Hyviä uutisia

AntiKapitalisti

3

263

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • robinhoodsuomesta

      Nämä ovat seireenin laulua korvissani : ) ja toivotaan parempaa tulevaisuutta: ) : ): )
      Imperialistien valta on länkkäri ihmisen aivoissa jo niin syvällä että Hitlerkin on kääntynyt haudassaan kateudesta. Suuri nöyryyttävä tappio ja tuho voi tämän saastan enää poistaa tavis länkkäriltä.
      Kyse on siis totaalisesta tiede- , kulttuuri - , talous- , kieli - , ja sotilaallisesta - imperialismista.
      Tätä agendaa johtavat anglosaksiset kulttuurit, jotka pitävät itseään herra rotuna ja tavoittelevat edelleen maailmanjohtajuutta. Kyse ei ole mistään demokratiasta tai ihmisoikeuksista, niitähän Hitlerkin käytti termeinä, vaan silkasta ylemmyyden tunteesta kaikkien valheellisten uskomusten ja vale historian pönkittäminä. Kaikki kanavat suoltavat tällä rumalla kielellä 24/ 7 samaa propagandaa. Urheilu, musiikki, tiede, taide, kaikki joutuu hyväksyttämään itsensä anglosaksien sensuurin läpi ennen julkisuutta! Hävettää!

      • vitunapinat

        taitaa sun ääliö päässäs ihan muut seireenit laulaa .hasaa koureen niin laulu soi


    • klysooliolli

      Tässä alla viesti joka voitiinkin poistaa kun se sisälsi materiaalia joka on kielletty alle 18-vuotiailta. Minä sensuroin sitä nyt niin ettei nuo liitteet aukea. Muutan niitä siten että vaikka klikkaatte niitä niin ne ei aukea. Mutta tuo muu sanomiseni on siinä se tärkein osa.

      grundval
      26.8.2017 1:01
      »Jos mies sekaantuu eläimeen, hänet on surmattava, ja myös eläin on surmattava. Jos nainen parittelee eläimen kanssa, surmattakoon sekä nainen että eläin. Molemmat on surmattava, sillä kumpikin on ansainnut kuolemansa.»
      (3. Moos. 20:15-16) Mitä koraani sanoo eläimiin sekaantumisesta. Isis teloittaa myös siitä syystä.
      htp://mvleti.net/2015/05/21/isisen-sairain-video-ikina-video-k-18/
      Make love not war!
      http://www.animlsegay.com/2/
      Uskonnot kehottavat tappamaan. Näistäkin videoista tulisi paljon ruumiita jos kaikki niissä esiintyjät tapettaisiin. Länsimaissa laki on lievempi. Sinä et saa kuoleman tuomiota edes vaikka tappaisit satoja ihmisiä. Tämä viesti poistettiin mutta ainakin nimimerkki 'Suomenuhka' ehti nähdä ja lukea sen. Sen on täytynyt liikuttaa häntä syvästi. Onhan nuo sairaita videoita. Mutta tollasta tapahtuu. Poistin siitä toisen videon missä miehiä nostetaan kettingeillä roikkumaan ja nirhataan kurkut auki
      En tiedä ovatko nuo teloitus videot aitoja, mutta niiden propaganda arvo on jollekin aito. Raamattu kehottaa tappamaan vielä nykypäivänäkin monestakin syystä. Hammurabin laki ei ole raamatusta eikä koraanistakaan (silmä silmästä), mutta ainakin nuo jotka kostoa hamuavat haluaisivat sen käyttöön ja itse toteuttaa sitä ilman oikeuden käyntejä. Nyt kun Suomeen yritetään saada tämä siviilien seurantalaki niin mikä puolue luulee säästyvänsä salakuuntelu/katselulta ja luulevatko aktivistit, jotka vihapuhuvat mamuista, selviävänsä salaseurannalta. Vaikka joku virkansa puolesta tirkistelevä jäisikin kiinni laittomasta tirkistelystä, niin uhrille se voi olla niin kohtalokasta että hänen elämänsä on kerta heitolla tuhottu. Huhuja on helppo levitellä. Jos sinulla on vaikka koira niin jos levitellään huhuja että nussit sitä päivittäin ja eri asennoista niin millä kumoat väitteet. Maailma on menossa sairaammaksi vain päivä päivältä. Täällä haukutaan taatelintallaajia lampaan nussijoiksi.Lampaita ei kaupunki oloissa ole mutta koiria on. Oletteko nähneet yhdelläkään mamulla koiraa. He eivät uskalla pitää niitä, sillä jos perätön huhu leviäisi niin?

      Suomessa oli sellainen laki aikoinaan kuin Tasavallan suojelulaki joka oli säädetty Suomessa suojelutilan perusteeksi kahteen otteeseen. Vuonna 1930 säädettiin tasavallan suojelulaki niin sanottujen kommunistilakien yhteydessä. Sen nojalla presidentti saattoi torjua maahan kohdistuvaa uhkaa asetuksin, joilla tarvittaessa saatettiin rajoittaa kansalaisten perusoikeuksia. Vuonna 1932 lakia sovellettiin Mäntsälän kapinan jälkeen lapualaisiin.
      Kommunistilain seurauksena oli sitten laajoja kommunistien ja heitä tukeneiden ryhmien jäsenten pidätyksiä. Laki oli ensin voimassa vuoden 1942 loppuun. Sitä jatkettiin kuitenkin yhteensä neljä kertaa (1942, 1944, 1945 ja 1946), niin että se oli voimassa aina vuoteen 1947. Lain voimassaolo päättyi Pariisin rauhansopimuksen allekirjoituksen jälkeen. Tasavallan suojelulaki iski sitten äärioikeistoon. Tarttis saada 34 kansanedustajaa äänestämään uutta siviilitiedustelulakiehdotusta vastaan niin se siirtyy seuraaviin vaaleihin, jolloin kansa saa sanoa mielipiteensä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      87
      3196
    2. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      88
      3033
    3. Muutama syy

      Sille miksi IRL kohtaaminen on hänelle vaikeaa
      Ikävä
      68
      1862
    4. Tykkään susta

      Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä
      Ikävä
      19
      1822
    5. Onko kaikki hyvin, iso huoli sinusta

      Miten jakselet? Onko sattunut jotain ikävää. Naiselta
      Ikävä
      28
      1722
    6. Estitkö sä minut

      Oikeasti. Haluatko, että jätän sun ajattelemisen? :3
      Ikävä
      21
      1691
    7. Onko kaivatullasi

      Hyvä vai huono huumorintaju?
      Ikävä
      24
      1687
    8. Pettymys! Tähdet, tähdet -kisassa tämä erikoisjakso pois - Pistänyt artistit todella lujille!

      Tähdet, tähdet -kisa on edennyt genrestä toiseen. Mutta erästä monen toivomaa erikoisjaksoa ei tällä kaudella nähdä. Voi
      Tv-sarjat
      33
      1345
    9. Tiedätkö tykkääkö

      Kaivatustasi siinä mielessä joku muukin kuin sinä itse
      Ikävä
      48
      1327
    10. Onko meillä

      Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko
      Ikävä
      9
      1309
    Aihe