Huomenta vaan
Tuossa mietiskellyt semmoista, että kuinkahan haitallista tämä poliittinen korretius on noin niinkuin kansanterveydelle?
Mistään et saa puhua suoraan vaan pitää keksiä kaikenmaailman ilmaisuja.
Muutama sata veronmaksajien varoista palkattua jantteria istuu konttorissa lukemassa näitä viestejä ja miettii, että saiskos tuosta syytteen aikaan.
Toki minulla on jonkinlainen luottamus, että varmaan suurin osa kyttääjistä ymmärtääkin, että jos saa sanoa asiansa keskustelussa vaikka kärkevästkin, niin sehän on varoventtiili se sätti.
Kirjoitus kun ei teoksi muutu vaikka semmostakin hulluutta olen kuullut ihan ministerin suusta.
Välillä käy mielessä, että onko tämä mahdollista suomessa vaan kyllä se valitettavasti on.
Se tuli kans mielee, että joku sanoi hienosti, että jos haluat tietää kuka hallitsee sinua niin selvitä ketä et saa arvostella.
Täällä suoli24:ssä ainakaan ei saa kokemukseni mukaan arvostella niitä tyyppejä joilla on taipumus keppostella. Sitten on kans ne rikkauden tuojat. Kolmanneksi näkyy olevan koskematon täällä tuo hilly, kyllähän te tiedätte sen muorin. Neljäs joka liipasee botilla poiston on is-ra-elin tukeminen.
Laittakaa tekin omaa arviotanne, mitä koette, ettei saa arvostella.
Muistakaa poliittisen korrektiuden mukainen kiertoilmaus niin pysyy ketju siistin näköisenä.
Oikeastaan pitäisi olla semmoinen rähinäryhmä nettialue jossakin missä saisi puhua täysin vapaasti ja luvalla ihan mitä sylki suuhun tuo sinne mennessä ois ilmoitus että täällä voi rapa lentää.
Semmoinen laillinen vuodatus ja epäkorrektin puheen palsta. Vois antaa mennä vaan.
Noo, tätä kirjoittaessaki jo itse tiedän, ettei ne semmoista salli. Sehän veisi kokonaan pois tehon tältä sosiaaliselta kokeelta, että kenellä pallaa hihat tähän sananvapauden raiskaamiseen.
Jotakin ne tavottelee tällä hyssyttelyllä, luulekohan ne että me oikeasti jaksetaan kattoa kauaa tätä pelleilyä, että kun näet että joku näyttää sorsalta ja kävelee kuin sorsa ja ääntelle kuin sorsa niin sinun pittää vastata, että lokki se on?
Vettä lorruuttaa ränneissä, oiskohan siellä kastematoja tiellä, onkimadoiksi?
Poliittinen korrektius
5
314
Vastaukset
- Sama.kaveri
Ai joo, unohdin mainita vielä siitä, että ne nämä modet palstoilla on ilmeisesti nuorena pelanneet aika paljon vasemman pakin paikkaa. Lisäksi ovat saaneet lukijoistakin niillä käräytä vanhempasi videoilla koulittua melkoisia peeloja. Ne ei ne ilmiantoa harrastelevat tajua, että suunta voi tuulessakin muuttua ja sitten ovat itse liemessä. Yks porukka vielä joka pyrkii lopettamaan keskustelun on ne vakivastustajat. Ne on paikalla kun hyeenat mielipiteellään ilmaisemassa miten kohta on ratsupolliisi king rappukäytävässä. Ne on ilmeisesti ihan palkattuja pelottelijoita.
Saapa nähdä mikä on seuraava askelmerkki annettu tämän vuoden hienostohotellitapaamisessa. - KohtaKahleetKolisevat
Pari sataa poliisia todellakin kyttää nettikirjoituksia päätoimisesti. Ajatuksenakin se olisi uskomatonta mutta tämä onkin totta!
Stasi yllytti kanssaihmisiä ilmiantamaan toisinajattelijoita. Tämä oma PolPomme (poliittinen poliisi) panee vieläkin paremmaksi ja yllyttää lapsia ilmiantamaan vanhempansa:
https://www.youtube.com/watch?v=b54FmJ4nezM&t=53s
Huomattakoon että tällä videolla äiti oli kirjoittamassa arvostelua poliitikosta (!).- Demokratiaa.kansalle
Nopeaa on ollut kehitys. Poliisivaltio on tulossa. Demokraattiset keinot estää se?
- Paetkaa
Kansainvälinen suurpääoma on luonut globaalikommunismin joka johtaa maatamme ensin kohti Liittovaltiota ja sen jälkeen NWO tulee....
Maahanmuuttovyöryillä tyhmennetään ja tuhotaan valkoinen rotu joka on tämän esteenä.
Olemme tuomittuja tuhoon.- Demokratiaa.kansalle
On kai vielä mahdollisuus estää se?
Demokratialla? Kansa ei tätä halua varmasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien1452811- 2312137
- 481970
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1981912Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva261700Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta
Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.1421525Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä811443- 1221168
Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?
😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo3111024Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve27967