Venäjä ja sen jatkuvat sodat

Alkaa todella ottaa päähän Venäjän jatkuva sotiminen. Kaiken lisäksi hyökkäyksen kohteena ovat aina pienemmät ja heikommat maat. Osoittaisi Venäjä joskus selkärankaa, ja kävisi miehekkäästi jonkin isomman, vaikka Kiinan tai USA:n kimppuun, mutta ei. Eipä tietenkään. Pelkurimaa.
5115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mitä ihmettä sä oikein löpiset? Eiköhän se USA ole jokapaikassa sotimassa milloin mikäkin keppihevonen syynään. Tutkisit hiukan noita tilastoja sotimisesta ennenkuin alat älyttömiä mölisemään.

Äänestä
  • Älä viitti ryssä hölöttää suomalaisella foorumilla. USA tunnetusti ei ole aloittanut olemassaolonsa aikana sotia. USA:lla ei ole ollut siihen tarvetta kun hyvin menee ilmankin.

    Venäjä on maailman viimeinen imperialistinen valtio, joka haluaa laajentua aloittamalla sotia ja selkkauksia ja joka tulee ennenpitkää saamaan takkiinsa niin, että ropisee.

    Koko maailma odottaa sitä hetkeä.

    Äänestä

Tässä ketjussa puhutaan Venäjän sodista. Tiltu voi painua perseeseen, eli sinne mistä on tullutkin, täältä mutku-USAttelemasta. USA:n sotimiset eivät tee Venäjän törkeistä hyökkäyssodista millään tavalla hyväksyttäviä.

Äänestä

Sotikoon Putin missä haluaa mutta toivon että seuraavaksi täällä.On niin paljon lahdattavia idiootteja että tervetuloa tunnuksettomat vihreät miehet "töihin"

Äänestä
  • Suomalaiset kaipaavat jännitystä elämäänsä. Enää ei riitä se, että isänisänisä on kertomassa mahtavan Suomen voitokkaista sodista, vaan nyt pitäisi saada oikea sota käyntiin.
    Lihavat vetelehtijä pojat naputtelee päivät pitkät päätettä ja luulevat olevansa sotakunnossa. Hyvä jos lähipubiin ja hampurilaiselle jaksavat lyllertää. Äiti sentään kantaa joskus maitolasin päätteen viereen ja mummo tuo korvapuustin, että poika jaksaa!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


VenäjäOnPelkuri kirjoitti:

Alkaa todella ottaa päähän Venäjän jatkuva sotiminen. Kaiken lisäksi hyökkäyksen kohteena ovat aina pienemmät ja heikommat maat. Osoittaisi Venäjä joskus selkärankaa, ja kävisi miehekkäästi jonkin isomman, vaikka Kiinan tai USA:n kimppuun, mutta ei. Eipä tietenkään. Pelkurimaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu