"En halua nyt mitään vakavaa"

tavatavaiei

Nonni. Mies sanoi että ei halua nyt mitään vakavaa, koska erosta niin vähän aikaa. Ihan vaan yhtäkkiä sanoi ilman että semmosista mitään puhetta ollut edes.

Ollaan siis tapailtu jonkin aikaa ja molemmat oltiin sitä mieltä että se on vaan hauskanpitoa. Lähdin juttuun mukaan siksi koska kaipaan seksiä ja läheisyyttä.

No nyt mua on alkanut pelottaa että mitä jos mä haluaisinkin jossain vaiheessa enemmän, ja mies ei. Ja mua ahdistaa kun en tiedä tavatakko miestä enää vai ei.

Hän on sanonut että voidaan viettää aikaa ilman seksiäkin jos haluan. Eikä ole sanonut etteikö haluaisi mua enää tavata. Minä olen tässä nyt se joka semmoista pohdin.

Satutanko mä itteni jos vielä jatkan tyypin tapailua? Jos mies sanoo että ei halua vakavaa, niin onko se sitten niin, ainiaan? Kun tää nyt vähän sotkee ajatuksia, että vois muutenkin viettää aikaa. Kuitenkin aiemman kokemuksen mukaan, jos mies sanoo noin, se tarkoittaa sitä että oon kiva ja hyvää seuraa ja seksi kelpaa mutta muu ei. Ikinä.

Oon vähän puhunut ahdistuksestani, niin on sanonut että voidaan pitää vähän taukoakin jos haluan. Tietää siis, että mua ahdistaa mahdollisesti jossain vaiheessa peliin tulevat tunteet. Tämmöstä mietiskelyä.

Hjälp.

2

217

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voi taivas, mikä logiikka taasen. Jos ootte sopineet vain hauskanpidosta, niin ei luulis olevan mikään ongelma, jos mies muistuttaa asiasta. Mitä ilmeisimmin mies haluaa tapailla sinua, muttei halua muuttaa kanssasi yhteen. Ehkä hän haluaa tapailla muitakn, joko sallit sen tai et, mutta kannattaa kysäistä. Jos haluat pitää miehen elämässäsi ei kannata kehitellä mitään draamaa, karkotat miehen taatusti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      73
      8164
    2. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      90
      5747
    3. Pikkupersu osoitti olevansa hieman yksinkertainen

      "Heikosti älykkyystesteissä pärjänneistä lapsista tulee muita todennäköisemmin ennakkoluuloisia ja konservatiivisia", uu
      Maailman menoa
      92
      3942
    4. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      46
      3901
    5. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      44
      3645
    6. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      60
      3594
    7. Jos on heikkolahjainen ja laiska koulupudokas, niin silloin äänestää vasemmistopuolueita

      näin tämä on käytännössä aina mennyt. Jos ei älyä ole paljon suotu, niin ei silloin inssiksi opiskella, vaan päädytään
      Maailman menoa
      26
      3246
    8. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      113
      3060
    9. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      57
      2859
    10. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      97
      2833
    Aihe