Lapsettomuus on uskovista vain naisten oire

Lapsettomuus on maailmalla kasvussa. Sitä ilmenee joka toisella pariskunnalla sukupuolesta riippumatta. Uskovat väittävät, että lapsettomuus on vain naisten juttu, vaikka se on todettu olevan miehilläkin. Mutta siihen ois pariskunnan tyydyttävä että eivät saa lasta (jonkun "jumalan tahto"?) eikä hedelmöityshoidot saisi tulla kysymykseenkään (koska se on jonkun "jumalan tahdon vastaista" -ihan kuin uskovainen olisi itse se jumala). Lapsettomuuteen saa kalliita hoitoja, mutta ne maksavat todella paljon. Uskovilla ratkaisuna olisi tietysti että kiellettäisi naisilta e-pillerit ja hormoonikierrukat, jotka tietysti heidän mutu-tuntumallaan aiheuttavat juuri sitä lapsettomuutta. Ehkä niitä ei käytettäisi, jos ne aiheuttaisivat lapsettomuutta. Niitä on tutkittu, että ne jopa lisäävät naisilta lapsen saantia sitten kun niistä luopuu, mutta lapsettomuuteen niillä ei ole muulloin vaikutusta kuin silloin tietysti kun ne ovat käytössä.

Uskovaisilla olisi ehkä eniten lapsettomuutta, jollei heitä vihittäisi kirkossa avioliittoon. Mikään maistraatissa vihkiminen tai muu parissuhde ei tulisi kuuloonkaan?! Avioliittoon asti pitää odottaa, jotta pääsee pukille.
Se on ollut minulle mystistä miten uskovaiset löytää sellaisen puolison joka kestää selibaatissa hääyöhön asti (tai ylipäätänsä puolison) eikä harjoita tulevan puolison kanssa avioliitoa ennen tai ole harjoittanut seksiä ennen sitä jonkun toisen kanssa ennen kuin pariskunta on edes tavannut. Väitän, että lipsuu se suksi uskovaisella ja sänkypuuhiin päädytään monesti ennen avioliittoa oli se sitten itse jumala sanonut toista ja tehdään nimenomaan sen "jumalan tahdon vastaisesti". Uskovat puhuu raamatun noudattamisesta, mutta eivät noudata sitä oikein itsekään. Muiden tulee sitten noudattaa?! :D
Mitä sitten tapahtuu, jos vaimo ei olekaan neitsyt hääyönä? Tuleeko isä tai morsiammen veli ja tappaa sen avioliittoon vihityn tyttärensä tai siskonsa?! Turhaa sitä on vaimokin silloin itseään pihdannut, jollei verta tule lakanoille kun vain sitten kun joku tulee ja vie hengen?! Tosin kaikilta naisilta ei tule verta lakanoille. :) siinähän sitä uskovainen aviomies saa sitten rapsutella päätänsä miksei tule ja onko vaimo huorissa juossut. :)

6

123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 12____13

      "...Tosin kaikilta naisilta ei tule verta lakanoille. :) siinähän sitä uskovainen aviomies saa sitten rapsutella päätänsä miksei tule ja onko vaimo huorissa juossut. :)"

      Niinpä, nykyään onkin parempi jättää koko juttu väliin, kun eihän sellaista naista todennäköisesti ole nykyään, joka ei olisi jo nuoresta asti juossut... :)

      • Puhut sä :DDDDDD Musta?????? Mä tykkään sexitä ja olen Uskossa


    • saarnamies

      Luoja on suunnitellut niin, etteivät kaikki hiivaperseiset naiset saa lapsia.

      • On se myöskin miestenkin ongelma, etteivät saa lasta kenenkään naisen kanssa. Aika julma se sun luojasi. En tiedä muuta luojaa kuin jokaisen omat vanhemmat. Parempi olisi ettei sulla ole lapsia!


    • Talkooseurat

      Uskiksilla on talkoot sitä varten, jos ei kotona onnistu.

      • Uskovaiset syntyy perseen kautta, kun ovat aina kyselemässä muilta mistä ovat tulleet.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      28
      3099
    2. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      39
      2482
    3. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      40
      2352
    4. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      62
      1318
    5. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      300
      1244
    6. Toivon sulle silti hyvää

      Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
      Ikävä
      41
      996
    7. Tiedän, että olet luonnevikainen

      Haluaisin vain todeta olleeni väärässä tässä asiassa.
      Ikävä
      42
      977
    8. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      100
      954
    9. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      77
      914
    10. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      94
      838
    Aihe