Huomio,
Justaa Hyvinkään parhaat sapuskat.
On piikkinä lihassa Hyvinkään ravintoloille.
On nääs hakannut kaikki ravintolat arvosteluissa.
Justaa Hyvinkään parhaat sapuskat.
On piikkinä lihassa Hyvinkään ravintoloille.
On nääs hakannut kaikki ravintolat arvosteluissa.
Vastaukset 147
Vanhimmat
Juu. kaikki Hyvinkään kuppilat menevät nurin kohta kun vain puuman vellit kelpaavat.
http://www.is.fi/seksi-parisuhde/art-2000005298921.html
Sääliksi käy tämän "puuman" entistä miestä jota tämä nainen herjaa julkisesti Iltasanomissa.
Tekisin rikosilmoituksen herjauksesta poliisille jos olisin tuossa asemassa.
Onpas julkisuuden kipeä täti. Pissikset vielä ymmärtäisi, mutta 40-kymppiseltä tökeröä. Sitä tulee saamaan mitä tilasi.
Mikä tämä palopuron puuma on? En ehkä ottais. Tällaiset ns. olevinaan jukkikset tai miksi he itseään kutsuvat, olevatko muita parempia.
Julkisuuden kipeitä. Ei normaali ihminen tuollaista tee, joten jotain on taustalla.
Nyt on menny Puumalla puurot ja vellit sekasin
Ei tulisi mieleenkään mennä syömään tuollaisen pissapään ravintolaan. Sääliksi käy entistä miestä.
Puuman juttu sinänsä ok, jos tuollaisen nyt lehteen haluaa hän laittaa/LAITTAISI anonyyminä ja ilman naamaa, mutta omalla pärställä nimellä kun on laitettu, niin onhan tuo 100 - 0 nöyryytys ja äärimmäinen halveksunnan teko ex miestään kohtaan, koska äijänhän tunnistaa nyt lähipiiri ja koko kotikylä ja muukin Suomi.
Mikäköhän tuossakin jutussa on se oikea totuus? Puumalla kenties tuttuna joku lehden toimittaja? ja halusi vi**umaisesti näpäyttää oikein kunnolla exää tällätavoin pirullisesti? Tai jotain tuonkaltaista vastaavaa kepposta tuo kuitenkin kielii?
Koko juttu haiskahtaa.
Ehkä tolla naamalla tarviikin olla ylpee, että oikeen iltapäivälehteen, kun saa pippeliä. Se on lasten kiva mennä kouluun, kun koulussa huudetaan katsokaa munahaukan poikasia. En myöskään mistään hinnasta menisi noin typerän muijan kioskiin syömään, en edes juomaan. Että mä säälin ex ja nykystä ukkoa, lapsia ja sukulaisia myötähäpeää taas tunnen kyseisen henkilön puolesta, kun näköjään oma äly siihen ei riitä.
Pekka pumppaa sen aikaa tuntuu hyvältä ja lähtee sitten muille maille.
Juttuhan ei kestä. Nelikymppinen nainen lähestyy jo vaihdevuosia, jolloin seksi hyytyy omaan mahdottomuuteensa. Älkää uskoko juttuja, joissa väitetään että senioreilla olisi mahtava seksielämä.
Hölmöintä on lähteä revittelemään omia yksityisasioita julkisuuteen. Ehkä oli tarkoitus mainostaa Aapossa ilmaiseksi liiketoimintaa, mutta juttu repesi sitten sivuraiteelle. Jutun toimittaja lienee lainattu kesäksi jostain hömppälehdestä. Taas tulee Hyvinkää-mainosta, jota joutuu kuuntelemaan sarjassa "ai sieltä Hyvinkäältä".
Mitähän vuosikymmentä "täti Monika" mahtaakaan vielä elää. Meillä muilla on menossa vuosiluku 2017 ...
Aivan, ja tullaan myös aina muistamaan.
Monella jo 14 vuotiaalla teinitytölläkin on roimasti enemmän henkistä kapasiteettia korviensa välissä, harkintaa asioiden suhteen, sekä paljon parempi ÄO, kuin tällä puumalla.
En tunne tapausta. Voisiko joku valaista. Palopurolla on nykyään aika paljon tapahtumia, "puuma" ei ilmeisesti mitenkään liity niihin. Vai?
Aika hölmö artikkeli tosiaan. Mietin myös, mitä mahtaa ex tykätä, ja naisen sukulaiset. Olisiko kannattanut ensin vähän funtsata ennenkuin kertoilee lehdille?
Ei ole paikallekaan ainakaan hyvää mainosta. Nyt kun "puuma" lienee varattukin. Toki saattaa jotkut uteliaat tuonne mennä juuri jutun takia.
Kuvan perusteella Puumalta on #Parasta Ennen# päiväys mennyt jo ajat sitten. En yhtään ihmettele, miks ei ex äijää oikee kiinnostanu, kun kovassa kännissä.
#opettele #käyttämään #hashtag
Ahdistaako 🤔😣😥? Eiköhän se selväksi tullut, mitä EiJatkoon kirjoitti, oli ne merkit ihan mitä vaan.
Perseelläkö sitä nykyään markinoidaan yritystä?
Juurukin näin voi vanhempi tehdä käytöksellään lapsistaan koulukiusattuja ja hyljeksittyjä. Minä en ainakaan haluaisi lasteni kaveeravan vastaavien puumien lasten kanssa, koska tuohan voi olla vain pintaa.
Kylläpä täällä roikkomahaiset Tena-papat ovat triggeröityneet :D "En ehkä ottaisi". Just joo, ihan kuin kelpaisit. Naisia täällä saa kommentoida miten lystää mutta kun lausutaan totuuksia kyvyttömistä miehistä, niin jo miesvauvat aktivoituvat. En ole aikoihin nauranut näin makeasti.
Eksyitköhän hieman aiheesta? Ymmärrän yskäsi, jos mainitsemasi Tena-papat tekee aloitteen kuten tämä itseään Palopuron Puumaksi tituleerava pönttö tekee. Eihän se meidän, eikä Tena-pappojenkaan vika ole, jos Puumalla on pari lediä kärähtänyt. Aika harvinaista on naistenkin keskuudessa sympatiat, mutta ainahan tietysti joku löytyy, jolla myös viiraa.
Olet oikeassa. Ei sen iso vika tarvii olla jos se on nupissa. Tämän tiesi "vanha kansa" jo vuosikymmeniä sitten.
Joku juttu?, silkka puhdas kiero sairas henkisesti vajavaisen vi**umaisuus?, puuman erittäin huono itsetunto?, ehkäpä se exän hehkeä seksikäs uusi tyttöystävä?, kun on ollut tarve mennä lehteen ja julkaista nimellä, sekä kuvalla, jotta exän tunnistaa koko lähitienoo.
Jos tuon olisi puuma tehnyt ilman nimiä, paikkakunta tietoja ja kuvaa olisi juttu uskottava ja sinänsä ihan ok, nyt juttu haiskahtaa vedätykselle ja p*skalle.
Laitoin erillisen ketjun tästä aiheesta tänne heti kun se iltapäivälehdessä julkaistiin--se poistettiin. Jännää että tässä ketjussa se sitten saa näinkin värikkäästi elää.
Mielstäni puuman antama haastattelu on sairas teko ja säälin hänen ex-miestään ja lapsia. En voi kuin olla järkyttynyt ja en kuuna päivänä tule astumaan hänen lafkaansa.
Ketjun alkupäässä on Ilta-Sanomien linkki. Kun se on kestänyt sensuurin, niin säilyy se täälläkin. Henkilö on antanut nimellään ja kuvallaan haastattelun lehdistölle, niin hän on julkkis ja saa kestää aivan kaiken. Yksityishenkilöä koskeneet vastaavat viestit lähtisi kuin leppäkeihäs ja hyvä niin. Puuma on tilannut julkisuutta ja saa mitä tilaa.
Ex ukolla uusi todella hyvännäköinen muija, joka antaa sängyssä kyytiä oikein urakalla kiihkeästi ex äijälle ja kokoajan nyfomaanin tavoin, vituttaahan tuo ja ajaa elähtäneen, tylsän kauppakassiakin mitäänsanomattoman puuman epätoivoisiin tekoihin, kostoon ja lapsellisiin todisteluihin lehtijutun muodossa.
Miksi pitää esitellä oma likainen mielikuvituksensa julkisesti vaikka ei tiedä ko. aiheesta mitään.
Huima Puuma, ulkoasu kuvan mukaan on kuin Heinosen Vilmalla 60-luvulla . Kroppa tollanen kun on ja vanhat talvisaappaat kruunaa koko paletin. Onko tuon Puuman pukenut ponsorointimielessä Kike? Tosin sanojensa mukaan hän nakkaa helposti vaatteet nurkkaan.
