Hyvää juhannusta juutalaisille ja muillekin!

HerttaistaJussiaKaikille

Nyt on kesäpäiväntasauksen aika ja taas kauheat, pakanalliset menot alkamassa. Pakanakansa vetää viinaksia päänsä täyteen ja tanssii ilkosillaan ison tulen ympärillä. Jotkut paistavat sianlihaisia makkaroita nuotiolla. Piiskaavat saunoissaan koivunoksilla toisistaan pois pahoja henkiä. Uutta, ulkomaista ja monikulttuurista muotia on polttaa muutama auto juhlapäivän alkajaisiksi.

Osa kansasta tunnustaa rasisti-Lutterin oppeja ja veisaa kirkossa virsiä sen Johanneksen muistoksi, joka kastoi ihmisiä Jordanissa. "Juhannus on meillä herttainen!"

Osa kansasta, joko omasta, vapaasta tahdostaan, tai vahingossa tapattaa itsensä tänä juhlaviikonloppuna. Joskus on saldo peräti 35 kuollutta, yleensä vain n. 20. Suurin osa löytyy sittemmin järvenpohjasta ajautuneena jonkin kesämökin rantaan. Kirottu olkoon se suomalainen joka keksi vetoketjun!

HYVÄÄ JUHANNUSTA FOORUMILLE!
Köklölle, fair.g:lle, kooteeässälle, kaikille, juutalaisille ensin, sitten myös pakanoille!

Toivoo SuomiNeito Sophie, rapakristitty.
.

8

356

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kiitos omasta puolestani, ja toivottelen myös, kivaa juhannusta.

      sanasta rapakristty tuli mieleen, kuinka etelän kirkkoisät kirjoittivat aikoinaan, kuinka (Q) kuraissien heimot tunkeutuvat pohjoiseen ja sanskritin kielellä ihmiskunta on Lokaplaneetta.

      välillä roiskuu... mut ei oo pakko roiskuu

    • SuomiUnienKultala

      Kiitosta.

      Tässä suomalaisjuhannukseen sopiva Miesten vuoro - Oravan laulu:
      https://www.youtube.com/watch?v=F3EzhsPf2OM

      Rakastan Aleksis Kiveä ja hänen herkkiä runojaan ja kertomuksiaan. Miesparka sairastui aikanaan, mutta ehkä juuri tämä, lievä hulluus, purkautui hänestä kauneutena, joka rikastuttaa edelleen meitä, joilla on suomalainen sydän ja koti Suomessa, Tuonelan lehdossa, Unien Kultalassa.
      .

    • KTS--

      Kannatamme Soffiinaa ja Johannusta!

      • JuhannustaJohannukselle

        Tosiaankin: Johannus! Hyvää juhlapäivää hällekin!
        .


    • Motty Steinmetz videot on poistettu. Mistähän syystä ?

      Yhtä niistä oli käyty kuuntelemassa viisi ja puolituhatta kertaa kahdessa vuorokaudessa. Muitakin monta sataa kertaa.

      En ymmärrä miksi ne eivät saaneet olla täällä.

      • MinäHyvinYmmärrän

        Sinä et ymmärrä,sillä olet vielä luottavainen sielu, etkä ehkä henkilökohtaisesti tunne tätä uskonnollisen rikollisuuden riemulajia.

        Hellarit haluavat ylläpitää valhemielikuvaa juutalaisista. Kyseessä on katos valtaisa ja tuottoisa talousrikos. Messiaaniset huiputtavat epärehellisiä, kristityiksi itseään luulottelevia laitalahkolaisia, hyvin romanttisella tarinalla "juutalaisista", joiden uskonto on hämmästyttävän sama kuin hellareilla, kuten olemme tälläkin foorumilla saaneet vuosia lukea.

        Tuo rikollinen laitalahko tekee miljoona- / miljardibisnestä tällä huijauksella. Siksi kaikki todelliseen juutalaisuuteen viittaava poistetaan näkyviltä. Joo, minäkin taisin edellä kertoa Israelin kansan synneistä aika vapaamuotoisesti, joten se poistettiin tuosta KTS:n viestin alta, tai niiltä paikkein.

        Helluntailaisuus - nk. "messiaanisuus" on sen "juutalainen" väännös - ei kestä sekunttiakaan totuuden valossa. Se on ammattihuijareiden jo 1800-luvun lopulla hyvin laatima kooste kaikista mahdollisista kristillisen kirkon jo ammoin tuomitsemista harhaopeista.
        .


    • Minä en ymmärrä ollenkaan mistä sinä puhut.

      Minä tykkäsin siitä musiikista, kuten myös laulajasta. Ketjun aloitti KTS ja varmaan myös poisti, koska itse laittoi jonkun sotaisan palestiina marssin.
      Motty on ihana. vaikka sitä ei kai saisi sanoa.

      • KTS--

        Kyseinen "marssi" oli Palestiina hymni eikä ensinkään ollut tässä ketjussa eikä mitenkään erityisen "sotainen" vaan valtiota ja sen infrastruktuuria rakentamaan kehoittava tempo.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      325
      1534
    2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      31
      1249
    3. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      472
      1069
    4. 62
      956
    5. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      73
      942
    6. Onko kaivattusi

      Kummallinen jossakin suhteessa?
      Ikävä
      48
      701
    7. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

      Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
      Kitee
      107
      694
    8. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

      Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
      Ikävä
      75
      692
    9. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      466
      636
    10. Kauanko olet kaivannut kaivattuasi ja

      koska hänet löysit?
      Ikävä
      38
      622
    Aihe