Hei
Käytän duloksetiini-masennuslääkettä, huomaan selvästi että penikseni on pienempi tämän lääkkeen käytön aikana, ainakin lepotilassa. Huomasin myös eron siinä kun pidin yli kk tauon lääkkeen käytössä jolloin tilanne palasi kyllä normaaliksi.
Nyt taasen aloitin lääkkeen käytön niin penis on selvästi kutistunut.
Pitää varmaankin vaihtaa lääke vaikka muuten sopisi.
Kahta muuta masennuslääkettä olen aikoinaan käyttänyt, tämmöistä ongelmaa ei kumminkaan ollut.
??
Käytän duloksetiini-masennuslääkettä, huomaan selvästi että penikseni on pienempi tämän lääkkeen käytön aikana, ainakin lepotilassa. Huomasin myös eron siinä kun pidin yli kk tauon lääkkeen käytössä jolloin tilanne palasi kyllä normaaliksi.
Nyt taasen aloitin lääkkeen käytön niin penis on selvästi kutistunut.
Pitää varmaankin vaihtaa lääke vaikka muuten sopisi.
Kahta muuta masennuslääkettä olen aikoinaan käyttänyt, tämmöistä ongelmaa ei kumminkaan ollut.
??
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tiputtanu testot ja sitä kautta DHT tonttiin.
En usko että sitä kautta vaikuttaa.
Tietenkään en voi olla varma...
Se minua kiinnostaakin mikä tässä lääkkeessä aiheuttaa tämän tai millä tavoin?
Voi johtua gaba välittäjien vilkastuneesta toiminnasta. Aivot tarvitsevat enemmän verta ja penikseen ei riitä tarvittavaa määrää. Onko erektiotilassa peniksesi myös pienempi?
Moi
Aikoinaan käytin myös jotain lääkettä jännitysoireisiin joka laski sykettä, olisiko ollut joku beettasalpaaja tai vastaava. Minun mielestäni,(jos muistan oikein) se myöskin aiheutti sen että penis näytti pienemmältä. Jalat tuntuivat myös aamuisin "puutuneilta" uskon että syy on se että ei saanut tarpeeksi verta. Ehkä annostus oli liian suuri.
Voisiko duloksetiini vaikuttaa sydämen sykkeeseen.
Duloksetiini auttaa myöskin virtsankarkailuun, jos sellaista vaivaa on.
enpä tiedä...
Hei!
Sulla on nyt väärä lääke käytössä. Pyydä lääkäriltäsi sildenafil resepti.
Hei,
Me täällä kirkossa rukoilemme peniksesi puolesta.
Jumala antaa niin isot, kuin pienetkin penikset.
Terveisin
Pikkotar- papitar
Se johtuu siitä kun kyseinen lääke on serotoniinin lisäksi myös noradrenaliinin takaisinoton estäjä.
Puhutko nyt aivan höpöjä?
Kuinka se voisi aiheuttaa tämän ongelman?
Noradrenaliini vaikuttaa.