Vastuulliset sananvastuun puolustajat, liittykää yhteen ja siirtykää sellaisiin sananvastuun maihin kuin Turkki, Puola ja Unkari. Se olisi todella vastuullinen teko ja suoranainen pilkkanauru sananvapautta ajavia somettajia kohtaan.
Vastuulliset sananvastuun puolustajat!
taaltapesee
2
131
Vastaukset
- PolPoVainoaa
Stasi kehotti kansalaisia ilmiantamaan toisiaan. Pientä se oli meidän poliittiseen poliisiimme verrattuna. Se yllyttää lapsia ilmiantamaan vanhempansa:
https://www.youtube.com/watch?v=b54FmJ4nezM
Huomattakoon että videolla äiti on kirjoittamassa arvostelua poliitikosta!- kurnahdus
Heh heh, tässä kansalainen pähkäilee asian tiimoilta.......
https://www.youtube.com/watch?v=Dp6AzNcIhK0
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522165
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3401401Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941365- 1681271
- 681061
- 35968
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31929Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59910Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta27862Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46839