Suomessa rikotaan

5108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Suomessa on vähän kaikkien asioiden nobody cares meininki,mutta niin tuntuu olevan maailmallakin,joten mitä välii?
Jo yksin se että vieläkin pidetään suurten valtioiden toimesta ydinase uhkaa päällä vaikka tiedetään varsin hyvin että maapallon kaikki valtiot tuhoutuu jos 3.ms puhkeaa.
Toinen esimerkki on tämä ihmisten hädänalaisuus,vieläkin nyktisin ns.heikompia ihmisiä kiristetään ja uhkaillaan nälällä ja sairauksilla ja asuinsijoilla sekä velalla vaikka kaikille riittäisi kaikkea jos olisi edes hivenen tasa-arvo ajattelua maailmassa,mutta kun ei.
Mutta kuitenkin nämä siviili-ja sotilasjohtajat pitää itseään täysijärkisinä.
Tämä on suurin ihmettelyn aihe näinä päivinä.
Muuten tätä nykyhulluutta ei voi ymmärtää kuin että kaikki on enemmän tai vähemmän psykoja eli osasyyntakeettomia,harmi.
Niin pienissä valtioissa sekä isoissa,ja suurempi harmi on se että psyko maailmassa äänestämälläkään ne muut ihmiset ei voi vaikuttaa riitävästi asioiden kulkuun että kaikki ongelmat saataisiin ratkaistua kerralla kuntoon.
Minä en kyllä keksi mitä sitten voisi asiat tehdä että asiat muuttuisi vaan kaikki halutaan julkisesti vain tuhoutuvan,ääneen tätä ei tietenkään sanota.
Todella surullista.

Äänestä

Näyttöä on et tapahtuu vakavia virkavirheitä:

Vala("Minä N.N. lupaan ja vannon kaikkivaltiaan ja kaikkitietävän Jumalan edessä (vakuutan kunniani ja omantuntoni kautta), että minä virassani noudatan perustuslakeja ja muita lakeja sekä toimin oikeudenmukaisesti ja puolueettomasti kansalaisten ja yhteiskunnan parhaaksi.")

Virkavirhe on julkisyhteisön tai sen palveluksessa olevan julkista valtaa käyttävän työntekijän tekemä päätös tai toimi, jossa tahallaan tai huolimattomuutta rikotaan annettuja säännöksiä, määräyksiä, asetuksia tai lakia.

Äänestä

Ihmiset jotka on vastuussa kaikesta:

Maahanmuuton ministerityöryhmän kokoonpano

sisäministeri Paula Risikko, puheenjohtaja,
pääministeri Juha Sipilä,
ulkoasiainministeri Timo Soini,
valtiovarainministeri Petteri Orpo,
kunta- ja uudistusministeri Anu Vehviläinen ,
liikenne- ja viestintäministeri Anne Berner,
elinkeinoministeri Olli Rehn,
sosiaali- ja terveysministeri Pirkko Mattila,
oikeus- ja työministeri Jari Lindström.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


LakiaEiNoutateta kirjoitti:

räikeesti tehtyjä päätöksiä:http://uutismaailma.com/pakolaiskiintio-vuodelle-2017-on-750-henkiloa/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu