Islantilaista, somalia, espanjalaista, irakilaista, italialaista, syyrialaista, japanilaista, mustalaista, saksalaista, englantilaista, nekridiä, inuittia, venäläistä, ruotsalaista, norjalaista, tseremissiä, virolaista, ..
Kohtelenko heitä keskenään eritavalla ja miksi?
Kohtelenko heitä keskenään eritavalla ja miksi?
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tottakai vaikka käyttäytyisit hyvin itse niin tulet näkemään vaikka mitä kummallista ja raivostuttavaa varsinkin somalin,venäläisen,irakilaisen,virolaisen,nekridin ja mustalaisen toimesta. En nyt sano mitä kenenkin kanssa mutta kyllä valitettavasti ainakin invapaikka käytössä ja talosi pelastustiellä tulee olemaan mersu/hiace aktiivisesti pysäköitynä, myös odotettavissa on hirveetä älämölöä ja lapsien villiä toimintaa johon vanhemmat ei puutu sekä pitkin yötä mekkalointia, rikollista toimintaa ja tämä kaveri ajaa vanhalla 7-sarjalla tai A8 audilla mutta löytää sentään parkkiin. Lisäksi odotettavissa on että vanhemmat miehet tulevat seurustelemaan nuorien suomityttöjen kanssa. Ehkä yksi myös käyttää sivistyksen puutteesta johtuen saunaa grillinä kuten eräässä itä-helsinkiläisessä talossa vuosi takaperin. Joten paloautot vierailee siellä varmasti. Mutta itse tästä kaikesta huolimatta voi käyttäytyä hyvin.
Niinkuin itse käyttäytyvät
jos ovat kunnolla, eivät aiheuta mitään tunnetta
jos kerjäävät huomiota äänekkäällä elämällä -herättää vihaa hyvin herkästi
Yhteisasumisessa pitäisi AINA huomioida muiden oikeus olla kuuntelematta omaa elämää
kehitysmaalaiset moukat elävät minä-minä -tilassa, jossa ajatellaan "tää on mun, mä saan tehdä täällä mitä tahansa, milloin tahansa".
kenenkään kulttuuri, "lapset", sukupuoli tai rahan määrä ei anna oikeutta
esim. parkkeerata automaattisesti pelastustielle 10x päivässä "tilapäisen lastaamisen"
oikeudella vain siksi, että on "lapset" mukana ja "uusioperhe-elämä" on niin rankkaa.
Jos parkkipaikka on tuolla, autot viedään sinne, eikä oven eteen. ONKO SELVÄ!
ja jos hankkii 10 lasta niin pitäkööt ne edes oman kuuluvuuden sillä puolen
niitä "kehitysmaalaisia moukkia" on myös valkoisissa ja varsinkin omistavassa luokassa
raha ei tuo käytöstapoja