Saa siihen 2000e kk avustus rahaa eli melkoinen sopeutuminen kyseessä .
Mihin Lipposen vaimo koettaa sopeutua ???
niinmihin
27364
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Miksi kadehtia Päiviä, sillä hän on pyhittänyt elämänsä sorretun kansan puolustamiseksi riistoa vastaan kuten kaikki demarit?
Samoin teki aikoinaan Sdp:n silloinen puheenjohtaja Uffekin, jonka Paavo armahti miljoonaveloista. Miksei armahtaisi vaimoaan köyhyysloukusta?
Riittää, että Vantaan sos.dem. apulaiskaupunginjohtaja joutui linnaan, pitääkö sinne tosiaan kaikki sossut viedä?
Kai jonkun sossun voi jättää vapaaksi, jos on lievemmin rötöstellyt. Jos sellainen sattuu löytymään.
Johan vitsin murjasit!
nämähä ökypoliticoiden nuoret naiset parhaita sopeutujia sitten
eikö noi jokaisel nuori tyttö, laskelmoitu taloduellinen riippumattomuus..
2000€/kk on mitätön korvaus siitä, että yrittää sopeutua Paavo Lipposeen. Eivätkä ne marssisaappaatkaan ilmaisia ole...
Vaipparahaa ja marssisaapasrahaa? Aika paljon kuitenkin kuukaudeksi kerrallaan!
Päivi yrittää soputua kapitalistiseen riistoyhteiskuntaan.
Antoiko Päivi Lipponen kansanedustajan "AHNEUDELLE ja OMANEDUN TAVOITTELULLE " kasvot ??? ja jos kasvot pitäisi antaa LAISKIMMALLE ja TURHANPÄIVÄISIMMÄLLE "kansaedustajalle " ne olisi JANI TOIVOLA !!!
Suomessa nämä Arkadianmäen ihmeet ovat keksineet vaikka millä nimellä itselleen tulevia etuja,siitä on kyse.
Verotontako?
Olette vaan kateellisia kun joku on hoitanut asiansa mallikkaasti.
Meinaat että tuo rakastui vanhukseen ihan sen ihanasta persoonasta johtuenko? Olisiko Päivi laskeskellut, että eduskuntaan pääsee rouva Lipposena helpommin.
Tällainen julkisuus on Päiville varmasti kiusallista, vielä pitää olla opettajana muiden köyhien opettajien ja oppilaiden keskuudessa.
Puolison tulot eivät taida vaikuttaa sopeutumisrahaan. Ehkä ne otetaan huomioon Kelan ja sossun luukuilla.
Kohtahan Päivi alkaa saamaan myös leskeneläkettä, Paavo on jo vanha mies.
Reittä pitkin rahoihin
Lipponen rasittui marsismisesta niin, että saa nyt invalidikorvausta 2000 euroa kuussa. Onhan se kova homma marssia tuhopolttaja matujen puolesta, jotka poltti nuoria suomalaisia kuoliaaksi. Meinaan vaatihaan se melkein Mengelen psyykettä tuollainen.
Tuo rasisminvastainen marssi jäi Päivin ainoaksi saavutukseksi hänen kansanedustajan uralla.
Omaishoitajan työ on raskasta.
Voisin lahjoittaa muutaman kympin jos auttaa sopeutumaan vielä paremmin. (En tiijjä kyllä mihin). Kaiketi on kuitenkin niin tärkeä henkilö.
Päivi vetää marssikengät jalkaansa ja lähtee osoittamaan mieltänsä sopeutumisrahansa puolesta.
Nyt kaikki Työttömät ja Leipäjonolaiset hyväosaiset antakaa roponne köyhille ex politikoille jotka tehneet pyyteentöntä työtä hyväksenne nyt on auttamisen paikka !!!
Laittakaa toki Päiville palautetta.
Sähköpostiosoite löytyy mm. Eiran aikuislukion nettisivuilta.
Hyvin on päivi höynäyttänyt vanhaa miestä....
no aikanaan noita rikkaita leskiä sitte vapautuu markkinoille
Paavo on kunnon sosialistina tehnyt testamentin Suomen kansan hyväksi.
Eli älä suotta mitään naimakauppoja P.Lipposen kanssa rahan takia suunnittele.
Mistä saa hakea sopeutumis eläkettä olen jäänyt osaaikatyöttömäksi tulot alle 1000e kk ja sopeutumisvaikeuksia
Päivi huvittelee nykyisin heittelemällä Espanjan auringossa uima-altaaseen euron kolikoita. Paavo oitis sukeltaa hakemaan.
Rikkailla on rikkaiden huvit.