Ehkäpä kuitenkin Palopuron Lepakko olisi osuvampi taiteilijanimi, kuin Palopuron Puuma. Tuntuisi satavuotiaan Suomen ja Hyvinkään kunniaksi kotoisemmalta ja ulkoinen olemuskin henkii enemmin lepakkoon, kuin puumaan. Ei kenestäkään tule puumaa, jos vetää kesällä vanhat talvisaappaan resut jalkaan.
Lepakoksi kutsutaan toisenlaisesti suuntautuneita naisia. Jetron sanoin "vasemman kaistan kulkijoita". He ovat kiinnostuneita aivan toisenlaisista kohteista kuin puuma. Heitä ei tarvitse normaalin miehen varoa ahdisteluilta.
No mutta kyllä tuo nyt loppuun ajetulta puumalta näyttää jos kerran puuma on. Enemminkin vois olla tamma.
"Pilke silmäkulmassa" ei tee kenestäkään sen enempää puumaa kuin lepakkoakaan. Silti, vaikka liian moni hetero on tasapäinen tattiaivoinen yksisilmäinen mollottaja, joka ei näe liian totitisilla silmillään maailmasta kuin mustan ja valkoisen.
Kaikki harmaan sävyt ja varsinkin koko värikylläinen loiste, pilke, erilaisuus, vaihtoehdot, moni-ilmeinen maailma jäävät huomaamatta ja elämättä kun silmät ovat 'sokeat' kun ne eivät vilku. Se on sangen epänormaalia.
Ottaako asia tosikolla noin koville. Kannattaisi ajatella värikylläisyydessään muutakin kuin sateenkaaren värejä. Huumoria mukaan vain ja mielipidesuvaitsevaisuutta.
Vedä sinä kaaret päähäsi ja hae huumoria äläkä väärälle nm:lle lätise.
Tosikko se on ja vielä vääräkin.
Tosikkokin on paree kuin tollo.
Juuri noin kuin sanot. Ihmiset ovat erilaisia ja se on monelle pahinta mitä voi kuvitella.
Tollo tosikko on pahin vaihtoehto.
Yeap, lienet sellainen.
Sinä olet sellainen.
Yhy yhy nyyh. Nyt sattuu korvien väliin?
Woi olla, mutta myös kalikka on kalahtanut lujaa nilkkaansa. Sillä meikä ei ole puhunut / kirjoittanut sateenkaaren väreistä mitään.
Näkikö kukaan Palopurolla Puumaa housut kintuissa tai edes muuten vaan?
Jutun otsikko on provosoiva ja monet ovat siitä ja ilmeisesti myös omasta seksuaalikielteisyydestään ärsyyntyneet.
Miksei naisella saisi olla itseään nuorempaa rakastajaa??? Itse olen ajatellut ostaa maksullista seksiä joltain itseäni nuoremmalta mieheltä, en kuitenkaan miltään pissikseltä 30-vuotiaalta ja tuskin ihan nelikymppiseltäkään.
Kyllä ihminen on seksuaalinen olento kehdosta keinutuoliin. ken muuta väittää, niin ikävä hänelle itselleen, jos ei enää seiso tai paikat on kuivuneet.
Vaatii rohkeutta pistää nimensä ja kuvansa tuommoiseen juttuun. Minä en siihen ryhtyisi.
Olet oikeassa. Sauli Niinistökin olisi ollut mies kun olisi ottanut vaimokseeen 29 vuotta vanhemman naisen. Sen minä teki, niin siihen pystyy jokainen. Joten on höpö mies.
Nimimerkki 60plus, kuules, ei se vaadi rohkeutta laittaa nimellänsä ja naamallaan tuollaista puuman kaltaista juttua, ehei. Tuo tuollainen vaati kovaa kostonhalua jostain ja silkkaa vittumaisuutta. Anonyyminä puuman juttu olisi ollut ihan jees, mutta tuolla tyylillä tehtynä puuma halusi näpäyttää ja vetää maton exänsä alta.
Puuma on kuitenkin leimattu loppuiäksi. Harmi hänelle. Toivottavasti suhde kukoistaa ja yritystoiminta myös. Pitäisi käydä syömässä siellä ravintolassa ihan vain kiitokseksi siitä, että hän rohkeni antaa jutun nimellään ja kuvallaan ja pistää itsensä ryöpytyksen kohteeksi.
Minulla ei ole mitään muistikuvaa siitä, mitä hän sanoi ex-miehestä, en kiinnittänyt siihen huomiota. Ex mikä ex. Olennaista oli, että hän elää nyt hyvässä suhteessa itseään nuoremman miehen kanssa.
Ikäero "väärinpäin" on joillekuille ylipääsemätön juttu. Ranskan presidentistäkin heitetään herjaa.
Ja ihmettelen todellakin tässä ketjussa joitakuita kirjoittajia, joiden mielestä tuommoinen nelikymppinen ei muka enää olisi seksuaalinen. Nelikymppinenhän on nuori. Kun tulette vanhemmiksi, toteatte itsekin, ettei se seksuaalisuus mihinkään katoa. Paitsi jos keskittyy keräämään Arabian kannuja ja etsimään läheisistään virheitä ja se mitä naapurin Mutu saa rippilahjaksi on maailman tärkein juttu. Eli jos ottaa elämän liian tosissaan.
Jutun otsikko on kopioitu Aamupostista ja Ilta-Sanomista, joissa asialla revitellään. Ketjussa pääosin ihmetellään miksi joku haluaa niin kiimaisesti julkisuuteen että sortuu moiseen. Julkisuuden kipeys on yleensä nuorten tyttöjen villitys, eikä aikuisen naisen.
"Julkisuuden kipeys" ei taida olla mitenkään ikäsidonnainen juttu. Ihmiset ovat erilaisia persooniltaan olivat he nuoria tai iäkkäämpiä ja persoona, luonne ja ajattelutapa elämästä ja sen aiheista määrittelee mitä tehdään julkisesti ja mitä siltä salassa.
Tosi-tv ym. hömppä ohjelmiin hakeutuu etupäässä nuoria ja julkisuuden takia. Aikuistuneet kunnioittavat yleensä yksityisyyttä ja yksityisyyden suojaa. Poikkeuksena julkkikset jotka saavat elantonsa sitä kautta, kuten muusikot.
Minusta oli kyllä hyvä asia, että tämä kyseinen nainen toi esiin sen, että naisella voi olla seksisuhde itseään nuorempaan mieheen. Tämähän on yksi hyvin tabu asia.
Jos itse toisin esiin, että olen yli kuusikymppisenä edelleen seksuaalinen olento ja pidän epätasa-arvoisena sitä, että miehille se sallitaan, muttei naisille, niin turpiin tulisi. Vanhat saavat harjoittaa seksiä vain elinikäisen toisen vanhan kanssa, mieluiten monikymmenvuotisen kumppanin, ja silloinkin salaa peiton alla pimeässä. Muistan kun kerrankin joku lähes nelikymppinen nainen ihmetteli minua, koska hänen omat vanhempansa eivät kuulemma enää harrasta seksiä.
En luonnollisestikaan toisi itseäni esiin omalla nimellä tai kuvalla missään yhteydessä. Jos sen tekisin, niin leimautuisin vain tämän yhden asian takia. Ihmisellä on kuitenkin monia puolia ja monet asiat ja toiminnat kiinnostavat. Kuten tätä Puumaakin. Hänhän on myös äiti ja ravintolanpitäjä. Ja on varmaan paljon asioita, jotka häntä kiinnostavat ja joita ei tuotu esiin lehtijutussa. Voi olla, että hän oli julkisuudenkipeä, valinta oli ihan tietoinen. Sellaisesta tulee rankkoja seurauksia, ryöpytystä ja muuta vastaavaa. Toisaalta arvostan sitä, että hän toi itsensä kautta esiin minulle tärkeän asian.
Onneksi tuo yksi pani kommenttiinsa sanan "yleensä" sillä kaikki "aikuistuneet"(kaan) eivät toimi samoilla tavoilla ja ajatuksilla. Ikä ei estä kaikkia tuulettamasta välillä vinttiä ja pelmuuttamasta alakertaa ja jotkut tahtovat sen julkikin tuoda. Luojalle siitä(kin) vapaudesta kiitos.
Ite en ymmärtänyt miltään kantilta miksi "puuma" oli tällaiseen lehtijuttuun lähtenyt. Miksi ensinnäkin pitää tällaista asiaa julkisuudessa kertoa?! Saattaa aiheuttaa närää/ongelmia exän, ja lähimmäisten kanssa, miten lapset siitä voivat kärsiä, jne. Koko tarina, ja ilmeisesti uusi suhdekin, pyörii seksin ympärillä. Enpä usko pitkään suhteeseen, jos tolla pohjalla ollaan. No aivan sama, ihmettelen miksi äiti ja yrittäjä tuollaista tuubaa julkisesti kertoo. Ketä lopulta kiinnostaa, ja mitään markkinointia ravintolalle tuosta ei varmasti ole. Vanhat äijät tietty käy nyt kattelemassa mikä puuma palopurolla lymyää...
Vanhempi nainen ja nuorempi mies on tabu suomessa. Mutta näitä liittoja on aina ollut ja tulee olemaan, ehkä halusi rohkaista samassa asemassa olevia? Tästä viestiketjusta huomaa tasan mitä tästä "tabusta" ajatellaan; tuomitaan, haukutaan, ivataan. Kuinka kehtasikin tulla julkisuuteen? Oman rakkauselämän pidän itselläni mutta jos joku haluaa kertoa kokemuksistaan julkisesti niin mitä sitten? Tuleehan telkkaristakin monenmoista sarjaa jossa taviksien "erilaista" elämää setvitään. Onko se hyvä vai huono niin näkyy tasan ummehtuneiden ajatusten ja aikuisten ihmisten nettivihakirjoituksissa.
Minulle näin vanhempana naisena ei tuo ikäero mitenkään päin ole se outo juttu. Osalle saattaa toki ollakin, edelleen. Minusta nuo exästä kerrotut asiat ei kuulu kenellekään. Pelkästään noloa niitä revitellä! Jos heillä on yhteisiä lapsia, hänhän on heidän isänsä (ilmeisesti). Ei kovin kivaa lapsille lukea/kuulla äidin juttuja.
Sattuu olemaan juoppo ja väkivaltainen "oma" exä, mutta en siltikään lehtiin nimellä kirjoittele. Ajattelen lapsiakin.
Pitäisi myös ajatella sen nuoren miehen tulevaisuutta ja omaisia, jota tämä nainen pitää seksilelunaan. Tuskinpa miehen "markkina-arvo" nousee tuon jutun perusteella, ei ainakaan oman ikäistensä keskuudessa. Perhe kuitenkin perustetaan ja lapset hankitaan suunnilleen saman ikäisen kanssa.
Mikä pakko se on perhettä perustaa? Pistää elämän parhaat vuodet lapsen ja miehen hoitamiseen ja sitten huomata yhtäkkiä, että on tullut vanhaksi ja elämä on ohi.
Nykyisin on onneksi vaihtoehtoja.
Miehen teko.
Harmi että on olemassa presitentti sauli niinistö jolla on ikäero väärinpäin.
Ajatelkaa eukon pitäisi olla yli 20 vuotta saulia vanhempi jotta sauli olisi mies. Nyt on täysi höppänä.
Puuma panee parastaan. Tollasessa vähän iäkkäämmässä tädissä on se etu, että se panee ku viimistä päivää ku on jo loppusuoralla. Ja joskus kuulemma huonossa repussa voi olla silti hyvät eväät
Kyllä vanhastakin kiukaasta löylyä lähtee, kun on sen kunnolla lämmittänyt.
Kyllä kyllä , mutta pitää muistaa nää energia talkoot ja hiilijalanjälki. Niitten pitäis saada arvauskeskuslääkäriltä sellanen energiatodistus ja kuntotarkastus myös.
Itse nuorempana kollina, kun väliin iskin Hyvinkään yöstä varttuneempaa tätiä, niin muistuu mieleeni eräs vinha yhden yön kokemus takavuosilta. Jonkunmatkaa paneskeltuani tätöstä teki tätönen väliin minulle kunnon tuhteja voileipiä keittiön puolella ja sanoi minulle: Syöppä poika tuosta pari kunnon voileipää mehua päälle niin jaksat taas panna minua oikein kunnolla kohta lisää, kun olet tankannut.
No näin tein, söin join ja panin. Kotiin kun läksin oli maha täysi, pussit tyhjät ja täti nussittu nukuksiin.
Näinhän se on, että tädit on kautta aikojen maksanut panemisesta, toiset rahalla, toiset tavaralla. Tottakai on ne sedätkin maksaneet. Mainitsin vain ettei feministillä mene herne tavaraan.
Eiköhän tämä asia ole kaikilta puolin nyt käsitelty. Puuma on itsensä munannut, mutta lasten ja läheisten kärsiminen ei ole toivottavaa. Sääliksi käy !
Jos elämänsä aikana ei ole ikinä munannut mitään, ei ole myöskään oppinut eikä kehittynyt mitenkään. Mitä helweetteä kenenkään pitäisi hävetä. Ja sääli on sairautta.
Saas nähdä kuinka hostellin mainostaminen näin tuottaa tulosta. Myös naapurien ja muiden asukkaiden kylältä säälivä hymyily kohdattaessa kertoo heidän ajatuksistaan. Haastattelut kannattaa aina tarkistaa ennen julkaisemista.
Jos joku säälii toista ihmistä ( tässä tai muussa tapauksessa), niin mitä ihmeen väliä sillä on??????
Aikuisten oikeasti sillä ei ole mitään väliä mitä ihmiset ajattelevat ja säälivät. Mutta on olemassa sellaisia tyyppejä, joille millään muulla ei ole mitään väliä kuin sillä, mitä muut ajattelevat.
Sehän on jonkun mielipide. Tämähän on keskustelupalsta mielipiteineen. Silloin voi todellakin jotain sääliä, varsinkin kun aihetta on.
Sääli on sairautta, ei mielipide.
Tuokin on vain mielipide.
Totta mooses; mielipide mielipide. Mutta ei säälituntemus.
Kanttura halusi julkisuutta ja sitä näyttää tulleenkin ihan kivasti. Tuollain käy useinkin, kun välineet, jotka ajatteluun on tarkoitettu, on epäkunnossa. Varmaan miettii siinä Pekan työstäessä, että meniköhän vähän yli.
Näin Palopurolla polttariporukan stringit yllään ja jousipyssyt ja keihäät aseinaan. Kysyin mitä hemmettiä touhuatte, niin vastasivat olevansa Puuman metsästyksessä. Kuulemma pyörinyt niillä kulmilla nuoria uroita saalistamassa.
No olihan Ruokolahdellakin leijona. Oli tosin vähän positiivisempi kesä otus.
Voiko sen Puuman tuoda Hyvinkää 100 tapahtumaan näytille vaikka toiminnassa tai vain vetonaulaksi, kun hän kuitenkin julkisuuteen kaipaa keinoja kaihtamatta.
Puumalla on kuule muuta hommaa viikonloppuna.
Sillä on bisnis kiireitä, tilauksia tulvii, niin et pitää myydä jo ei oota. Ei jouda edes Pekkapoikaa hoitelee.
Palopuron Puumalle voisin antaa siihen "ravintola"bisnekseen ehdotuksen mainontaan. Siis, PUUMA PANEE PARASTAAN PALOPUROLLA
Todella hyvin oivallettu.
Joo ja logoksi kokki sringeissä, kokkihatussa ja käsissä vatkain.
Ainakin viime kesänä ruoka oli surkeeta ja valikoima olematonta.
En kyllä suosittele ,enkä toista kertaa niin nälässä ole että menen sinne..
Ei se ruoka parane vaikka on väsynyt puuma joka kesällä talvisaappaissa keinussa keimailee---ruoka yhtä mautonta,kuin lehtijuttukin...
Ei viitti mennä sinne enää syömäänkään...repeisin nauruun saman tien :-)
Tietty! Ainahan sitä repee nauruun, kun Pellen näkee.
Tuskin puuma on pelle, vain julkisuuden kipeä.
Vieläkö Pekka pumppaa päivittäin puumaa?
Pakkopullalta voit varmasti kohta ostaa ikioman pumpattavan puhuman. Toimitus sisältönne myös ilmakompressorin tuotteen toimintakuntoon saattamiseksi. Kestää muunmuassa saunomista ja konepesun.
Sullako on semmonen?
Noinkohan syksy ja sade Puuman pehmittää? Kannattanee ottaa seiskaan yhteyttä ja vaikka muutama nakukuva, nin taas pari satasta kolahtaa.
Tässä kaljottelun lomassa, mietin, et antaskohan puuma hyvät kyydit.
Kaljoittelu kasvattaa miestissit.
Hostelli vois järjestää perinteeksi muodostuvia Puuman metsästys safareja, nyt kun syksyn mimeyskin alkaa laskeutua.
Joo, myksyn mimeässä olisi miva metsästää mitä muumaa.
Seko akka, voi Pekka Poloa. Luulisi tulevan hyväksikäytetty ole,
Onko Jokelantielle, Palopuron vanhan koulun kohdille tulossa liikennemerkit, jotka varoittavat Puumasta? Oishan se noloa, jos joku torppais lähes sukupuuttoon jo muutenkin hävinneen, suomen oloissa harvinaisen otuksen.
Mitä Palopuron Puuma tarjoaa näin perjantaina?
Joko Puuma on ottanut sukkanauhat käyttöön, kun syksykin on pitkällä. Ja herättäisihän kumppanissakin, kuka lieneekään sitten nykyään, ehkä jotain fantasioita.
Kauheeta polemiikkia nyt tästä. Annettaan olla jo!
Äläs ny. Tyydytämme vain hänen haluaan päästä julkisuuteen ylläpitämällä häntä julkisuudessa hänen omasta halustaan. Näitä " Tukiaisia" on aina ollut ja tulee olemaan.
Täällä majailee myös jokelalaisia,
Kannattakaa Puuman ravintolaa. Jokelassa tilanne luisunut katastrofiin, on kaikki ravintolat MATUilla paitsi Puuman ravintola. Pitäkää Hyvinkäällä tilanne järkevänä ja käyttäkää suomalaisia palveluita.
Olkaa ylpeitä kun teillä on noin noheva ravintoloitsija.
Uskaltaa nääs kamppailla MATUja vastaan.
Taidat olla Tampereelta NÄÄS, niinkuin aloittajakin? Nääs huomasin fiksu, kun olen, että nääs esiintyy työ meilläpäin harvinaisempi nääs sano kirjoituksissasi. Äläkä sinä mollaa Jokelan Yökerhoa, se nääs ihan samaa tasoa Puuman kanssa. Ne justaa siellä nääs kulmakunnan parhaat drinksut ja junaki pysähtyy siellä, on nääs vähä isompi city ku Palopuro.
Tarkoitatko, että Palopurolla Puuma on rasisti, kun sanomasi mukaan kamppailee Matuja vastaan?
Viikonlopun super menu Puuman Pannu?
Palopuron läpi ajaessa väkisinkin vanhan koulun kohdalla jarrutta, josko näkisi Puuman pusikossa paneskelemassa.
Onkos tuo joku paikallinen dingdong vai miksikäs se täällä esiintyy?
Mistä esiintymisestä oikein kyselet?
Voiko Puuman nähdä nyt Jokelan asemalla ilmi elävänä?
Taitaa aika lähestyä jolloin Puumalla on kinkut levällään.
Vieläx Pekka pyörii rundeilla?
Ilta-Sanomat on nostanut puuman nettiversion etusivuille muistellessaan vuoden tapahtumia.
Kun julkisuuden leikkiin lähtee niin siinä sitä pysyy, haluaa sitä tai ei. Kaikki tulee muistaman hänet puumana hyvin pitkään. Vapaaehtoisesti hän roolinsa otti, eikä siinä poistetut viestit auta yhtään.
puuman turkki on jo kovin takkuinen... no se paneskelee ja lapsoset kuuntelevat koulussa kivoja juttuja kuinka äiskällä on kiva paneskella nuorta miestä poskeen.
Kipeä ketju.
Itsepähän antoi kahteen lehteen haastattelun puumana ja jopa leveili asialla. Mainostusta tuli siinä samalla, mutta perhesuhteillä revittelyn puuma itse aloitti. Sitä saa mitä tilasi ja kaikki puuman tulee muistamaan.
Antoi mitä antoi. Mitä se kenellekään kuuluu? Hoidelkaa vain omat tunkkinne.
Suomessa on sananvapaus, eikä siihen tarvitse puuttua. Puuman tunkit on julkkisasia, eikä yksityishenkilön.
Kenenkään asioiden rääpiminen julkisesti tai mitenkään muutenkaan ei ole normaalin tervejärkisen ihmisen hommaa. Jos aiheista ei ole mitään sivistävää sanomista, miksi pitää aukoa mustaa ja likaista mielensä maisemaa aiheista jotka eivät kuulu omaan elämään mitenkään. Ts. miten rääpijät ovat parempia, erinomaisempia ja erilaisia kuin ketjussa käsitelty "puuma"?
Ei ole hyvää ja huonoa mainosta. On vain mainosta. Jättäkää puuma rauhaan laskemaan ruokalabisneksellä karttuvia rahojaan ja jatkamaan liikeideansa toteuttamista. Nettiä selaamalla saa aika hyvän käsityksen mitä on tapahtunut ja mitä tapahtuu. Puumalla menee hyvin, ja se taitaa johtua hänen ahkeruudestaan. ja rohkeudestaan. Puuman avoimuus on liikaa suomalaisille jotka eivät tiedä sukupuolielämästään muuta kuin sen, että "se" pitää tehdä pimeässä ja vain sepalusta raottaen, ja siihen pitää tyytyä. Pussaamaan ei kannata ryhtyä päivänvalossa, joku saattaa nähdä.
