Läskin tarkoitus

Läskin tarkoitus on kertoa ihmiselle itselleen missä kunnossa hän on. Ei tulisi mieleenkään luopua läskistä keinotekoisesti. Ulkonäkö kertoo kaiken kunnosta. Se kertoo paljon yleensä elämäntilanteesta eikä sitä pidä ratkaista kirurgin veitsellä vaan pistämällä keho kuntoon ravinnolla ja liikunnalla sekä muuttamalla haasteet elämässä sopiviksi, jolloin ei tule stressiläskiä.
6367
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

kunnossa olen. Ja se on haaste, siis voida hyvin. Se ei ole haaste, että näyttäisin nuoremmalta. En halua olla epänormaali vaan näyttää siltä mikä olen sisäisestikin. Ovatko ihmiset todellakin niin materian vallassa, etteivät näe itsessään muuta kuin biomassaa jota pitää muokata kauneusleikkauksilla. Se kertoo hirveästä pahoinvoinnista ja luonnottomuudesta.

Äänestä
  • SE ON HIENO. Täytyy olla jotenkin tyhmä tai sokea, jollei sitä ymmärrä katsomalla.

    Äänestä

  • viestiin vastatessani, ahmin hyvällä ruokahalulla suolaista sekä maustetettua läskisoosia pottujen kera sekä ohessa on vielä pari tölkkiä oikein rasvaista maitoa, jotka siemaisen palanpainikkeeksi ennen röyhtäisyä ja sohvaperunaksi asettautumistani. Aamulla sitten veskin kautta suihkuun ja duuniin kiusaamaan läskejä ämmiä hoikin vartaloin.

    Äänestä

  • ja nyt jo kirjoitti:

    viestiin vastatessani, ahmin hyvällä ruokahalulla suolaista sekä maustetettua läskisoosia pottujen kera sekä ohessa on vielä pari tölkkiä oikein rasvaista maitoa, jotka siemaisen palanpainikkeeksi ennen röyhtäisyä ja sohvaperunaksi asettautumistani. Aamulla sitten veskin kautta suihkuun ja duuniin kiusaamaan läskejä ämmiä hoikin vartaloin.

    hyvälle. Mutta nautin myös kuntoilusta. Sen sijaan jonkun nuorukaisen pottuilu lähinnä säälittää, koska nuorena lähes kaikki ovat siinä kunnossa, että mikään ahminta ei juuri vaikuta painoindeksiin. Pahin ongelma on se, jos nuorena mättää heikkoarvoista ravintoa ja kolmissakymmenissä yhtäkkiä kunto romahtaa, koska solut ovat huonoista aineista rakennettu ja elimistö ei toimi. Vedä pari multitabsia ainakin naamaan välillä.

    Äänestä

ratkaista kirurgin veitsellä vaan hormooneilla. Stressiäkään ei ratkaista rasvaimuilla. Huonoa itsetuntoa ei lääkäri paranna veitsellä myöskään.

Äänestä

Läski lämmittää. Talvella kymmenen kiloa ekstraa on vain hyväksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei rasvaimua!!! kirjoitti:

Läskin tarkoitus on kertoa ihmiselle itselleen missä kunnossa hän on. Ei tulisi mieleenkään luopua läskistä keinotekoisesti. Ulkonäkö kertoo kaiken kunnosta. Se kertoo paljon yleensä elämäntilanteesta eikä sitä pidä ratkaista kirurgin veitsellä vaan pistämällä keho kuntoon ravinnolla ja liikunnalla sekä muuttamalla haasteet elämässä sopiviksi, jolloin ei tule stressiläskiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu