Saanko pystyttää teltan rautatientorille?

Jos haluan ensi yönö yöpyä helsingin rautatiasemalla teltassani, tuo lienee sallittua. Vai onko se varattu vain laittomasti maassa oleville?
21289
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Totta kai se on Helsingin leirintäalue paskahuussit löytyy Kaisaniemenpuistosta......

1Äänestä
  • Yhdistetty Pöpilän Poliittinen PoliiISIS kieltää sen jyrkästi.

    1Äänestä

  • Ei suomipojalle

    Äänestä

Riippuu syntyperästäsi. Suomalainen veronmaksaja on epätoivottu

1Äänestä

Jos telttasi jätevesijärjestelmä on paskalain mukainen, niin kyllä.

1Äänestä

Autossa lukee polis, eli pulit?

1Äänestä

Vain soputeltan saa pystyttää torille.

1Äänestä
  • Onko muut telttamallit kielletty vihaisina malleina ? Että silleen.

    1Äänestä

  • Soputeltta ei vaadi pulttaamista muiden telttojen tapaan. Pultin ottaminen torilla on ehdottomasti kielletty.

    1Äänestä

Ei ilman suojaväriä

1Äänestä
  • Kelpaako vihreä, musta, ruskea kommando väritys ? Että silleen.

    1Äänestä

  • höpöhöpö kirjoitti:

    Kelpaako vihreä, musta, ruskea kommando väritys ? Että silleen.

    Ei kyseessä on syntyperäinen suojaväri. Lisäksi kannattaa hävittää paperinsa ja valehdella itseänsä alaikäiseksi 17-vuotiaaksi. Myös kokomustakaapu voi auttaa

    1Äänestä

Hemmettiiäkö täällä itket. Kokeile ja lopeta vinkuminen. Helpottaa kummasti, kun näemmä rasismi vaivaa. Typeryys vi***aa. Pystytä telttasi vaikka ihan omaan sänkyysi. Ketään ei kiinnosta.

1Äänestä

Laita teltta keskelle toria, mutta ei penkin lähelle. Päälle musta kaapu, täyspitkä ja naamakin piiloon.
Sitten saa yöpyä, muuten ei.

1Äänestä

ISOVIHA alkoi.
IsoIsisViha.
Suomalaisten vaino alkoi.

1Äänestä

Kirjoita teltan kylkeen allahu akbar, niin saat meditoida rauhassa.

Äänestä

Kyllä saat pystyttää. Mutta varoitus että siellä on aika "tuulista" viikonloppuna. Mitään lippuja tai muita kylttejä ei kannata laittaa koska tuuli saattaa viedä. Saattaa mennä jopa leiriytyjä mukana.

Äänestä

Todella tuulinen päivä, ei kannata tänään yrittää. Jospa se sontaleirikin lähtisi tänään lentoon.

Äänestä

Tämä on ihanpäskä keskustelu???palsta

Äänestä

kaikki telttakylät poistetaan rautatientorilta . Tänään klo 19 mennessä. Myös turvapaikanhakijoiden majat. Parempi näin. Poliisin päätös. Olkoot kaikki tyytyväisiä. Parempi näin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


olenkos_oikeassa kirjoitti:

Jos haluan ensi yönö yöpyä helsingin rautatiasemalla teltassani, tuo lienee sallittua. Vai onko se varattu vain laittomasti maassa oleville?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu