Maidanilla taas tilanne

Mutta erik käski hegen pois?

Menkää nyt joku striimaamaan!
493
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Millä Maidanilla?

Mitään Maidania ei enää ole.

Äänestä
  • Eikä ole koskaan Suomessa ollutkaan paitsi noiden russofiilien unelmissa.

    Äänestä

Saako asema-aukiota enää ylittää? Saako siellä katsella maisemia, vanhoja rakennuksia turistitkaan?
Saako istua penkille, vai viekö poliisi järjestään kaikki istujat putkaan?
Mitä siellä nyt oikein on menossa, valtiopetos, hallituksen kaataminen vai mikä??

Äänestä
  • Vaikea sanoa kun valkoihoinen kantasuomalainen ei uskalla enää sinne mennä, SE sekopäät käy kuulemma kimppuun.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Poliisimielivalta kirjoitti:

Mutta erik käski hegen pois?

Menkää nyt joku striimaamaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu