Pastorien naiset

Vaihda alushousut ja sukat myös muulloin kuin lauantaina jalkojen pesun jälkeen.

Jos olet pukeutunut mukaviin ja hengittäviin alushousuihin päivällä, kannattaa koittaa yllättää kumppani seksikkäillä alusvaatteilla.
11163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Onko Joonaan merkki sapattisinetti?
Mutta hän vastasi heille ja sanoi: "Tämä paha ja avionrikkoja sukupolvi tavoittelee merkkiä, mutta sille ei anneta muuta merkkiä kuin profeetta Joonaan merkki".

Äänestä
  • https://www.sley.fi/luennot/Raamattu/Vt/Joona/Joona02.htm

    Eiköhän se sapatin Herra ole tämä merkki aviorikkojan pahalle sukupolvelle.
    Jumala armahtaa. Siksi se onkin Jumalan työ.

    Sapattihan on merkkinä Jumalan työstä, kaikki on valmista. Oliko se sinulle selvä, vai ongelmallinen.?

    Äänestä

  • Jotkut käyttävät Jeesuksesta nimitystä Mikael ja sapatin Herra.
    Ellen White on adventistien profeetta eikä Joona.

    Äänestä

  • No, eiköhän meidät kaikki mitata viimeisellä tuomiolla. Jos tässä mittaa ottaa takataskusta, voi olla väärässä, eli. Kullakin on omat isminsä, jonka Herra näkee.
    Eikös raamattu puhu siitkäkin, että vasta täydellisyydessä nähdään asiat kokonaisina.
    Siinä sitä on, eli kumpi meistä on kampi, vai onko kampi se kumpi. Vääristymää voip olla molemmin puolin. Eikös vain?

    Äänestä

Rakkauden täyttymys tulee sapatista ja sapatti on miestä ja naista (ihmistä) varten koskien myös pastoreita.

Äänestä
  • Niin, sanottaisiinko näin, että jos se pastorisi on pottupellolla sapattina, voit olla rauhassa. Herralla on oma mittansa, joka toimii. Eikös se olekin vapauttava.
    Siksi sapatti on Jumalan työ - eikä siten meidän tarvitsekaan lähteä asioita mittililöimään. Tarkatellaan vain sitä omaa nimeä elämänkirjassa. Eikös se ollutkin tärkeä, että Herra tuntisi, kun mennään viimeiselle mitta-asemalle.?!

    Äänestä

  • Kyllä me adventistipastoritkin avioidumme useasti. Vaihdamme vaimoa kun siltä tuntuu. Kyllähän se pastorinkin vaimo rupsahtaa ja siitä tulee helposti nalkuttava hirviö. Silloin siipan vaihtaminen on helppoa. Sapattimatkoilla voi luoda uusia naiskontakteja.
    Himot ne on hiirelläkin, miksei siis pastorrillakin?

    Äänestä

  • Tuleva aika voi olla liittosuhteissa mielenkiintoinen, eikä tässä nyt oteta adventismia, vaan aivan meidän maan tulevaa tapaa.
    Homoseksualit saivat portit auki. Seuraava ovi on moniavioisuus. Aamutv.ssä oli kaksi naista ja mies - jotka elivät yhdessä, heitä haastateltiin ja tasa-arvon mukaanhan pian heidänlaisensa pitää vihkiä.
    Siis yhteiskunta "vaatii" pian - koska se vaatii - on vihittävä.
    Kyse on meidän "isien" tavasta, jolla toinen ja kolmaspolvi sitten hakee siunauksensa liittoihinsa. Mene ja tiedä, onko ne kristillisiä, vai ateismin pohjalta, mutta kuitenkin.
    Eli hallelujaa, sanoo varmaan naurajakin. Eli ääni kuuluu jo asiasta tv. n välityksellä.

    Toisaalta, maassammehan on jo pitkään ollut moniavioisuus voimassa. Tosin liitot ovat peräkanaa. Rakkaus on ikuista, mutta kohde vaihtuu, sanoi serkkutyttökin, kun uuden otti.

    Äänestä

  • Oletko tyhmä? barelyadventist on huumorisivu, jonka jutut ovat puhdasta mielikuvitusta.

    Äänestä

  • pyhpyh2245 kirjoitti:

    Oletko tyhmä? barelyadventist on huumorisivu, jonka jutut ovat puhdasta mielikuvitusta.

    Vanha suomalainen sananlasku sopii tähän: Ei niin pientä pilaa ettei totta toinen puoli.

    Se on totta jo sen vuoksi, että pila ei muuten toimisi naurattamisessa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


jalkojenpesusta kirjoitti:

Vaihda alushousut ja sukat myös muulloin kuin lauantaina jalkojen pesun jälkeen.

Jos olet pukeutunut mukaviin ja hengittäviin alushousuihin päivällä, kannattaa koittaa yllättää kumppani seksikkäillä alusvaatteilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu