Duunareiden periaate on: "saavutetuista eduista ei luovuta"
Ja tämän periaatteen Päivi Lipponen näyttää toteen pitävänsä kiinni eläke-edustaan.
Kaikkein naurettavinta kuitenkin on se, että tälläkin palstalla jotkut duunaripaskat haukkuvat Lipposen, kun hän pitää kiinni saavuttamastaan edusta.
Ovatko nämä palstan haukkujat itse luopuneet jostakin edustaan? EI OLE! Ja lisää vaan vaativat ahneet paskat!
BUUAHAHHAHAHAHAA!!!
Ja tämän periaatteen Päivi Lipponen näyttää toteen pitävänsä kiinni eläke-edustaan.
Kaikkein naurettavinta kuitenkin on se, että tälläkin palstalla jotkut duunaripaskat haukkuvat Lipposen, kun hän pitää kiinni saavuttamastaan edusta.
Ovatko nämä palstan haukkujat itse luopuneet jostakin edustaan? EI OLE! Ja lisää vaan vaativat ahneet paskat!
BUUAHAHHAHAHAHAA!!!
Vastaukset 16
Vanhimmat
kolostaan puolustelemaan kaltaisiaan, joko on aamun kokaiiniannos vetästy että kone lähti käyntiin?
Kerropas nyt itse, että mistä edusta olet luopunut?
Eihän tuo rva olisi halunnut luopua millään entisen miehensä sukunimestäkään.
Päivi Pauliina Lipponen (ent. Hertzberg,[1] o.s. Hiltunen, s. 25. kesäkuuta 1967 Kuopio) on suomalainen SDP:n poliitikko. Hän toimi kansanedustajana vuosina 2007–2015. Lipponen oli jäsenenä Helsingin kaupunginvaltuustossa vuodesta 1997 vuoteen 2015, jolloin hän erosi valtuustosta.
Jotenkin sen arvasi että tuo huutomerkki suvakki aloittaja on demari. Oletko lisäksi yksinkertainen? Duunarilta ei kysytä luopuuko jostain vai ei. Se vain leikataan. Lipponen onkin saanut lokaa niskaansa oikein urakalla joka foorumilla iltapäivä lehtiä myöten ja sekös heppatyttöä nyppii.
Ihahaaaa...
"Duunarilta ei kysytä luopuuko jostain vai ei."
Jassoo. Oletko ikinä kuullut SAK:sta, joka sanelee työnantajille, että mitään ei saa leikata?
Mikäs vitun idiootti sinä oikein olet? "Yksinäinen duunari taistelee ihan yksin työnantajia vastaan?"
HALOO?!
Oletko kuullut sellaisesta kuin hallitus joka leikkaa sanoi sak mitä sanoi? Onko sulla kaikki hepat tallissa?
oletko ikinä kuullut että hallitus perääntyi vaatimuksistaan kun sak vastusti leikkauksia? oletko jokin idiootti vai?
jauhaa samaa idioottia kun aivotoiminta menee aineiden takia ylikierroksilla mutta mitään uutta ei keksi.
Nyyh nyyh! "Yksinäinen duunari yksin pahoja työnantajia vastaan"
Taisi idiootilta loppua argumentit kesken kun ei mitään uutta enää keksinyt :)
Vai että hallitus leikkelee ja sak vain katselee vierestä? hihii! Ja "yksinäinen duunari" :)
ja sitten kun demari Päivi Lipponen pitää saavuttamastaan edustaan kiinni, niin se onkin idiootin mielestä väärin.
Laitetaan nyt vähän faktaakin tuon jankuttajan harmiksi. Duunarit luopui mm palkankorotuksistaan vapaaehtoisesti talouden yleisen edun vuoksi. Mitäs jankuttaja tähän kun omat argumentit todettiin vääriksi?
P.L ei ole duunari. Ole duunaria nähnytkään. Monet kansanedustajat ovat luopuneet saavutetuista eduista.
normaalia demarien toimintaa, ei yllätä
Luopuihan tuo Lipposen Puaavvo kaikkien Suomalaisten eduista viemällä koko maan saksalaisille e uuhun
Duunari lähtee kilometritehtaalla tuotannollisista- ja taloudellisista syistä.
Sopeutusrahaa ei makseta.
Sdp ja Sak on yhtä kuin Suomen tuho
Kokoomus on Suomen suurin tuhopuolue kautta aikain. Fakta.