Kristinuskon hoipertelu

Jeesuksen usko horjui aika usein, Raamatusta päätellen. Mitä virkaa sellaisella opilla jonka kakkosnisäkäs on hoipertelija ja isänsä kieltäjä?
3187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

suosista lähteä hoitoon.

Äänestä

Minua on kunnioitettva,

Äänestä

Mietipä taas hetken aikaa mikä ero on uskolla ja tiedolla.

Rukoileminen ei ole hoipertelemista. Se on ihmisenä olemista.

Kolmanneksi kerropa missä Jeesus kielsi Isänsä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ermo P. kirjoitti:

Jeesuksen usko horjui aika usein, Raamatusta päätellen. Mitä virkaa sellaisella opilla jonka kakkosnisäkäs on hoipertelija ja isänsä kieltäjä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu