3500 - 4000 keskeyttää intin

fgystyaer

20 - 25 % armeijan aloittaneista ei pysty käymään sitä loppuun. Siinä varsinaiset "sotasankarit" heh heh heehh.....

3

204

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • epäilykset_heränneet

      Siihen tämä pullamössöyhteiskunta on mennyt. Lastentarhoissa ei saa leikkiä aseilla, kiivetä puissa ja kohta ei saa olla edes poika tai tyttö kun pitää olla "yksilöllinen" sukupuoleton vässykkä.

      Homo saa kuitenkin olla kuten myös vaikkapa transu, sukupuoleton tai aamulla mies ja huomenna taas tyttö. Suvaitsevainen pitää olla, siis niitä kohtaan jotka ovat samaa mieltä ja ne jotka eivät ole ne merkitään rasisteiksi.

      Toisaalta, mitä teemme armeijalla kun maan ovet ovat sepposen selällään kaikkien tänne tulla valmiisiin peteihin päivärahoja kuppaamaan? Täällä pomoporras varastaa hyvävelikerholleen senkuin kerkiää ja loput jaetaan maahantulijoille joten miksi edes aloittaa inttiä? Siksikö, että me veronmaksajat saamme tehdä samaa elämämme loppuun? Kustantaa muiden hyvinvointia omamme kustannuksella?

    • Mies61v

      Tai ei vaan viitsi rehkiä. Itsekin viihdyin 80-luvulla vajaa 2 viikkoa armeijassa, vaihdoin sivariin. Puolen vuoden päästä menin oman alani töihin sivarityöpaikkaan, erääseen oppilaitokseen, tietokonealalle, josta minulla jo oli useamman vuoden kokemus. Olin jo lähellä 30-vuotissyntymäpäivääni.

      • TapaIttes

        Olet homo.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      272
      5089
    2. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      51
      4087
    3. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      93
      3599
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      50
      2709
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      46
      1863
    6. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      19
      1827
    7. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      100
      1669
    8. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      98
      1481
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      71
      1085
    10. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      146
      1063
    Aihe