Kyllä EU isänmaansa pettäneet palkitsee:
https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/227359-outo-huhu-timo-soinista-eroaa-hallituksesta-ensi-kesana
Siellä se Soini ajelee panssaroidulla luxuslimusiinilla Brysselin hillotolpalle kuten Jyrki Katainenkin kun suomalaiset jonottaa leipäjonossa.
Heil EU
http://static.iltalehti.fi/vaalit/viikonkysymys1704MZ_vl.jpg
https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/227359-outo-huhu-timo-soinista-eroaa-hallituksesta-ensi-kesana
Siellä se Soini ajelee panssaroidulla luxuslimusiinilla Brysselin hillotolpalle kuten Jyrki Katainenkin kun suomalaiset jonottaa leipäjonossa.
Heil EU
http://static.iltalehti.fi/vaalit/viikonkysymys1704MZ_vl.jpg
Vastaukset 16
Vanhimmat
Seuraava bilderberg -kävijä?
KANSALAISET !! MV-lehti näkyy jälleen ! ja se on hieno asia.
Soini on ollut Kataisen Brysseliin pakenemisen suurin arvostelija ja nyt herra itse on tekemässä saman tempun. Kuinkahan mies selittää tämän oikein päin?
Halla-ahon toive toteutuisi
Halla-aho on useamman kerran todennut, ettei Soini voi jatkaa ulkoministerinä, jos hänestä tulee puheenjohtaja.
Herrat olisivat siis samalla hillotolpalla Brysselissä, vai haluaako Halla-aho ulkoministeriksi. Jos voimat vielä yhdistyisivät ja Sipiläkin näyttäisi vihreää valoa. Jos, jos, jos
Vitsi
sanos muuta täyspaskahousu tämä timo paras ottaa paljon vaihtohousuja mukaan muuten haisee koko ryssel
Soini on huomannut, että ei tule uuvattien puolue hankkeesta muuta, kuin tuhnu. Tulee loikka Eu virkaan ja jättää uuvatit jo totuttuun tapaan.
Ei saa arvostella Soinia. Ylläpito poistaa liian arvostelevat viestit. Korkean tahon käsky??
Ylläpitäjä on omasta mielestään ainakin jonkinlainen kokoomus-vaikuttaja joten noudattaa kokoomuksen propaganda-protokollaa.
Soini saa painua hevon vitun kuuseen ...enempää ei voi pettää...
Olisi päässyt edelliseen hallitukseen,,, ei mennyt.
Olisi päässyt tärkeäksi valtiovarainministeriksi,,,,ei mennyt.
Ei vastuuta mistään,, varsinkaan köyhistä joita puolusti ennen vaaleja.
Nyt suurituloisten asiapoikana,, kokoomuksen asialla.
smp / perus-suomalaiset / sininen vaihtoehto ,vai mikä lie siihenpä ne sitten jääkin. Että sellainen tarina saipahan hassuutettua jonkin aikaa joitakin äänestäjiä. No elämä jatkuu karavaani kulkee toiset jää asemalle. Takinkääntäjiä on ollut maailman sivu. Milloinkahan poliitikko on totta puhunut. Lähinnä ovat omien etupiiriensä edunajajia.
Ka sammakko lähtöö rysselihin. Voi jernanhestas sentähän. Fariseus Harvaparta-Elo tänne enää jää seppimähän, naama sinisenä taatana.
Soinille tyrkyllä lisää VEROVAPAATA palkkaa ja pankkiirinvirka Lontoossa
http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201708152200328357_u0.shtml
Perussuomalaiset täynnä takinkääntäjiä
Suomen sisulaisia,demareita, kokoomuslaisia,kepulaisia,iklläläisiä.kommareita ja SMP-läiskiä, joita ollaan nyt potkimassa pellolle
Eikö sinisentulevaisuuden kannattaisi harkita jotain toista nimeä. Miten olisi vaikkapa keräilyerä? Toki uuvatit sopisi nimeksi aivan yhtä mainiosti.
Paska sakkia kaikki politiikot petetään äänestäjät .oma puolue .vaimo myydään kaikki ulko maille ja sitte lähdetään paskat housuis Brysseliin pakoon todellisuutta...ei kuulkaa tartte tälläisiä äänestää