Jos Lapua liitettäisiin Seinäjokeen, niin Ilkassa ei niin usein lukisi, että " ulkopaikkakuntalainen kaahasi kovassa humalassa ".
https://twitter.com/KoomikkoKivi/status/891218226167918592
https://twitter.com/KoomikkoKivi/status/891218226167918592
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Tätähän tämä sun torvensoittosi on aikas pitkälle.
https://www.youtube.com/watch?v=aWKoXTy9UyY
tytöt olkaas varovaisia
perässä on selvitystä vaikuttimista
Kun kunnat ovat yhtä, Härmän Liikenne alkaa
sukkuloida tiheästi Seinäjoelta Lapualla.
Ja sitten vasta Seinäjoen tie levennetään.
Sitten Seinäjoki pitäisi Lapuan puolta monellaa tapaa.
Seinäjoki on jo kyntensä näyttänyt -samaan retkuun ei kenkään ympäristö kunnista pidä haksahtaa, nämä putsaa kaikki valtaamansa alueen irtonaisen eikä mikään piisaa, kun nytkin kaikki mahdollinen on haravoitu tuohon saviseen seinäjoki tönkkään.
Eikös tätä helekutismiä jo käsitetä viimein-ja vihdoin, ei kaupoissakäyntejä-sitten siellä-päinkään ei ei, sillä näitten riisto kampitetaan ja osoitetaan sen mielettömyys.
Näistä leipäjonoista -niitä pakkaa olla -tietystin erilaisia.
https://www.youtube.com/watch?v=-bBS8fj6oKY
https://www.youtube.com/watch?v=169Pu4L5bDc&t=19s
härskilän tuntemattomatkin syötetään paremmin ja passataan -kuin suomalaiset
Tuossahan siitä hampurin puu-kottajasta on selvitystä.
https://www.youtube.com/watch?v=J6myZly8KpQ&t=11s
pännit saanut matuilija
jälessä selvitystä lisää ja kertyypi vielä.
Eiköhän se menisi niin kuin nytkin eli, jos on positiivista uutisoitavaa käytetään Seinäjokea ja negatiivisessa yhteydessä on asialla Nurmo, Ylistaro jne.
Mitäs positiivisuutta voipi riisto seinäjoesta meinata -vaikka kuinka ympäristökunnista on haravoinut silti riisiä kohti ujeltaa -eikä mikään riitä ja lisää pitäisi haravoida, on tosiaan aivan nytkin ympäristönsä armoilla -miten tämän palveluja käyttävät -kanalaahan seinäjoesta meinataan ja muut paikat ympärillä elinkelvottomiksi näin.
Seinäjoki on keinotekoinen kurakauppala, täynnä itsekeskeisiä ja ahneita kadehtijoita. Mulle kaikki heti ny!