TV Choice TV-lehti järjestää joka vuotisen äänestyksen vuoden parhaista ja siihen voi myös osallistua Suomesta. Ensimmäistä kertaa Robert Sugdenia näyttelevä Ryan Hawley on mukana ns.lyhyellä listalla. Hienoa että taitava näyttelijä saa vihdoin arvostusta, mutta vielä hienompaa olisi jos hän voittaisi vuoden parhaan mies näyttelijä palkinnon! Kaikkia Ryan/Robert fanit siis äänestämään. Paras saippuasarjojen mies on sivulla 16/20. Muita ED ehdokkaita ovat Laurel/Charlotte Bellamy ja vuoden tulokkaana Sally Dexter Faithin roolista (ei vielä tuttu Suomen ajassa sarjaa seuraaville) ja tietysti Emmerdale itse vuoden parhaaksi saippuaksi.
http://awards.tvchoicemagazine.co.uk/vote-now
Ryan Hawley/paras näyttelijä/TVChoice-äänestys
5
238
Vastaukset
- rbrf
HUOM! Äänestysaikaa on ensi perjantaihin asti 7.7. Palkinto seremonia on vasta syyskuun alussa.
Ja taas sattui niin että ensi viikolla Robert ja Aaron ovat poissa jaksoista. Tuotanto,mitä hittoa??Robert on 7.7 jaksossa.
Seuraava viikkolla 28 onkin sitten paljon Robroniin liittyviä asioita. - DaleEmmer
Kiitos kaikille äänestäneille! Ryan voitti parhaan näyttelijän palkinnon! Vähänkö hienoa ja taatusti ansaittu saavutus! Emmerdale putsasi muutenkin pöydän: Charlotte Bellamy vei parhaan näyttelijättären pystin ja Sally Dexter (Faith Dinglen roolissa) vuoden tulokas palkinnon. Kaiken sitten vielä kruunasi, että Emmerdale palkittiin vielä vuoden parhaana saippuana.
Äänestäminen siis kannattaa, vielä kuukausi aikaa käyttää ääni Inside Soap-äänestyksessä.- höpsistävaan
Ryan Hawleyn näyttelijätaidot ovat kuin kesäteatterin lavalta, mutta faneja näemmä riittää.
- pappiparka
Ashleyn roolin esittävä mies tekee hienon roolisuorituksen dementoituvana perheenisänä.
- Glub
Niin tekee, hän onkin saanut muualla roolistaan myös palkintoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh422512Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729422992117- 241900
- 241625
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251489Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta421453- 441376
- 1001349
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391315- 361086