Eli kummassa on halvempaa viina virossa vai saksassa ja mikä on saksassa jokin viinakauppa josta voisi netistä katsella valikoimia?
Viro vai saksa?
3
301
Vastaukset
- saksanmaa
Virossa on koroteltu alkoholiveroa siihen tahtiin, että Saksa on paljon helvempi. Travemündes oli ainakin tälläne visiin ihan jonku suomalaisen pitämä alkoholikauppa josta haettiin juomii ja täst voit katsella.
http://www.sariberner.de/alkohol/preisliste/- jkjkjkjkj
Saksas vaan ärsyttää se, että siellä on kaupoissa melki kaikki oluet jotain hemmetin painavia lasipullokoreja joita ei tee mieli yhtään raahata. Toki siellä tölkkilaatikoitakin myydään, mutta niitä löytyy lähinnä vain jostain just noitsa alkoholikaupoista eikä tavallisesta marketista.. Jotain pahaa bear beeriä voi löytää jopa vain n. 6€ laatikko!.
- Per-kel
Kävin vuos takaperin Puolassa, Świnoujściessa....Litran Absolut maksoi Lidlissä 115 Rkr ja Tyskie ja Warka olut oli halpoja :- Nastarovje
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662328Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.401937Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣291656Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1761613Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.1001516Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1851253Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1311238Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬251156En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9962- 77959