Onko Gleb Simanov -tapaus hybridisotaoperaatio

8178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Gleb, Petri, Marco, Janus ym. he kaikki ovat Bacmanin opetuslapsia.
Kuuluvat samaan juoneen, jonka suurin johtaja on isä aurinkoinen.
Kummallisesti juontuu yhteen nämä kaikki.
Niin, ja joukon jatkona häärii Ilja...

Äänestä

Pystyykö hybridin tunkemaan persereikään?

Äänestä

Samaa vähäjärkistä ja vähävenäläistä porukkaa.

Äänestä

Onko muut kuskit todellakin niin munattomia että ovat sallineet tuon pummilla matkustamisen ties kuinka kauan asiakkaan näyttämällä lipun kuvaa kännykästä? Ja sitten akku loppuu nyyh. Eikun kyytiin vaan.

Äänestä
  • Äkkiä asioista tulee tapa ja normi. Sitten kun kyseenalaistat, sinut uhrataan. Vähän kuin uskonnossa.

    Äänestä

  • Gleb on kgb:n juoksupoikia, tekee mitä käsketään.

    Äänestä

Gleb on huomenna Savonlinnassa Putinia tapaamassa. Tilipäivä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lukekaa.ihmeessä kirjoitti:

Mielenkiintoinen juttu tästä asiasta

http://polinakopylova.puheenvuoro.uusisuomi.fi/240136-tunnollinen-kuski-gleb-simanov-uhri-vai-syotti

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu