Lapsettomuus on uskovista vain naisten oire

Lapsettomuus on maailmalla kasvussa. Sitä ilmenee joka toisella pariskunnalla sukupuolesta riippumatta. Uskovat väittävät, että lapsettomuus on vain naisten juttu, vaikka se on todettu olevan miehilläkin. Mutta siihen ois pariskunnan tyydyttävä että eivät saa lasta (jonkun "jumalan tahto"?) eikä hedelmöityshoidot saisi tulla kysymykseenkään (koska se on jonkun "jumalan tahdon vastaista" -ihan kuin uskovainen olisi itse se jumala). Lapsettomuuteen saa kalliita hoitoja, mutta ne maksavat todella paljon. Uskovilla ratkaisuna olisi tietysti että kiellettäisi naisilta e-pillerit ja hormoonikierrukat, jotka tietysti heidän mutu-tuntumallaan aiheuttavat juuri sitä lapsettomuutta. Ehkä niitä ei käytettäisi, jos ne aiheuttaisivat lapsettomuutta. Niitä on tutkittu, että ne jopa lisäävät naisilta lapsen saantia sitten kun niistä luopuu, mutta lapsettomuuteen niillä ei ole muulloin vaikutusta kuin silloin tietysti kun ne ovat käytössä.

Uskovaisilla olisi ehkä eniten lapsettomuutta, jollei heitä vihittäisi kirkossa avioliittoon. Mikään maistraatissa vihkiminen tai muu parissuhde ei tulisi kuuloonkaan?! Avioliittoon asti pitää odottaa, jotta pääsee pukille.
Se on ollut minulle mystistä miten uskovaiset löytää sellaisen puolison joka kestää selibaatissa hääyöhön asti (tai ylipäätänsä puolison) eikä harjoita tulevan puolison kanssa avioliitoa ennen tai ole harjoittanut seksiä ennen sitä jonkun toisen kanssa ennen kuin pariskunta on edes tavannut. Väitän, että lipsuu se suksi uskovaisella ja sänkypuuhiin päädytään monesti ennen avioliittoa oli se sitten itse jumala sanonut toista ja tehdään nimenomaan sen "jumalan tahdon vastaisesti". Uskovat puhuu raamatun noudattamisesta, mutta eivät noudata sitä oikein itsekään. Muiden tulee sitten noudattaa?! :D
Mitä sitten tapahtuu, jos vaimo ei olekaan neitsyt hääyönä? Tuleeko isä tai morsiammen veli ja tappaa sen avioliittoon vihityn tyttärensä tai siskonsa?! Turhaa sitä on vaimokin silloin itseään pihdannut, jollei verta tule lakanoille kun vain sitten kun joku tulee ja vie hengen?! Tosin kaikilta naisilta ei tule verta lakanoille. :) siinähän sitä uskovainen aviomies saa sitten rapsutella päätänsä miksei tule ja onko vaimo huorissa juossut. :)

6

102

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 12____13

      "...Tosin kaikilta naisilta ei tule verta lakanoille. :) siinähän sitä uskovainen aviomies saa sitten rapsutella päätänsä miksei tule ja onko vaimo huorissa juossut. :)"

      Niinpä, nykyään onkin parempi jättää koko juttu väliin, kun eihän sellaista naista todennäköisesti ole nykyään, joka ei olisi jo nuoresta asti juossut... :)

      • Puhut sä :DDDDDD Musta?????? Mä tykkään sexitä ja olen Uskossa


    • saarnamies

      Luoja on suunnitellut niin, etteivät kaikki hiivaperseiset naiset saa lapsia.

      • On se myöskin miestenkin ongelma, etteivät saa lasta kenenkään naisen kanssa. Aika julma se sun luojasi. En tiedä muuta luojaa kuin jokaisen omat vanhemmat. Parempi olisi ettei sulla ole lapsia!


    • Talkooseurat

      Uskiksilla on talkoot sitä varten, jos ei kotona onnistu.

      • Uskovaiset syntyy perseen kautta, kun ovat aina kyselemässä muilta mistä ovat tulleet.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      58
      2119
    2. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      38
      1803
    3. Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...

      Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.
      Maailman menoa
      171
      1410
    4. Viulu vaiennut

      Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣
      Suomussalmi
      21
      1394
    5. Kyllä tekee kipeää

      Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬
      Ikävä
      21
      1034
    6. Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.

      Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      69
      978
    7. Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.

      Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä
      Maailman menoa
      77
      932
    8. En mä tiedä mitä tapahtuu

      siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.
      Ikävä
      9
      862
    9. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      130
      853
    10. Luotatko kaivattuusi?

      Jos et, mistä kiikastaa?
      Ikävä
      70
      838
    Aihe