Puolueessa oli kuulema huono henki ja aivan kuin se olisi nykyjohdon syytä!
Eivätkö loikkarit huomaa että heidän joukossaan on se jonka luulisi olevan eniten vastuussa siitä mitä se oli.
Tältä asia ainakin ulkopuoliselta vaikuttaa.
Eivätkö loikkarit huomaa että heidän joukossaan on se jonka luulisi olevan eniten vastuussa siitä mitä se oli.
Tältä asia ainakin ulkopuoliselta vaikuttaa.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kyllä mulle ainakin on valjennut puolueen hajoamisen jälkeen minkälaisen lauman kanssa Soini on joutunut taiteilemaan.
Suomi-areenalla Halla-aho, Turkkila ja Purra pohtivat mitä on lupa mölistä ennenkuin syytekynnys ylittyy. Kolmikosta sai sen vaikutelman että he hakevat vasta rajojaan kuten pikkulapset.
Onneksi narsisti Soini on jo rajansa löytänyt ja se on poliittinen kaatopaikka, ikuinen häpeän viitta harteillaan.
Jos puolueen entinen johto on ollut samanlaisen haukkumisen kohteena jo ennen puoluekokousta niin en yhtään ihmettele että henki on ollut huono. Samat henkilöthän entistä puoluejohtoa haukkuvat nytkin. Ei mikään ole muuttunut.
Ai parjaamista situlaisten taholta? Kyllä teitä persuja parjaa koko kansa!
Situlaiset keskittyvät Soinin palvontaan ja persujen haukkumiseen. Mitään muuta "linjaa" heillä ei olekaan, ohjelmasta tai puolueesta puhumattakaan. Situlaiset on poliittinen rakkikoiralauma.