Millainen yhteystekniikka tuollaisessa sitten on?
Putinin ytinpommisalkku
wqaerwqrqqqreq
581
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Israelilta saatua tekniikkaa. Netanyahu on korvannut sen, mikä venäläisiltä puuttuu jenkkien sanktioiden takia. Useimmat israelilaiset eivät ole tyytyväisiä nykyhallituksensa linjaan, joka suosii Venäjää, joka on perinteisesti ollut Israelin vihollisten liittolainen.
Venäläistä natsitekniikkaa
Salkku on täynnä venäläistä huippuelektroniikkaa. Kun sen salkun pommien lähetysnappia painaa niin salkusta kuuluu ensin vaimea tussahdus ja sitten vahva mahorkalta haiseva savu leijailee ympäristöön. Muuta ei sitten tapahdukaan ja maailma pelastui.
Olisihan se ollut historiallinen hetki kun 3. maailmansota olisi aloitettu suomesta käsin! Amerikka olisi taas jäänyt toiseksi. Se jäi toiseksi kilajuoksussa avaruuteenkin. Venäläiset lähetti ekan raketin avaruuteen, ekan elävän olennon avaruuteen, teki ekan avaruuskävelynkin. Kuulemma marsissakin jo käyneet. Ovat mestareita salaamaan todellisen teknisen tasonsa.
Ja suomessa on vielä takapajuisia vaipat kusessa ja paskassa paikallaan istuvia ukkoja ja akkoja, jotka hokee "venäjällä kaikki paskaa paitsi kusi"!
Kukaan osaa edes arvailla..
Veikkaa että radiopuhelin tekniikkaa salattuna mutta kantamahan ei voi olla kovin pitkä.
Joten jos puuttin on toisessa kaukana tukikohdasta tai jostain jonne tuolla yhteys muodostetaan niin pitääkö välissä olla useitakin tukiasemia esimerkiksi autoja jotka tätä tukiasemaa pitää.
Entä jos puuttin on toisella puolella maapalloa niin miten tämä sitten toimii?
Satelliliitti yhteys kaiketi?