Maahanmuuton peruskysymys kuuluu: " Miksi nuoret miehet lähtevä maistaan ja jättävät naiset, lapset ja vanhukset pulaan?"
Eli paljon suuremmassa hädässä ja vaarassa olevat ihmiset jäävät kriisimaihinsa, mutta nuoret, terveet ja raavaat miehet ovat ensimmäisiä "hädänalaisia", joita Eurooppaan virtaa?
Mikään taho ei vastaa tähän peruskysymykseen. Ei asiantuntijat, ei media , eivät virkamiehet eivätkä mamuttajapoliitikot. Vai onko kukaan kuullut YHTÄKÄÄN vastausta noilta tahoilta?
Ps. Tämä on näköjään foorumin suvakkisensuurille liian paha eli osuva kysymys, kun aikaisempi hyvin suosittu avaukseni poistettiin.
Eli paljon suuremmassa hädässä ja vaarassa olevat ihmiset jäävät kriisimaihinsa, mutta nuoret, terveet ja raavaat miehet ovat ensimmäisiä "hädänalaisia", joita Eurooppaan virtaa?
Mikään taho ei vastaa tähän peruskysymykseen. Ei asiantuntijat, ei media , eivät virkamiehet eivätkä mamuttajapoliitikot. Vai onko kukaan kuullut YHTÄKÄÄN vastausta noilta tahoilta?
Ps. Tämä on näköjään foorumin suvakkisensuurille liian paha eli osuva kysymys, kun aikaisempi hyvin suosittu avaukseni poistettiin.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Kuvitelkaapa, että nuoret suomalaismiehet olisivat kymmentuhansin joukoin paenneet Ruotsiin talvisodan alettua!!??
Mikähän on ajatuksenjuoksusi.
Kuvitelkaa sellaista jota ei voi edes kuvitella.
TÄH!
Kysymykseesi vastattiin juuri tänään aamulla otsikon alla "Onko missään vastattu tähän peruskysymykseen".
Lue samalla sivulla olevasta viestiketjusta tyhjentävä vastaus.
Niinpä. Luin eilen tarkemmin ja voin vakuuttaa, että avaustani ei näkynyt palstalla. En tiedä syytä moiseen, mutta totta se on. Ja se "tyhjentävä vastauksesi" on täysin ontto!
Vaan kirjoittaja ei ilmeisesti tiedä, että omasta Suomestamme lähti muutama kymmen vuotta sitten Ruotsiin lähes 400.000 nuorta tervettä ja raavasta miestä ja naista - ja jättivät hädässä olevat naiset, lapset ja vanhukset pulaan tänne. - Mutta silloinkin oman maan talous kuralla ja työttömiä satoja tuhansia. Mitä eroa nykyiseen maahanmuuttoon Suomeeen: ei mitään.
Taas joku mamuttajasuvakki KEHTAA verrata suomalaisia työsiirtolaisia näihin elintasopakolaisiin!?
Suomalaisia suorastaan KERJÄTTIIN Ruotsiin. Suomen suurissa kaupungeissa oli ruotsalaisia värväystoimistoja. Ruotsille ilmainen maailman paras työvoima oli valtava lottopotti. Ilman suomalaisia Ruotsin talous olisi sakannut pahasti ja se olisi selvästi köyhempi maa nykyään.
Yhtä törkeätä on verrata evakkojamme mamuhin! Niinhän kiihkomamuttajat ovat usein tehneet.
"Mitä eroa nykyiseen maahanmuuttoon Suomeeen: ei mitään"
-- No nyt tuli asiaa !
Niin , tässähän se tuli. Lasten suusta se totuus tulee.
Niinpä niin. Siis olet täsmälleen samaa mieltä siitä että nämä tännekin saakka tulleet ihmiset ovat siis siirtolaisia , aivan kuten suomalaiset mennessään Ruotsiin , ja käyttävät härskisti hyväkseen tätä turvapaikkakanavaa hakiessaan itselleen pakolaisstatusta Suomeen saapuessaan, jota tosin suomalainen ei tehnyt Ruotsiin saapuessaan.
Pieni vivahde ero näyttää jotenkin olevan , kuitenkin , vaikka muuta väitätkin...
Eihän+toi+mikään+peruskysymys+ole+peruskysymys+on+miksi+ylipäätänsä+lähtevät
Suomessakin+myös+sivilien+kuolleisuus+on+100%+(kunhan+verrataan+riittävän+pitkällä+aikavälillä?)
Kukaan+edes+tänään+syntynyt+siviili+ei+ole+hengissä+enää+150v+kuluttua
Synty+sitten+suomessa+taikka+sotaa+käyvissä+maissa+(tilastot+ei+valehtele)
No matujahan pakkotuodaan EUn toimesta, tarkoituksena on islamisteilla tuhota Suomi ja sen kansalaiset. Kalergin suunnitelman mukaisesti. Ettekö vielä tiedå että EU on määrännyt Suomeen 62 miljoonaa islamistia ? Kok-rkp ja virr on sen hyväksynyt jo puolueohjelmiinsa ! On aika ottaa selvää mitä nämä tolvanat oikein puuhaa.
https://www.youtube.com/watch?v=yQ7Zn9xZL6w
https://www.youtube.com/watch?v=Juv5cIwyDms
Jos kirjoitat tosissasi tuollaista skeidaa, niin olen huolestunut mielenterveydestäsi.
Nuo lukemat ja määräykset ovat ehkä huumoria, MUTTA kommentissa piilee karmaiseva totuus!
Luepa ns. paneurooppalaisesta liikkeestä ja sen perustajasta. EU-eliitti on saanut monta kunniamitalia tuolta liikkeeltä!
Kysyhän kokare puoloetoimistostanne, täällä ei mitään huumoria kirjoitella, Suomi on todellisessa vaarassa ! Mutta sensuurimedia on salanut 5 vuotta kaiken puuhansa.
"Maahanmuuton peruskysymys kuuluu: " Miksi nuoret miehet lähtevä maistaan ja jättävät naiset, lapset ja vanhukset pulaan?" "
Noo jos mää olisin syvästti uskonnolinen ja isokirja käskis hävittää vääräuskoset niin mää lähtisin sinne missä vääräuskosii siivoon niiden vääräuskosten vessoja.
Lue palstan vastauksia. Ei niitä kannata jatkuvasti toistaa.
Mitähän loppuosa mahtaa tarkoittaa?
Vaikka mä olisin syvästti lainkuuliainen poliisi ja isokirja (lakikirja) käskis antaan ylinopetta ajavalle sakot niin käyttäsin omaa harkintaa ei ihmisillä oo varaa sakkoja maksella
Luotan ja toivon että myös suurin osa poliiseista
tänäkin päivänä käyttää omaa harkintaa eikä noudata "isonkirjan" käskyjä"
Toden näköisestti ne "lait" on ihmisten tekemii polittisii lehmänkauppoja
kirjotettu joskus aikojen aamuhämärissä.
Nämä maahanmuuttajat ovat Halla-ahoja. Sivareita, jotka eivät puolusta kotimaataansa.