LAPSELLISET KUUSTONEN JA SAARILUOMA !

Plarasin eilenillalla telkkarikanavia, taisi olla MTV 3 jolla Mikko Kuustonen ja Jaakko Saariluoma sekoilivat, no oli siellä muutama naaraskin mm, Diandra !
Ohjelma ei ollut lastenohjelma, mutta lapsellisten ohjelma se kylä oli, kun joku sanoi jotakin koko sai rähähti nauramaan, vaikka mitään nauramista sanomassa ei takuulla ollut!
Tuli mieleeni jotta kaikkea paskaa sitä telkkariin tungetaan, ja noille lapsellisille kaheleleille vielä maksetaan siitä!

Late Lapista. SSSS Ry!
9261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Pistin juustosen poikottiin jo aikavuosia sitten. Poikotti auttoi sen verran, että nyt sen naama on joka helkkarin telkkariohjelmassa ja ääni kuuluu vielä radiostakin.

Äänestä

Tämä on sitä nykyajan tapaa tehdä tv-ohjelmat todella halvalla, ollaan ja pelleillään tunti ilman sen kummempaa käsikirjoitusta. Toista se oli, kun esim Pertsa Reponen ja kumppanit tekivät sketsiohjelmia.

Äänestä
  • Joo juuri noin, niissä oli aikoinaan sitä älykästä huumoria....ei enää ikinä...

    Äänestä

Älä muuta sano - en juuri tuota katsonut, mutta yksi kerta riitti aikoinaan! Millä nuo jaksavatkin.??...mutta kai siitä jokin palkka juoksee - eli sama mitä tekee, kuten vanha sanonta kuuluu..
Täällä pohojanmaalla on yksi sana tuota höhötystä varten : FLATAANEN.

Äänestä

Nämä "lapselliset" saavat siitä vielä rahaa. Ohjelmat ovat huonontuneet valtavasti.

Äänestä

Asiaa kirjoitatte! Mihin perustuu tällaisten täysin samankaltaisten ohjelmien lisääntyminen. Jotkut ns. julkkikset löpisevät mitä muka hauskaa keksivät ja paikalle raahattu yleisö hekottaa. Ihan järkyttävää touhua ja tämä nyt sitten on hyvää tv-ohjelmaa?

Äänestä

Huono humoristi nauraa omille vitseilleen. Muistellaanpa vaikka Jaakko Teppoa ja Eemeliä,siinä mallia

Äänestä
  • Aivan. Kaipaan myös noita 80-luvun Benny Hill -show´n sketsejä...britit osaavat.

    Äänestä

  • Aloittaja

    Eemeli olikin huippu! Naama totisena väänsi väkeviäkin vitsejä !

    Late Lapista : SSSS Ry!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Late_Lapista1 kirjoitti:

Plarasin eilenillalla telkkarikanavia, taisi olla MTV 3 jolla Mikko Kuustonen ja Jaakko Saariluoma sekoilivat, no oli siellä muutama naaraskin mm, Diandra !
Ohjelma ei ollut lastenohjelma, mutta lapsellisten ohjelma se kylä oli, kun joku sanoi jotakin koko sai rähähti nauramaan, vaikka mitään nauramista sanomassa ei takuulla ollut!
Tuli mieleeni jotta kaikkea paskaa sitä telkkariin tungetaan, ja noille lapsellisille kaheleleille vielä maksetaan siitä!

Late Lapista. SSSS Ry!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu