Lentokentälle asfaltointi

Routimatonta pohjaa joten senkun tasoittaa ja kerros pohjaa asfaltti päälle.
Ei ole kallis operaatio pätkä asfalttia.
13240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

15.7 katsomaan Kauhavalle lentonäytöstä ja lentokentän mallia.
Toivottavasti saadaan maakuntaan uusi pysyvä lentonäytös ja viihdetapahtuma.

Äänestä
  • Tulemme varmasti! Kauhavalle.

    Menkijärven kylä , lanatkaa nyt se tie , eihän tuonne viitsi lähteä kahville autoaan särkemään. Ei kannata odotella kaupungin kesäloma virkamiehiltä mitään. Vielä kun suolasumu auto pyörähtäisi perään.

    Äänestä

Routimatonta pohjaa ei ole Suomessa olemassakaan.

Äänestä
  • No eipäs takerruta pikku seikkoihin on kuitenkin kuivaa kangasmetsää eli tasaisena pysyvää kuitenkin . No kuitenkin parempana pysyvää kuin moni muu tiepohja ! Olisko nyt tyytyväinen?

    Aina jotain jokin kaivelee ja lopulta itse hyväkin asia hukkuu täysin turhaan natinaan. Mua ei kiinnosta nyt mikään sanoisi Matti Näsä.

    Äänestä

  • Yli30vvroutateitäajanut kirjoitti:

    No eipäs takerruta pikku seikkoihin on kuitenkin kuivaa kangasmetsää eli tasaisena pysyvää kuitenkin . No kuitenkin parempana pysyvää kuin moni muu tiepohja ! Olisko nyt tyytyväinen?

    Aina jotain jokin kaivelee ja lopulta itse hyväkin asia hukkuu täysin turhaan natinaan. Mua ei kiinnosta nyt mikään sanoisi Matti Näsä.

    Poistetaanko muutama iso kivi kentän länsipäädystä..
    Kuka on isäntä.

    Äänestä

  • Sitä kiveä ei poisteta ,sen kivenpäältä minun isoisänisoisä ampua tussautti kasakkaa keskelle otsaa -v1809 suustaladattavalla kiväärillä. Raato on järvessä noin 26metriä rannasta keskijärvelle päin.

    Äänestä

Mikä kivi? Onko jotenkin edessä? Voiko sen jauhaa tiepohjaksi?

Äänestä

Tästä se lähtee, meinaan rahan syytäminen lentokenttäalueeseen ja loppua ei näy!

Äänestä
  • Alajärven ankkurit esim siinä on kaivo. Loppua ei näy.

    Äänestä

Ankkurit tuo kaupungille näkyvyyttä ja tunnettavuutta 100 kertaa enemmän kuin kenttä keskellä ei mitään!

Äänestä

Mitä näkyvyyttä? Miten se ilmenee? Ei ole vielä mitään huomannut. Ankkurit on enemmänkin miinus näkyvyyttä tuonut kun sarjaan pomppasivat .
Ankkurit vie 1000 kertaa enemmän kuin kenttä .

Äänestä

Oot vissiin paljonki tehnyt asfaltointeja ?

Äänestä

Alta 10€ neliö , vain pieniä piha alueita ja paikkauksia olen teettänyt harvoin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tasonnostoahetialusta kirjoitti:

Routimatonta pohjaa joten senkun tasoittaa ja kerros pohjaa asfaltti päälle.
Ei ole kallis operaatio pätkä asfalttia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu