Kyllä. Tuholaiset juoksivat suvaitsevaisten joukosta.
http://www.express.co.uk/news/world/826252/g20-summit-protest-violence-Hamburg-Germany-masked-rioters-loot-shops-burn-cars
http://www.express.co.uk/news/world/826252/g20-summit-protest-violence-Hamburg-Germany-masked-rioters-loot-shops-burn-cars
Vastaukset 22
Vanhimmat
Vassarit ovat tehneet täystuhon Hampurissa sekä saaneet orkut teoistaan ja viherpiipertäjät iloitsevat riemulla asiasta.
Kyseeessä on sellainen parempi väkivalta. Parempaa väkivaltaa saa kohdistaa liiketiloihin, autoihin ja poliiseihin, jos tekijät ovat oikealla (vasemmalla?) asialla. 500 poliisia pääsi sairaalaan paremman väkivallan toimesta. Jos vastaavaa olisivat tehneet "natsit" tai siis äärioikeisto, niin tuomitseminen meilläkin olisi aivan huvatonta. Mutta nyt siis kyse ei ollut natseista, vaan äärivasemmiston hyvästä väkivallasta.
Tässä on väline, jolla muutama vuosikymmen sitten näitä suvaitsevaisia pidettiin kurissa:
https://www.youtube.com/watch?v=uhOrY88MGbM
Ja olisi käyttöä edelleen!
Korjauskulut voi vähentää noiden kusipäiden sossutuista. Ketuille olisi hyvää ruokaa ja paljon.
Saksa aloittanut joukkojensa siirtämisen Turkista - maiden väliset kiistat syvenevät
Tänään klo 17:28
http://m.iltalehti.fi/ulkomaat/201707092200254651_ul.shtml
"Saksan parlamentti päätti kesäkuussa siirtää joukkonsa Turkin Nato-tukikohdasta."
Li kussut kiimassaan hunajaa ja Arhinmäki vetänyt perseitä olalle jo kolmatta päivää.
Ja valtamedia ymmärtänyt ja vähätellyt tapahtumia, koska vasemmiston väkivalta "parempaa väkivaltaa"
Tämä on sitä suvaitsevaiston parempaa väkivaltaa ja räyhäämistä.
Joo tää on sitä liin erilaista väkivaltaa,joka kohdistuu valtakoneistoon eli viattomat kauppiaat saa kärsiä noiden imbesillien rähinöinnistä. Lii ja koivuhalko lusimaan mielellään elinkautista.
Merkel on luvannut korvauksia asianosaisille.
Nekin korvaukset maksaa saksalainen veronmaksaja, mutta sehän tuntuu olevan yhdentekevää noille rähinöijille.
Kaipa ne suomalaisetkin jollain konstilla saadaan tuostakin maksumiehiksi.
Jos itselläni olisi valta, kaikki rähinöijät vankilaan ja korvausvelvollisiksi.
Onko Yle vieläkään kertonut, kuka Hampurissa mellakoi?
NWO-poliitikkojen rahallinen tuki järjestyy välittömästi, olihan "omat suojatit asialla".
Meillä on unelma!
http://youtu.be/zfhYf5KwswA
Iltapaska (IS) teki juuri ylistävän uutisjutun mellakoista, mukana suomalaisia vasemmistoliiton ja vihreiden porukoita ja myös "suvakki" Dan Koivulaakso. Koivulaaksohan on uhannut aiemmin iskuilla Suomen Vastarintaliikettä, kannattaa väkivaltaa. Koska he ovat vasemmistolaisia, on heidän väkivaltansa median mukaan hyvää ja oikeutettua. Kansallismielisten / isänmaallisten mielenilmaukset taas eivät ole sallittavia, eivät edes rauhanomaiset mielenosoitukset, vaan Dan Koivulaakson tapaisten vassareiden on aina hyökättävä tai muuten häirittävä vastapuolen mielenilmausta.
On tämä Euroopan touhu sairasta. Suvakkianarkistit hilluu ja tuhoaa, ja avaavat rajat matuille valtiojohtajien hymistellessä.
Aiheesta ja aiheen vierestä:
https://beta.oikeamedia.com/o1-27704
Samassa julkaisussa Pauli Vahteran kirjoitus ns hyvistä ihmisistä:
https://beta.oikeamedia.com/o1-27724
Nuo onnettomat anarkistit eivät tajua, että tulee aika, jolloin tuoni korjaa. Itsekullekin ennemmin tai myöhemmin.
Muistelevatkohan ylpeydellä tekosiaan jos saavat vanhoiksi elää?
Voi Pyhä Birgitta, miten pahaa tekee lukea Vahteran juttu. kaksi ensimmäistä kappaletta ja aivan käsinkosketeltava tunnelma ,"kipu" tulee lukiessa. Asiat sanottu juuri kuten ne ovat vihreiden ja vassareiden hesarihaastattelu vaikuttaa lähinnä tuulikanteleen kilinältä.
aika outo juttu että media kirjoittaa vasemmistolaisesta väkivallasta ylistävän jutun. Mielestäni nämä suomalaiset jotka palaavat kotimaahan pitää pidättää osallistumisesta väkivaltaan ja Hampurin kaupungin tuhoon ja laittaa heidät yhteisvastuullisesti maksamaan tuhojen korvauksia.
Ihanan suvaitsevaista.
Helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Dan Koivulaakso (vas) ylistää kaupungin tuhoamista, kauppojen ryöstelyä ja väkivaltaa twitterissä "mahtava tunnelma"
Kaikenlaisia mielenvikaisia sitä on päättäjinä. Koivulaakso varmaankin haluaisi nähdä myös kotikaupunkinsa Helsingin yhtä raunioina..
Saksalainen Bild-lehti on julkaissut kuvia mellakoihin osallistuneista henkilöistä ja kysyy "kuka tuntee nämä henkilöt".
Oikeassa mediassa on Saksassa asuvan toimittajan Pertti Rönkön fb-päivityksestä poimittua tietoa:
https://beta.oikeamedia.com/o1-27943
Ote artikkelista:
"Naamioituneiden äänekäs sodanjulistus kapitalismia vastaan osoittautuikin sodaksi kansaa vastaan. Tämä on vasemmistolaisfasistista ylimielisyyttä, kirjoittaa Gerd Novakowski vasemmistoliberaalisa Tagesspiegel-lehdessä pohtiessaan Hampurin väkivaltaa."
Vassareilla ja anarkisteilla on unelma. Tuhotaan kaikki!!!
Joo, neropattivassarit tuhoavat heidän sossutukia maksavien pienyrittäjien kaupat.
Netistä löytyy video, missä poliisi lataa auton edessä seisovaa antifaa suoraan nyrkillä naamaan.Olikohan suomalainen vassari tai vihreä? No toivotaan että oli.