No nyt tuli asiaa!
Kannattaa nykyään varoa ettei tule syytettä kähminnästä ym. Vasta viime viikkoina esillä ollut kansalaisaloitekin eduskunnalle estää liiat pussailu ym. osoitukset pimeässä ja valossa. Puuma on itse tyrkyttänyt yksityiselämäänsä julkisuuteen toimialansa mainostamisen yhteydessä. Tämän kaikki tietävät, mutta joku yrittää nyt vääntää asiaa päinvastaiseksi, ehkä lähipiiriin kuuluva. Tuollainen vain innostaa sananvapauden kannattajia.
Toisaalta+noin+hyvännäköinen+ja+seksikäs+muija+saa+varmasti+joka+päivä+tarvitsemansa+panon...helppoa+noilla+kannuksilla+hylätä+vanha+ja+lähteä+saalistamaan+uutta+kohdetta...petipuuhiin+pääsy+100+%+:sesti+taattu.
Miksi yleensä lähti yksityisasialla leveilemään? Olisi vain mainostanut toimialaansa.
Nyt Iltalehti on vuorostaan nostanut puuman retostelut esille kertauksen vuoksi. Mihinkäs se puuma karvoistaan pääsisi.
puuma on kuuma
Puuma ja Pekka on menossa naimisiin ensi kuussa eli siinä teille rääppijät. Ei kosahtanut heidän suhde vaikka kuinka ulisitte.
Siitähän seuraa että pikku-puumia ilmestyy Palopuron maisemiin. Myös juorulehdet saavat aineistoa kestojulkkikselleen.
Joko Pekka on pumpannut puuman paksuksi?
Puuma on jälleen mainostelemassa hostelliaan ja sänkyhommillaan julkisuudessa. Kovasti kehuu firmaansa ja lisää lapsia haluaa. On todellakin julkisuuden kipeä, koska ainakin kahteen paikallislehteen on itsensätunkenut. Aamuposti ja seurakunnan Kirkomäki lehti nyt mainosvälineenä.
Nyt puuma on tosissaan julkisuuden kipeä koska Ilta -Sanomissa revittelee leikkauksiaan ym. asioita ja ylpeilee käytöksestään. Kuitenkin tehnyt rikosilmoituksen yhdestä joulukortista.
On merkillistä spekulointia kaikenlaisilla pikkuasioilla mikä koskee "Palopuron Puumaa", minua kiinnostaa vaan että kun niin harvoin käyn Hyvinkäällä niin onko se ruoka vielä yhtä hyvää kuin se oli edellisellä kerralla käydessäni paikalla, syksyllä 2017?
Aika hyvä mainos "kaupparatsulta" sieltä keittiönpuolelta.
Puumalla menee lujaa.
Kolme tasokasta ravintolaa.
Pääravintola Palopurolla. Jokelan asemalla hieno ravintola. Jokelassa myös toinen ravintola heman syrjemmällä.
Onnea.
Mutta rahat vähissä kun joutuu näin mainostamaan.
Monella tapaa voi mainostaa.
Kateellisten ja kuivap*****sten ja liiketoiminnasta mitään ymmärtämättömien ämmien ruikutusta.
Sano se puumalle. Ei me täällä hänen kuivien kavereidensa nimiä tiedetä. Tyhjää kälätystä oma ruikutuksesi.
Julkisuudenkipeän kaipuuta julkisuuteen ei ole julkisuudessa vähään aikaan näkynyt.
Missä kohdin Palopuron kylää se puuman kuppila on?
Se korona.....
Aika jännä että ko sopankeittäjä saa ilmaista mainosta paikallislehdessä...no, saa se ex-välittäjäkin julkisuutta hommistaan :-)
Tuttu toimittaja ehkä asialla.
Hienoa Laura! Keskustelu ketjua katsoessani huomaa, että maailma tarvitsee ravistelua.
Laura, sinä olet aito, itsenäinen, rehellinen ja avoin nainen. Upeaa elämää teille!
Finnjet Markku ;)
Näköjään myös julkisuuden kipeyttä.
Näkyy Aamupostin kuvan mukaan puumalle kasvaneen uumaa sitten edellisvuosien. Aamuposti kertoo tänään puuman hankkeesta Pavinmäessä.