Uudehkon jenkin myynti

BensaV8, gm,takaveto ,tehoo yli 250hp,OK kunto ja leimassa. Ikää n 20vee HP reilu 6tonnia . Halvemmasta päästä mitä näitä on. Eikä ostajia missään?
Pitää olla 50-70 luvulta et kiinnostaa niinkö?
Kyllä 2000 vaihteen autot parempia kun moni ymmärtääkään.....
11324
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Katoppa+ihan+vaikka+netistä+uudet+jenkit+ja+tällä+hetkellä+sielä+on+nettiautossa+vw-auton+ilmotus+18tuhatta+ajettu+mustang+vm+2016+314hv.+Sen+pyynti+oli+56900+keväällä.+Sen+hinta+lasketiin+sitten+55900...sitten+kesäkuussa+53900...ja+nyt+sitten+49900e.+Ei+kukaan+halua+tollasia+katiskoja+suomessa+valitettavasti+vaikka+on+niissä+se+oma+hienous+toki.+Vanha+jenkki+on+semmonen+ettei+siihen+saa+edes+rahoitusta+kun+isolla+käsirahalla+50-70%+ja+sitten+niihin+saa+tunkea+joka+pennin+että+edes+pystyy+ajamaan.+Porschea+sentään+myydään+noista+erikoisimmista,+onhan+se+hienoa+ajaa+porschella..itekkin+aikanaan+lankesin+siihen..ja+maksoin+tonnitolkulla+että+sain+2000+vuoden+carreran+pidettyä+ylipäänsä+ajokunnossa+vaikkei+autolla+ollu+kun+päälle+120+tonnia+ajettu.+Tuossa+vaiheessahan+porscheem+on+yleensä+jo+kone+kertaalleen+vaihdettu.+Tsemppiä+vaan+myyntiin+mutta+valitettavaa+on+se+ettei+ne+mene+edes+alihintaan.

Äänestä

Mul on japsi joka on kohta 20v ja hyvin pelaa!

Äänestä

Mikäs hoppu sitä on heti saada myytyä kun on myyntiin pistänyt. Osta tonnin Corsica ja ajele sillä sen aikaa ku auto odottaa uutta kotia.

Äänestä
  • Ja kosteuden poistaja sit sisään, jos seisoo! Maailmassa on homehdutettu liian monta autoa.

    Äänestä

Kaks kertaa teettänyt laatikko remontin autoon. Ford 71 remppa 600€ ja Cadillac 1994 remppa 2200€. Siinä yksi syy miksei uudet nappaa. Tuloo kalliiksi.

Äänestä

Mulla oli 300m 3.5 joku 99 tai jotain. Hyvä Kiesi mut silti pari isompaa tonnin juttua piti laittaa. Takkiin tuli reippaasti. Vaikea oli myydä

Äänestä
  • Kokemusta mustangin myynnistä kans. Todella hankala auto myydä suomessa. Laatu ei ole sitä sisustassa mihin suomi autoilijat tottuneet. Mukava peli muuten ja omistaa mutta kun haluat eroon niin jenkit on melkee pahimpia..alfa on melkee ainoo joka yhtä vaikee myydä.

    Äänestä

Itellä on 94 Camaro huonommalla kutosella 3.4( kaikki tietää et se on huonompi mut kukaan ei tiedä mitä vikaa siinä on???)
Kuitenki oli hyvä Kiesi käyttöautoksi mut kun sitten halusin siitä eroon tuli parin tonnin tarjouksia eikä muuta. Pistin vajaan säilöön. Otetaan käyttöön kun nykyinen alkaa kyllästyttää.

Äänestä

Eihän kukaan osta noita bensasyöppyjä muuten kuin harrasteautoksi. Ja 90-luvun jenkki ei nyt vain ole mikään haluttu harrasteautomarkkinoilla vaan katseet kääntyy vanhempiin.

Äänestä

Mikä siinä muuten onkin noissa uudemmissa et sisusta niiin muovinen ja halvantuntuinen meininki. Ekassa jenkissä 84 capricessa oli hieno sisusta. Plyyssiä ja ovet sulkeutu jämerästi.

Äänestä

Tiedän monta monta ihmistä jotka vannoo puheissaan jenkkiautoilun nimeen. Vaatteet rock ja kämppä sisustettu jenkkiroinalla. Tallissa vanha jenkki tai kaks mut normiajot töihin kauppaan harrastuksiin hoidetaan jolla 2012 vuoden kialla? Miksi näin? Itellä jenkki kutosella vuosimallia 1996 ja miljoona miljoona kertaa mukavampaa kun jollain pikku japsilla tai korean ihmeellä.
Kuitenkin itellä ainakin kesäautoon tulee kilsoja vaan joku 1-2tkm ja käyttöautoon 10-12tkm / per vuosi. En pysty kuvittelemaan itseäni Toyota aurikseen vaikka en olekaan rock rock

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Bulevardiveekasi kirjoitti:

BensaV8, gm,takaveto ,tehoo yli 250hp,OK kunto ja leimassa. Ikää n 20vee HP reilu 6tonnia . Halvemmasta päästä mitä näitä on. Eikä ostajia missään?
Pitää olla 50-70 luvulta et kiinnostaa niinkö?
Kyllä 2000 vaihteen autot parempia kun moni ymmärtääkään.....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu