"En halua nyt mitään vakavaa"

tavatavaiei

Nonni. Mies sanoi että ei halua nyt mitään vakavaa, koska erosta niin vähän aikaa. Ihan vaan yhtäkkiä sanoi ilman että semmosista mitään puhetta ollut edes.

Ollaan siis tapailtu jonkin aikaa ja molemmat oltiin sitä mieltä että se on vaan hauskanpitoa. Lähdin juttuun mukaan siksi koska kaipaan seksiä ja läheisyyttä.

No nyt mua on alkanut pelottaa että mitä jos mä haluaisinkin jossain vaiheessa enemmän, ja mies ei. Ja mua ahdistaa kun en tiedä tavatakko miestä enää vai ei.

Hän on sanonut että voidaan viettää aikaa ilman seksiäkin jos haluan. Eikä ole sanonut etteikö haluaisi mua enää tavata. Minä olen tässä nyt se joka semmoista pohdin.

Satutanko mä itteni jos vielä jatkan tyypin tapailua? Jos mies sanoo että ei halua vakavaa, niin onko se sitten niin, ainiaan? Kun tää nyt vähän sotkee ajatuksia, että vois muutenkin viettää aikaa. Kuitenkin aiemman kokemuksen mukaan, jos mies sanoo noin, se tarkoittaa sitä että oon kiva ja hyvää seuraa ja seksi kelpaa mutta muu ei. Ikinä.

Oon vähän puhunut ahdistuksestani, niin on sanonut että voidaan pitää vähän taukoakin jos haluan. Tietää siis, että mua ahdistaa mahdollisesti jossain vaiheessa peliin tulevat tunteet. Tämmöstä mietiskelyä.

Hjälp.

2

231

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voi taivas, mikä logiikka taasen. Jos ootte sopineet vain hauskanpidosta, niin ei luulis olevan mikään ongelma, jos mies muistuttaa asiasta. Mitä ilmeisimmin mies haluaa tapailla sinua, muttei halua muuttaa kanssasi yhteen. Ehkä hän haluaa tapailla muitakn, joko sallit sen tai et, mutta kannattaa kysäistä. Jos haluat pitää miehen elämässäsi ei kannata kehitellä mitään draamaa, karkotat miehen taatusti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille

      Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest
      Maailman menoa
      53
      5577
    2. Yritystuet pois ja työeläkevaroilla maksettava valtion velka pois

      Nyt on teille kerrottu keino kuinka Suomen velkaongelmasta päästää eroon kertalaakista. Älkää saatanat enää minulle tul
      Maailman menoa
      90
      4913
    3. Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä

      Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden
      Maailman menoa
      330
      3920
    4. Ylen juttu sisäministeristä oli selvän tarkoitushakuinen

      haluttiin vielä vuoden loppuun saada joku "kohu". (Olisiko Yle tehnyt jutun jos sisäministerinä olisi esim. RKP:n, jota
      Maailman menoa
      139
      3241
    5. Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota

      Muualla maailmassa yrittäjät elävät asiakkaiden rahoilla, Suomessa palkansaajien maksamilla veroilla. Palkansaajahan ma
      Maailman menoa
      47
      2729
    6. 25
      2078
    7. Joulun ruokajonoissa entistä enemmän avuntarvitsijoita - Mitä ajatuksia tämä herättää?

      Räppärit Mikael Gabriel, VilleGalle ja Jare Brand jakoivat ruokaa ja pehmeitäkin paketteja vähävaraisille jouluaattoa ed
      Maailman menoa
      111
      1996
    8. Ulkoministeriön konsulipäällikkö arvostelee rajusti Haavistoa: "Täällä on pelon ilmapiiri"

      "– Täällä on ministerin toimien takia aivan selvästi pelon ilmapiiri. Jos sellaisen annetaan pesiytyä virkamieskulttuuri
      Maailman menoa
      10
      1897
    9. Mikä on pahinta

      Mitä kaivattusi voisi tehdä sinulle?
      Ikävä
      248
      1852
    10. Pyydän anteeksi etten osannut ratkaista

      Mitään muuta kuin lähtemällä. Et oikein tullut vastaan etkä kuunnellut. Tuntui että minun piti koittaa sopia ja sovitell
      Ikävä
      77
      1785
    Aihe