakaa v..uttamahan!
Kannattaislaittaa nettiin kuolinilmotuspalstaniin ei tarttisi lukea koko ilkkaa,samalla rahalla saa Hesarin,homotusta tosin molemmissa,mutta Hesarissa myös kiinnostavaa asiaa.
Aika harvoin päätoimittaja kirjoittaa kun teksti on sunnuntaisin lehdessä. Lehdessä pitää olla monipuolista näkemystä. Mikä se sellainen lehti olisi joka kävisi jokaisen pirtaan, moniarvoisuus on lehden paras väline. Ilkan levikki on pysynyt aika lailla vakaana. Maakuntalehdistä vakaimpana. Hyvä lehti, kunhan osakkeen arvo nousisi ja saisimme taas kunnon osingot.
Päätoimittajan voisi laittaa vaihtoon. Hänestä eivät pidä lukijat, eivätkä alueen yrittäjät. Nimenomaan ilmoitusmyynti sakkaa. Takalan valitsemalla linjalla ja kehnolla journalismin tasolla on asiaan suora yhteys! Ihmettelen, että pörssiyhtiössä näin ei ole jo menetelty!
Vihreitten ylistys tulee Ilkalle kalliiksi, ei ihme kun ent. päätoimittaja
nimesi Ilkan Sein.Sanom. Vihreitten paikalliseksi äänenkannattajaksi.
Vihreet tuskin lehtä tilaa,
Niks, Korkiatuvan osaamattomuus ja osaavien ihmisten alistaminen talon on tuohon tilaan vienyt. Jäi suunnitellusti eläkkelle. Epäilen, lukekaapa vuosikertomukset, mikä oli tjsopimuksen mukainen eläkeikä. Kenkää tuli, mutta liian myöhään.