Optinen lasitaide suomeen
Silmänruokaaa
4261
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Optic glass art
https://www.google.fi/search?q=optic glass art&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjX2PWv9MzVAhUDJVAKHTegDzoQ_AUICigB&biw=1366&bih=612
Tuosta pitäisi rakentaa uudet palatsit, lisänä kristalli ja kulta. Isommat optista lasia olevat palat voi maksaa 100.000 dollaria ja niiden tekemiseen voi mennä vuosia.
Optista laseria silmiin
Täältä löytyy Jack Stormsin Owain Pyramid.
Optinen prosessori olisi pätevää saada Suomeen.
https://etn.fi/index.php/13-news/17887-microsoftin-analoginen-optinen-prosessori-on-kaesittaemaettoemaen-nopea-monissa-sovelluksissa
"Microsoftin analoginen optinen prosessori on käsittämättömän nopea monissa sovelluksissa.
Kannattaa korostaa, ettei Microsoftin optinen prosessori ole vielä valmis korvaamaan yleiskäyttöisiä tietokoneita, mutta sen tarjoama nopeus ja energiansäästö voivat mullistaa sekä rahoitusalan, terveydenhuollon että tekoälyn infrastruktuurin."