Kansa sanoo rasismille EI

http://www.is.fi/kotimaa/art-2000005295810.html

Vihreät päättävät seuraavalla kaudella Suomen tulevaisuudesta :) Pakolaisten tuloa ei voi estää! :)
18246
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Rasisimille kansa varmaan sanookin ei, mutta mitä tuo loisijamatujen maahanmuutto siihen liittyy?
Suurin osa kansasta sanoo myös loisijoille ei.
Mutta sitähän eivät vihreät koskaan suostu hyväksymään. Heillehän työnteko on kauhistus, se on jotain mitä muiden on tehtävä jotta vihreät voisivat loisija matuineen. Loisijoissa on vihreiden tulevaisuus.

2Äänestä

Suvakit on sellasia rasistinatseja että ei mitään rajaa.

2Äänestä

Siis niinkuin minäkään en kannata rotusortoa Suomessa, ihmisten rodun perusteella. Mutta kyllä ihmisrodut silti ovat geneettisesti, fyysisiltä taidoiltaan ja henkisiltä taidoiltaan erilaisia.

Älykkyysjärjestys älykkäimmästä rodusta vähiten älykkäisiin menee näin:
-Aasialaiset (älykkäimpiä)
-Eurooppalaiset/Amerikkalaiset (hiukan Aasian alapuolelal älyssä)
-Negroidiset ihmisryhmät (kaikissa testeissä selvästi, merkittävästi alemmalla tasolla)

Tosiaan siis rotusortoa en kannata missään muodossa. Mutta eri ihmisrotujen erilaisuudesta puhumista ei silti pitäisi lopettaa, ja koettaa sitä keskustelua väkivalloin estää. Sellainen pakkoestämnen ei osoita älykästä käyttäytymistä ihmisissä.

Äänestä

Höpö höpö siellä niitä vihreitä oli hampurissakin juuri riehumassa ja kannustamassa tovereitaan 500 poliisin pahoin pitelyyn nyten sitten vihreä edusta vielä kehuu toimiaan eikä puolue edes ole irtisanoutunut tästä naisen toiminnasta häntä ei ole harjattu hän myös toivoo samaa ihmistenpaihnpitelyjä suomeen.

Äänestä

Kevät 2019 on vielä pitkän matkan päässä, näillä väligallupeilla ei ole mitään todellista merkitystä. Kyselyt voidaan laatia hyvinkin puolueellisesti, todelliset voimasuhteet mitataan äänestyskopeissa.

Äänestä

Mitä+tekemistä+on+rasismilla+ja+maasta+poistettavilla+elintasohuijareilla+ja+muilla+lusmuilla?+Jospa+Suomessa+olisikin+oikeita+pakolaisia+joitain+tuhansia,+siis+naisia+ja+lapsia+sodan+alta+pelastettuna+väliaikaisesti+rauhan+tuloa+odottelemassa.+Mutta+perkele,+kun+98%+näistä+maassa+loisivista+on+nuoria+miehiä,+jotka+raukkamaisesti+ovat+lähteneet+livohkaan,+suurin+osa+rintamakarkureina.+Täällä+sitten+osoittavat+urheuttaan+raiskailemalla+ja+ryöstelemällä.+Eikä+meidän+naurettavat+oikeuden+määräämät+rangaistukset+näitä+barbaareja+pidättele.+Nauravat+"tuomioille".+Sakot+maksaa+veronmaksajat,+ehdollinen+saa+tikahtumaan+nauruun+ja+mitättömät+vankeustuomiot+loistavissa+oloissa+tuovat+vaan+vaihtelua+elämään.Eikä+siinä+kaikki,+nämä+ovat+lähes+poikkeuksetta+kehitymaamuslimeja,+jotka+mielestään+saavat+"vääräuskoisten"+maassa+elää+omien+saatanallisten+koraanisäkeiden+mukaan.+Jos+seuraava+hallitus+on+punaviherhallitus,+niin+se+on+sitten+lopullinen+niitti+sivistys-Suomelle+ja+hyvinvoinnille.+Alkavat+sitten+nämä+punaviher-rkp-luupäätkin+ymmärtää,+mistä+rasismissa+on+kyse,+kun+matut+näyttävät+heille,+kuka+täällä+määrää+menon.

1Äänestä
  • Etenkin kristittyjä. Heistä ei kukaan suvakki ole huolissaan pätkän vertaa. Ei, vaikka kristityt ovat maailman vainotuin ryhmä. Joka vuosi heitä kuolee suurin piirtein 100000 uskonsa takia.

    Äänestä

>>+Kevät+2019+on+vielä+pitkän+matkan+päässä,+näillä+väligallupeilla+ei+ole+mitään+todellista+merkitystä.>>Taitaa+olla+Keskustan+Juha+Sipilän+miehet+jotka+siellä+nyt+ovat+äänessä.+Tämänpäiväinen+Kepun+16.4%+kannatus+on+enää+vajaan+prosenttiyksikön+päässä+Mari+Kiviniemen+"katastrofiksi"+sanotusta+2011+Eduskuntavaalien+15,76+%+kannatuksesta.+Juha+Sipilä+ja+Keskustapuolue+tekevät+nyt+jotakin+totaalisesti+väärin,+ovat+tehneet+jo+jonkin+aikaa.+Kannattaisi+vaikka+tsekata+että+mitä+mieltä+Kepun+kannattajakunta+oikeasti+on+Sipilän+halukkuudesta+mm.+lisätä+elätettävien+maahanmuuttajien+määrää,+useilla+tuhansilla+uusilla+kongolaisilla+joka+vuosi.

Äänestä
  • Tuskin mamukysymys on tärkein asia monellekaan kepulaiselle, kiintiöiden nostaminen voi vähän harmittaa mutta kokonaisuutta ajatellen se tuntuu hyttysen huokaukselta.

    Äänestä

  • Tuo oli sellainen kaupunkilais-kepulaisen käsitys asiasta. Mutta mene minne tahansa Pohjanmaalle, ja kysy että halutaanko siellä lisää elintasopakolaisia Suomeen, niin vastaukset on aika lailla erilaisia.

    Maajussien lakimääräisetkin maksutilitykset ovat myöhässä, olivat jo viime vuuoden keväällä, ja traktorimarssi Helsinkiin tehtiin. Ei auttanut. Sipilältä menee kaikki aika sen 1.5 miljardin pakolaisrahan kasvattamiseen, ja Kiintiöpakolaisten määrän nostelemishaluihin.

    Täältä Helsingin vinkkelistä luullaan tietävän mitä maalla ajatellaan, mutta ei täällä tiedetä.

    Jalkautuminen auttaa asiassa, niin kuulee todelliset mielipiteet. Jonnekin se Kepun kannattajakunta on hälyttävällä tavalla kaikonnut.

    Äänestä

  • Maalla-arvellaan-näin kirjoitti:

    Tuo oli sellainen kaupunkilais-kepulaisen käsitys asiasta. Mutta mene minne tahansa Pohjanmaalle, ja kysy että halutaanko siellä lisää elintasopakolaisia Suomeen, niin vastaukset on aika lailla erilaisia.

    Maajussien lakimääräisetkin maksutilitykset ovat myöhässä, olivat jo viime vuuoden keväällä, ja traktorimarssi Helsinkiin tehtiin. Ei auttanut. Sipilältä menee kaikki aika sen 1.5 miljardin pakolaisrahan kasvattamiseen, ja Kiintiöpakolaisten määrän nostelemishaluihin.

    Täältä Helsingin vinkkelistä luullaan tietävän mitä maalla ajatellaan, mutta ei täällä tiedetä.

    Jalkautuminen auttaa asiassa, niin kuulee todelliset mielipiteet. Jonnekin se Kepun kannattajakunta on hälyttävällä tavalla kaikonnut.

    Veikkaan että monelle kepulaisisännälle kelpaa ilmaistyövoima, voi esittää laupiasta samarialaista ja saa vielä työllistämiskorvausta valtiolta. Siksihän kokkareistakin löytyy paljon kannatusta pakolaiskiintiöiden nostamiselle, halutaan vain orjia omiin yrityksiin mahdollisimman paljon.

    Äänestä

Rasisteilla nyt suuri hätä!

Äänestä

Sanomme rasismille ei. Somalian syrjitty bantu vähemmistö ansaitsee parempaa. Monet heista ovat joutuneet pakenemaan Keniaan. Loppu tällekin rasismille on saatava.

Äänestä

Vihreät on jo siihen mennessä mädäntyneet omiin sotkuisiin liemiinsä!

Äänestä

RASISMI NOUSUSSA KOVASSA
PERUSTEILLA RASISTIPUOLUE YLI KAIKKIEN PUOLUE JA YHTEISKUNTARAJOJEN.

Nimiä kannatuslistassa on jo 4995, eli muutama puuttuu vielä.

Äänestä

>> Veikkaan että monelle kepulaisisännälle kelpaa ilmaistyövoima, voi esittää laupiasta samarialaista ja saa vielä työllistämiskorvausta valtiolta.>>

Nyt höpötät aivan tietämätöntä skeidaa. Tiedän Pirkanmaalta useitakin maaseudun isäntiä jotka ovat kysyneet työkkärin kautta matuja, ja tarjolla olisi fyysistä maatalon hommaa. Aitojen korjaamista, purkamista, metsähakkeen keräämistä, sokerijuurikasmaan hommaa ym. Lehmien kanssakin, jos osaavat käyttää koneita.

Ei ole saatu ainoatakaan Lähi-Idän pakolaista edes käymään paikan päällä. Joissakin muualla ne ovat käyneet, ja luvaneet jäädä hommiin. Parissa päivässä kaikki ovat kadonneet, eivät enää ilmaannu.

Sen sijaan esim. Ukrainasta ja Bulgariasta on saatu maatiloille tekijöitä. Ei noista Lähi-Idän muslimeista ole minkäänlaisiin peltotöihin. Ei ne mene edes Närpiön tomaattiviljelmille kasvihuoneillekaan töihin. Siellä Närpeksessä on Kauko-Idästä aasiasta tekijöitä, mutat ei muslimitaustaisia yhtään.

Kepulaiset isännät ei saa mitään etua mamuvyörystä Suomeen, kustannuksia joutuvat veroina maksamaan.

Äänestä

Suomen tuho alkaa välittömästi jos vihreistä tulee seuraava päämisteripuolue,, voiko todella kansa olla niin tyhmää että äänestää näitä pölhöjä jotka eivät aja kantasuomalaisten asijoita,, pätkän vertaa,,,

Äänestä

Kyllä matuilla hyvin menee jos vihreistä päämisteripuolue tulee,, mistä rahat no sehän asia ei heitä kiinosta,, kyllä veroja on helppo nostaa,,

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Oioioioioi kirjoitti:

http://www.is.fi/kotimaa/art-2000005295810.html

Vihreät päättävät seuraavalla kaudella Suomen tulevaisuudesta :) Pakolaisten tuloa ei voi estää! :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu