http://kolttonen.fi/blog/2017-07-07.html
Miten tulla helpoiten suureksi ajattelijaksi?
Kalevi Kolttonen neuvoo sinua uusimmassa blogikirjoituksessaan. Kannattaa lukea juttu pian, sillä asia on erittäin tulenarka ja tullaan poistamaan palstalta nopeasti.
Miten tulla helpoiten suureksi ajattelijaksi?
Kalevi Kolttonen neuvoo sinua uusimmassa blogikirjoituksessaan. Kannattaa lukea juttu pian, sillä asia on erittäin tulenarka ja tullaan poistamaan palstalta nopeasti.
Vastaukset 6
Vanhimmat
"Etsi Jumalan Valtakuntaa ja Hänen vanhurskauttaan!" Niinkuin Jeesus kehoitti! Matteuksen Evankeliumissa!
Aloittaja on rienaajahengen vallassa!!!
Ei tuossa mitään rienaamista ole.
On totta että susia lammasten vaatteissa tulee seurakuntaan. He saattavat tuoda sisään oppeja jotka ovat raamatunvastaisia. Se on sitten seurakunnan tilasta kiinni tunteeko seurakunta raamattunsa.
Et ole varmaan syntymäsi jälkeen päässyt haistamaankaan?
"Normaalissa "maallisessa" elämässä ollaan vuosikymmeniä, joissain tapauksissa jopa vuosituhansia, edellä lahkojen sisäisiä dogmaattisia oppeja."
Jumalan näkökulmasta voisin sanoa että korruptio on edellä. Korruption järkeistäminen on varmasti samaa tasoa kuin sodomassa ja gomorassa.
"tuo siellä esille asioita, jotka jokainen normaali ihminen "maallisella" puolella on jo ottanut itsestäänselvyyksinä."
Jos tarkastellaan yleistä arvo korruptiota, on selvää että "maallisella puolella" tietyt asiat ovat itsestäänselviä kuten avion rikkominen.
Voisi kysyä että missä ovat ne nerot maallisella puolella jotka taistelevat Jumalan antamien hyvien asioiden puolesta?
Voisi aloittaa lukemalla Lauri Järvilehdon kirjan "Tee itsestäsi mestariajattelija".