NATO pyrkii turvaamaan rauhaa.

Kaikille se ei kuitenkaan näytä sopivan.
16142
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

USA ja Birtit hyökkäsivät Natoaseillaan Irakiin ryöstämään maan öljyvarat v. 2003. Muut Natomat hyväkysivät iskun, mikä oli täysin Naton tekemä, vaikka sitä muuksi väitetäänkin. Samalla periaatteella Nato voi jatkossakin hyökätä mihin tahansa ryöstämään ja murhaamaan satoja tuhansia naisia ja lapsia. Kun vain kaikki Natomaat eivät osallistu, voidaan väittää, ettei Nato hyökännyt.

Nämä kuvat kertovat millaista rauhaa Nato turvaa.

https://www.google.fi/search?q=dead children iraq&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiNo6DNlrjVAhUHmrQKHRHeDscQ_AUICigB&biw=1024&bih=611

Äänestä

Natohan on tosiallisesti rikollisjärjestö jota ei kuitenkaan mitkään lait koske.

Äänestä

Turkki NATO-maana vainoaa omia asukkaitaan, sillä on rajakiistoja Kreikan kanssa. Lisänä se tappaa kurdeja, jotka taistelevat USA:n rinnalla ISIS-terroristeja vastaan Syyriassa.

Äänestä

Venäjän agressiivisuuteen varautuminen on tunnetusti provosointia ja uhka Venjän suunnittelemille toimille.

Äänestä

Teidän rauha on sitä että te saatte olla vallassa ja tehdä mitä tahansa riistopäätöksiä ilman kansan suostumusta.

Äänestä

NATO on demokraattisten maiden (ja Turkin) puolustusliitto, joten tietenkään diktatuurien ja tyrannioiden kannattajat (eli Suomen viholliset) eivät pidä siitä.

Suomen olisi aika päästä eroon sisäisistä vihollisistaan, kaksi isoa ulkoista idässäpäin riittävät vihollisiksi varsin hyvin.

milloin aletaan puhdistaa Suomea sen sisäisistä vihollisista?

Äänestä
  • Syyriassa on varoittava esimerkki massa olevista kätyreistä kun NATO maat toimitti aseita heille,

    Kätyrit siekailematta ja ajoivat Syyrian sekasortoon Nato mailta saaduilla aseilla.

    Suomen olisi aika päästä eroon sisäisistä vihollisistaan, kaksi isoa ulkoista idässäpäin riittävät vihollisiksi varsin hyvin.

    Milloin aletaan puhdistaa Suomea sen sisäisistä Nato USA kätyreistä?

    Äänestä

NATO on sotateollisuuteen S-ketju. Pyssykauppaketju.

Äänestä

Siinä on rauha raukka mustelmilla, kun nato kiimassan sitä runtelee.

Äänestä

Onko NATO oikein rauhan järjestö?

Äänestä

Koska Trump on venäjän asettama presidentti, niin natohan on käytännössä venäjän komennossa. Ainakin jos uutisiin on uskomista.

Äänestä

Nato rikkoi tänään suomen ilmatilaa loukaten alue rajojamme, kaikki Niinistöt ovat kuin maan nielemiä hipi hiljaa, vai ovatko lähteneet jo karkuun, normaalistihan viholliskone posautetaa n it tulella alas..... jaa juuu , niin mutta meillähän onkin rajat ja ovet auki. helsingin kadut vaan on suljettu petoniporsas barrikaadeilla ,ettei skaniat ja jaguaarit pääse höökimään

Äänestä

Vain Venäjä sotii Euroopassa, NATO ei.

NATO ei sodi niin kauan, kun kukaan ei uhkaa NATO-maan turvallisuutta. Venäjä voi hyökätä, vaikka hyökkäyksen kohde ei uhkaisikaan Venäjän turvallisuutta.

Äänestä

Nato on AY-Tappajien liitto johon voi mennä JÄSENMAKSULLA!

Äänestä

Itämerellä olisi huomattavastti rauhallisempaa ilman Naton uhoilua ja laajentumisia Baltianmaat voisi kysyä Yya sopimusta Venäjänkanssa .

Äänestä
  • NATO ei olisi tullut näin suurellä höyryllä Itämerelle, jos Venäjä ei olisi ruvennut sekoilemaan.

    Nyt NATO tekee vain sitä, mitä varten se on olemassa. Turvaa jäsenmaitaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


MiksiVastustaaNatoa kirjoitti:

Kaikille se ei kuitenkaan näytä sopivan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu