Vantaan Hakunilassa käynnissä piiritystilanne

"Poliisi sai ilmoituksen noin puoli neljän aikaan Vaunukujalla uhkaavasti käyttäytyneestä miehestä.

Mies oli ampunut pihalla yhden laukauksen. Poliisin tietojen mukaan hän on yksin asunnossa".

http://www.kainuunsanomat.fi/kainuun-sanomat/kotimaa/vantaan-hakunilassa-kaynnissa-piiritystilanne/

Ilta-Sanomien mukaan sieltä on kuulunut pamaus.
14967
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Muistuipa mieleeni tapaus noin 15 vuoden takaa. Oli lauantai-ilta Hakunilan Hiirakkokujalla, ja työkaverini Kari oli tupakalla kerrostaloasuntonsa parvekkeella. Samaan aikaan ohi kulkeneen auton rikkinäinen pakoputki räjäytti ilmoille kovan pamauksen. Vastapäisessä kerrostalossa asui kerrostalokyttääjä-ämmä, joka soitti paikalle poliisit: TÄÄLLÄ AMMUTAAN! Poliisin Karhu-ryhmä saapui paikalle mustalla helikopterilla, ja sieltä laskeutui teräsvaijerien varassa viisi äärisuojautunutta poliisia, jotka syöksyivät Karin asunnon olohuoneen ikkunan läpi jalat edellä, ja sitten tuli kyynelkaasua ja taseria.

1Äänestä

Piiritystilanne jatkuu edelleen. Että silleen. ILtalehti.

2Äänestä

Ampuja oli tunkeutunut asuntoon aseen kanssa asunnon omistaja oli pääsyt pois asunnosta kertoo poliisi. Ylen TV1 klo 20:30 uutiset, ei kerro mitään tuosta ammuskelusta ja piirityksestä.
Että silleen.

2Äänestä

  • No toimittiin maan nykytavan mukaisesti annettiin sitä " Etumatkaa " ampujalle. Että silleen.

    2Äänestä

  • Poliisi näytti taas taitonsa. Vainoharhaista touhua. Montako pikkutyttöä on matut ehtineet raiskata taas tälläkin aikaa...?

    2Äänestä

  • kjhgfrtyuikmnvftyukmnbg kirjoitti:

    Poliisi näytti taas taitonsa. Vainoharhaista touhua. Montako pikkutyttöä on matut ehtineet raiskata taas tälläkin aikaa...?

    Hyi kauheeta, miten sä puhut sodan runtelemista pikku pakolaisista! Abdullah alkoi seurustella mun 14-vuotiaan tyttäreni kanssa, ja siitä pojasta saadaan kunnon vävymies, niin on avulias ja reilu!

    Äänestä

Paikallinen tuttava kertoi että matu kyseessä. Mitäs suvakki tähän?

1Äänestä

uutisissa ei kukaan ole nyt heti sanomassa että ampuja olisi KANTASUOMALAINEN, miksi?

1Äänestä

näissä tapauksissa, joissa kysymyksessä on maahantunkeutuja. Ihan vaan oman henkensä pelossa. Koskaan ei matuasuntoa ratsatessa tiedä, koska asukki pomppaakin nurkan takaa esiin, huutaa "ALLAHU AKBAR!" ja räjäyttää pommin. Siinä voi asuntoa ratsaamassa olevat poliisit kuolla samalla laakilla.

1Äänestä
  • Miksi poliisi ei julkaise kuvaa tekijästä, kun on kerran etsintäkuuluttanut ampujan ? ? ?
    Onko kyseessä taas " kunnia ", kun nainen on ollut uhkauksen kohteena ? ? ? Että silleen.
    ILtalehti.

    1Äänestä

minkäslainen tämä tekijä kenties on,kuvaa,tuntomerkkejä?

1Äänestä

minkälainen on tekijä?????

1Äänestä

onko tullut tietoon tekijää? suomalainenko?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Pum_ääni_kuultu kirjoitti:

"Poliisi sai ilmoituksen noin puoli neljän aikaan Vaunukujalla uhkaavasti käyttäytyneestä miehestä.

Mies oli ampunut pihalla yhden laukauksen. Poliisin tietojen mukaan hän on yksin asunnossa".

http://www.kainuunsanomat.fi/kainuun-sanomat/kotimaa/vantaan-hakunilassa-kaynnissa-piiritystilanne/

Ilta-Sanomien mukaan sieltä on kuulunut pamaus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu