Aika nopeasti Macron joutui kansan epäsuosioon
Todellinenyllätys
31531
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Huono homma mummofetissipervopressalle. Voi voi. Koko Ranskan uskottavuus romahti sillä sekunnilla, kun mummelinnussijaperverssi valittiin pressaksi.
Meillä moniavioisuuden puolustaja seksihullu lehtolapsineen pyrkii nostmaan suuren tilin.
Mitäs vassari inisee?
Kyllä kansa tajuaa ;)
Macron tulee tuhoamaan Ranskan ennemmin tai myöhemmin, tavalla tai toisella. Hyvä että ihmiset viimeinkin tajusivat, millaisen pellen äänestivät presidentiksi.
En ole yllättynyt.
Niin se menee, jos puoliso on väärän ikäinen. Kansa tietää jopa Suomessakin!
Kamalan epäedustava presidenttipari. Presidentti on lyhyt, vajakin näköinen käppänä ja vaimo on kuin auton alle jäänyt kuivan kesän orava, joka on ehtinyt muumioitua jo aika pahasti.
Osuvasti kuvailtu!
Ranskulit on pöljää sakkia olleet aina.
Ehkä se granny oli liikaa ranskalaisille. Jos seukkaisi suunnilleen oman ikäisensä kanssa, niin suosio olisi säilynyt. Samasta syystä ei voi äänestää meidän Sauliakaan, koska hän seurustelee tyttärensä ikäisen olennon kanssa.
Ei avioliiton tai minkään muun pitäisi haitata, jos presidentti on pätevä ja osaa hoitaa hommansa asianmukaisella tavalla. Yksityiselämää ei pidä sotkea mukaan presidentin virka-asioihin.
Sitä sotkemistahan tuo Markoni nimenomaan yritti, eli hankkia mummulle virallisen aseman maan ensimmäisenä isoäitinä. Kansalaisille tulisi halvimmaksi sinkkuna elävä presidentti. Ehtiihän sitä pariutua sitten virkakauden jälkeenkin.
Muilla pressoilla on first lady mutta Macronilla on first granny,
Tietyn painorajan alapuolella oleva milffi olisi menetellyt ehkä nippa nappa, mutta gilffi menee kyllä rajusti överiksi.
Mahtaa muita pressoja naurattaa, kun näkevät Macronin akan. Joku vielä sattuu luulemaan akkaa mummoksi.
Onneksi sentään tajusivat, että valitsivat paskan pressan.
Tuolla kansalla on ydinase.
Macron vaihtaa ydinaseet kasaksi mummopornolehtiä.
Typerä kansa tarvitsee typerän presidentin - niin kuin Jenkeissäkin!
Sehän oli Le Penin suunnitelma; Maconin kannatus laskee ja Le Penin puolue saa enemmän kannatusta mitkä lie parlamenttivaalit heillä onkaan… ja tulee itse valituksi seuraavalla kerralla pressaksi, jotta on vahva presidentti.
Le Pen voittaa seuraavissa vaaleissa. Macronilta meni jos kokonaan uskottavuus, ei mitään mahdollisuutta voittoon.
Yle ei ole tuonut kannatuksen laskua esiin lainkaan, vaikka se todella romahtanut. Trumppin romahdus on loivaa verrattuna tähän Oidibukseen.
YLEä vituttaa nyt, kun Macron feilasi Trumpin sijaan.
macaroni vanhalla ylikäristetyllä pekonillaan näyttää kyllä aika psykolta, en ihmettelisi, vaikka alkaisi kostaa kansalleen suosionsa menetyksen.
Tainnu turvota hiukan liiallisesta macaryllien perseeseen tunkemisesta 😄
Aika nopeasti Mv-apinat ja magneetti media idiootit uskovat "valemediaan"
Katos makaroonin kannatus laski nopeammin kuin trumpin kannatus hahaha.
Kansa tajusi tekemänsä virheen ja yrittää epätoivoisesti korjata asiaa. Sääli, ranskalaisten on silti kestettävä viisi vuotta presidenttiä, jota suurin osa kansasta vihaa.
Ihmeellistä nykyään tämä median ajojahti. Teki mitä teki, niin aina tehdään negatiivinen juttu.
Ai niin kuin media aina tarttuu jokaisen oikeistolaisen tekemään virheeseen kärkkäämmin kuin vasemmistolaisen tekemään virheeseen? Oikeistolaisia saa haukkua vaikka kuinka, mutta vasemmistolaista ei saa edes kritisoida. Nykymedia on kaksinaismoralistinen ja puolueellinen.