Mites tää kun hyppäsin nobinan bussiin mitä ajoi ulkomaalainen ja hänen perheensä hyppäsi samaan bussiin ja kuljetaja päästi kaikki ilmaseks ja ite menin perässä ja mulle huusi sinä ei maksa tule maksaa pitäisikö tehdä valitus nobinalle??? Linja siis 561 Itäkeskus-aviapolis ja bussin tunniste numero 928.
Siis Nobina haloo, matkustanko ilmaiseks ?
eiselvyyttä
7227
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mene töihin ja osta auto, senkin köyhä sossupummi.
Eikös nopina ole linjannut että somaliapinat saa mennä maksamatta..
No pistä kenkälankkia naamaan, niin sinäkin pääset ilmaiseksi.
Kaikki maahanmuuttajat saavat älykännykät sun muut perustoimeentuella, kun hakevat sitä. Minullekin se kuuluisi tulojen perusteella, mutta sossutanttojen mielestä ei, koska omat vähäiset rahat pitää käyttää ensin. Ostavat Huuto.netistä puhelimia mukaan lukien rikkinäisiä ja viallisia. Onko hyvä juttu, kun osa suomalaisista veronmaksajista saa sitten mamujen rahat takaisin? Pitäisi ehdottomasti valittaa Nobinalle, kun se on sellainen ruotsalaisten huijausfirma, jonne OnniBus.comille palkattu pikkulapsen ulos heittänyt kuskikin kuuluisi. Nobina elättää slummeja ja ulkomaalaisia, eli halpatyötä siis. HSL haluaa samaa mitä Nobina, joten tarjouskilpailussa Nobina on voittaja eikä HelB tai Transdev entinen Veolia. Olen aidosti suomalaisten puolella, suomalaiset etusijalle, sitten muut. Osaavatkohan suomalaisten sotimisia arvostaa mamut?
Sipilän hallitusta saadaan syyttää kaikesta, uusi vaihtoehtolaiset,eli Elolaiset ovat sinisiä poikia ja tyttöjä. Heillä on sinisiä ajatuksia. Volvo-Jytky ukko taas petti suomalaisten mielet. Tiedät ketä tarkoitan?
Sinisiä uuvatteja joo , muttei koskaan isänmaallisia perussuomalaisia, jotka pelastaa lopulta Suomen suomalaisille !
Maahan haalitaan lisää 7000 pakolaista,entisten lisäksi.
Sitten päälle vielä 1500-2000 kiintiöpakolaista.
Että rahasta ei kiinni ole,kun pitää saada tänne elättejä haalittua,
loisimaan veronmaksajien piikkiin.
Tässähän on sitten nobinalle kuskattavia.