Onko suominousuun kaarnaveneet tyystin unohdettu, Riku ja Tunna ne vaan tyytyväisinä taas telkkarissa virnistelee, SAISKOS VASTAUKSEN..... MONTAKO MYYTY......Kiitos.
Mitenkä KAARNAVENEET on seilanneet........
LÄÄKÄRINHOITAJA
14276
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Jos avustusrahat eivät aivan riittäneet kaarnan hankintaan. Taisi mennä "markkinointiin"? Ehdotan avustuksen viisikertaistamista, kokkeillaan uudelleen. Niin luotettavalta tuo bisnesidea kyllä kuulostaa...Ja "yhteistyökumppaneitakin" oli jo satoja, vaikka ei kaikki itsekään tienneet olevansa kumppaneita. Kuitenkin kyseessä on Nokian tasoinen hanke. Ja toinenkin artikkeli kuului tähän konserniin, vanneraudan pätkä, johon oli "luovasti" osattu lyödä kirjaimia. Ja ihan mitä vaan voi siihen kirjoitaa. Ihme ettei kukaan ole tuotakaan ennen keksinyt...
Kaarnavenetkysyntä on räjähtänyt käsiin: viime kuun tilauskirjassa kaksi kaarnavenettä ja tässä kuussa neljä. Näkyi heti sataman tilastoissa vienninkasvuna.
Siis+vienti+kasvoi+100+%.+Ei+näitä+turhaan+veistellä+ja+kuinkahan+monta+miljoonaa+meni+tuotannon+tukemiseen?
Entä jos tuotetta olisi kehitetty ikäänkuin suurempaan mittakaavaan? Jopa niin että sillä olisi pystynyt ylittämään vaikkapa välimeren ?
Tuuliajolla ovat...
poijaat teki isooooooon tilin kun keksivät miten saadaan suomi hurjaan nousuun. taisivat saada jotain 100 tonnia per nokka puhtaana käteen, vitsikästä, tuloksista ei vaan kukaan enää puhu eikä pukahda.
Kyllä tollanen kaarnavene vois parantaa liikenneturvallisuutta?
(ehdotan että ajoneuvoo jossa ei kaarnavenettä koelaudassa niin käyttö tieliikenteessä kielletty)
;) kenenkään ei tietysti ole pakko kaarnavenettä ostaa hihe hehhh!
Ja kyllä kaarnavene myös kotona palovaroittimen vieressä hieno (ei muuta kun pakolliseksi)
(vakuutus yhtiöiden kanssa tehtävä selväksi ei kaarnavenettä ei vakuutusta)
Joo hyvät markkinat.
Kaarna vettyy. Finnfoam on kaikilta ominaisuuksiltaan parempi materiaali. Halvempaakin se on kuin kaarnankuorinta.
Täysiä maanpettureita tämä kaarnavenekipparikaksikko Riku&Tunna. Aikoinaan oli mukava tuulahdus kun tekivät erikoista matkailuohjelmaa. Lähinnä tuli mieleen, että kaverit oikeen testailee ihmisten tyhmyyttä mihin kaikkeen ovat valmiita lähtemään ja ihan pokerinaamalla. Puuttui enää ne käpylehmät ym.
Jos katsoo paatunutta rikollista silmiin, niin havaitsee samantyyppisen katseen kuin näiden herrojen silmistä. Aivan kuin taustalla, sielujen pimennoissa piilottelesi jotain petomaista, jota ei voi tuoda julki, mutta se jokin haluaa vain tulla puoliväkisin esiin. Tunna vaikuttaa jotenkin pahemmalta tapaukselta. Eikös molemmat ole jonkinlaisia äärivasemmistolaisia?
Kaarnaveneet karahtivat kiville.
Törkeääkin törkeämpi kusetus.....melkein yhtä älykäs innovaatio, vai mikä saatana se oli, kuin jonkun ideoima monikulttuurinen nimi suomalaiselle postille, kyllä kannatti pistää miljoonia tähän uuteen kansainväliseen nimeen itella, vaikkei sitten kannattanutkaan......joku fiksu silläkin väliaikais nimellä kääri itselleen mukavat suolarahat..... onkohan kukaan muuten tutkinut tuotakaan kuviota tarkemmin miksi..ensin posti-sitten isolla tohinalla itella-sitten hiljaa, vaivihkaa taas posti..paljoko maksoi ja kenen pussiin. kyllä suomalaista saa kusettaa ja nytkään kukaan ei enää edes muista rikun saamia isoja palkkiorahoja kyseisestä liirumlaarumista.
Oisi nyt pysynyt vain kokkipuolella https://www.youtube.com/watch?v=jjwrZ1-WjsI ja kaikki olisi hyemmin :)
Suomalainen se antaa itseään kusettaa ja sinisilmäisenä vain myötäilee ja maksaa kaiken! Itsestä ja omasta perheestä ei niin väliä!