Somali raivostui brittimedialle
niin_tyypillinen
10369
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Minusta ihminen saisi edustaa vain synnyinmaataan. En pysty kannustamaan ei kantasuomalaisia missään lajissa. Silloin kyseessä on oikea maajoukkue, kun kaikki ovat syntyperäisiä vähintään neljässä polvessa.
Kaikki pitäisi olla saamelaisia eikä siirtolaisia.
EVVK apinaurheilu ÄO65
taisi pöyristyä?!
Samat epäilyt leijuvat norjalaisen epoperheen yllä.
herkkähipiäisenä veti Norjan mukaan vaikka sillä ei ole asian kanssa mitään tekemistä.
En viitsisi mennä katsomaan mustien suomalaisurheilijoiden suorituksia.
Olisi irvokas näytelmä, jos palkintopallille nousisi suomalainen maailmanmestari, joka olisi musta ja vielä maamme laulu sen mukana.
Eilen sama somppu häiriköi Münchenin lentokentän turvatarkastuksessa ja nyt syyttää Saksan Poliisia rasismista. Somalit on roskakansa kokonaisuudessaan.
Daily Mailissä hyviä lukijakommentteja tästä juoksijasta: röyhkeä ja ylimielinen. Ilmeisesti haki tietoisesti konfliktia kuvaamalla kielletyllä alueella turvamiehiä. Jotenkin tuttua käytöstä krhäm