Nimittäin Chevrolet Evandan kahden litran padalla. Tyytyväinen olen ollut tähän ensimmäiseen jenkkiini. Kulutus jenkkiautoksi yllättävän pieni ja on kokoa, näköä ja varusteita kuten jenkkiautossa pitää ollakkin. Toivottavasti myös jälleenmyyntiarvo säilyy hyvänä, kun kerrankin alla on tunnettu merkki. En ikinä aja enää muilla kun jenkeillä ;)
Ostin jenkin
Tyytyväinen letukan omistaja
101539
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
siinä menee nimi ja maine....
Jos kunnon jenkkiä haluaa, kannattaa valita se paras. Eli Chevrolet. Malleista etenkin nämä uuden tuotannon Matiz, Tacuma, Evanda jne.. Kuten myös ostamasi aito jenkki Nubira.
Vaikka Daewoo vaihtuikin Chevroletiksi ei se siitä tee jenkkiä. Voisitte puhua Chevroletistanne sen oikealla palstalla. Vielä parempi kun menette sinne Daewoo palstalle, joka tuolla vieläkin teitä Korean chevroletisteja varten on.
Pistin itsekkin hiljan tilaukseen ensimmäisen amerikanrautani, eli Chevy Kalosin. Ei ole markkinoiden isoin jenkki, mutta aito letukka kuitenkin. Mielestäni hinta/laatusuhde on hyvä näissä uusissa jenkkiraudoissa. Chevroletilla on nyt erittäin laaja mallistokin.
Nyt on hyvä merkki pilattu, kun idän ihmeitä myydään Jenkkinä.
Ihanko oikein "kahden litran padalla". Hmm. kuulostaa sinkun perunakattilalta. Perunakattilat puhisee pienellä, mutta Padat tarttee soppaa muristaakseen.
Kopioiden jälleenmyyntiarvo on idän ihmeiden tavallista tasoa.
Kokeile ajaa Aitoa Jenkkiä, niin et ajele muulla.
harvinaisen rumia nuo kaloooossit
autot on aivan naurettavia ja hiton rumia verrattuna oikeisiin jenkkirautoihin...onnea vaan niille korean koppimopoille...:)
saadaan chevroletin myyntiluvutkin nousuun. lisäksi PALJON tyytyväisiä asiakkaita amerikan autosegmenttiin.
...hyvä ihminen Jenkki,äläkä mitään päiväkotilasten pihaleluja.Minun penskoillakin on jo enemmän amerikan rautaa alla,kuin sinun "jenkissäs".Lähdetään nyt aluksi siitä,että täytyis olla OIKEA MOOTTORI siellä pellin alla,eikä mikää meidän emännän kakkuvatkain,Pellit voi valmistaa muustakin,kuin saunan höyrysulkufoliosta,...että sitä rataa,...mopomies.
Onhan se hyvä että nyt tavallinen Jorma Corollan omistaja voi ostaa "jenkin" ja tehdä naapurin lakkipäisen ladakuskin vihertäväksi kateudesta :D Onhan se kiva samoilla kemistä kokkolaan chevyllä saatanallisessa ristipaineessa.