Tästä nousee kohu, varmasti suuret mielenosoitukset?!
Mustan Barbaarin äidille ja siskolle syyte!
Mitä.veikkaat
15557
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 21 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Saapa nähdä mitä tästä vielä kehkeytyy. Eikös se Nikander julkisuudessa väittänyt että poliisi oli pahoinpidellyt hänen äitiään ja siskoaan. Eikö tuostakin pitäisi joku rangaistus antaa?
Valehtelu ei sinänsä ole rikos, puhutaanhan valemediastakin. Suomessa valehdellaan joka päivä miljoonia kertoja. Vain määrätyssä asemassa ja määrätyissä tilanteissa valehteleminen on rikos. Esimerkiksi todistajana poliisin esitutkinnassa, tai oikeudessa, tai valehtelee nimensä, kun poliisi sitä virkatehtävässään tiedustelee.
Ihan oikein ja kunnon sakot kylkijäisiksi nögikepukoille!
Ei tule tuomiota, sitävastoin poliisit saavat sakot liiasta voimankäytöstä.
Juu, tämä oli tosi hauskaa seurata. Uutisointi oli suunnilleen joka mediassa - ja isoilla otsikoilla sitä, kuinka heitä nyt on kohdeltu väärin ja rasismia jne jne.
Sitten kävikin ilmi, että tuli vähän juksattua ja tilanne olikin kokolailla toisenlainen. Yllättäen tästä käänteestä uutisoi vain 1-2 mediaa.
Olisi rasismia uutisoida mustien tekemästä rikoksesta.
Sitten se on myös sitä valkoisten kohdalla. Muutoin rasismia.
Kuvittelivat varmaan,että värisuoja toimii. Eipä toimikaan.
No niin pitääkin antaa syyte ja kovat sakot niskoittelusta ja haistattelusta laki on oltava sama ihonväristä riippumatta. Opeltkoot kotoutumaan Suomeen tai maasta pois . Että silleen.
On syytä huomautella että maassa maan tavalla
Suvakit heti poistattaneet viestin, jossa kehuttiin poliisin kohteliasta ja hyvää käytöstä, suorastaan isällistä otetta ja siistiä siviilipukeutumista.
Suomessa on ihan yleinen tapa kadulla kohteliaasti kysellä siviilivaatteissa passia ja henkilöllisyystodistusta vastaantulijoilta. Mitä syytä siitä joidenkin on ärsyyntyä?
Poliisi teki vain palkallista työtänsä, kohteliaasti ja neutraalisti.
Koska tietyn väriset kädelliset ovat ymmärtäneet tavallisen ihmisen
toimintaa? Pitävät itseään jumalasta seuraavina. Tämä kaikki johtuu
siitä, että jotkut ovat antaneet heille sen käsityksen asiasta. Joten
todellisia syypäitä tähän ovat nämä mustien barbien hyysääjät,
jotka eivät itse tajua mitä ovat tekemässä.
Kaikki rassistiset viestit poistetaan ja sehän rasisteja harmittaa!
Nöyryytetään loppuun asti, kun kerran sille linjalle on lähdetty.
Jou jou olen taas julkisuudessa osta levy tai kaks ensiviikolla taas jotain uutta...