liian paljon

vaihtoehtoja asuntoauton moottoreissa mikä olisi hyvä fiat 1.9td, 2.0, 2.3, 2.5, 2.8.
lisäksi autoroller,dethleffs,mc louis, vai joku muu?
71130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Pysy kaukana tuosta italialaisten tekeleestä, ihan vilpittömästi neuvon.

Äänestä

Negetiiviset kirjoittajat kuuluvat siihen kastiin joka ajelee autolla kuin autolla isolla vaihteella liian hiljaa. Mistä muuten voi johtua että suurimmalla osalla Fiat alustalla olevista m-auton omistajista ei ole mitään negatiivista sanottavaa. Euroopassa valmistettavista m-autoista tehdään liki 90 % Fiatin alustalle. Osta kuitenkin auto automaattilaatikolla, siinä on näes aina sopiva vaihde päällä eikö voi vedätellä isolla liian hiljaa.

Äänestä
  • Niin käväise lukemassa sakasalaisten ja englantilaisten karavaanareiden kokemuksia kyseisestä merkistä, on meinaan paljon parjattu merkki myös siellä! Eihän tuota tarvitse mennä kuin karavaanarit.fi ja lueskella niitä juttuja, pääsee vähän käsitykseen asioista, näitä hörhöjä (fiat-kuskeja) täällä älä missään nimessä usko, heidän mielestään on normaalia että auto on aina pajalla milloin mistäkin vaivasta, fiatissahan ei ole vikoja vaan ne on ominaisuuksia. Fiat tehdas itse on myöntänyt tämän laatuongelman julkisesti. Kannattaako silloin kokeilla kepillä jäätä? Sinulla ei ole aavistustakaan millainen mielipaha oikkuileva fiatti voi olla, vitutuksella ei ole mitään rajaa!Säästä hyvä mies itsesi kärsimykseltä, katsele vaikka tuota renun alustaa, sekin on varmasti paljon parempi kuin fiasco!

    Äänestä

  • fiatin kokenut kirjoitti:

    Niin käväise lukemassa sakasalaisten ja englantilaisten karavaanareiden kokemuksia kyseisestä merkistä, on meinaan paljon parjattu merkki myös siellä! Eihän tuota tarvitse mennä kuin karavaanarit.fi ja lueskella niitä juttuja, pääsee vähän käsitykseen asioista, näitä hörhöjä (fiat-kuskeja) täällä älä missään nimessä usko, heidän mielestään on normaalia että auto on aina pajalla milloin mistäkin vaivasta, fiatissahan ei ole vikoja vaan ne on ominaisuuksia. Fiat tehdas itse on myöntänyt tämän laatuongelman julkisesti. Kannattaako silloin kokeilla kepillä jäätä? Sinulla ei ole aavistustakaan millainen mielipaha oikkuileva fiatti voi olla, vitutuksella ei ole mitään rajaa!Säästä hyvä mies itsesi kärsimykseltä, katsele vaikka tuota renun alustaa, sekin on varmasti paljon parempi kuin fiasco!

    Satun omistamaan 2003 vm auton ja tietenkin on tullut korjaamo tutuksi,joskus tuntunut siltä,että olen asunut korjaamolla enkä kotona. Autossa on ollut öljyvuotoja,umpionvaihtoja,keskuslukituksen kanssa ongelmia,eikä vähiten,peräremontti edessä. Autolla on ajettu alta 60.000.....

    Äänestä

Osta RELLU se on kohta eniten myyty matkailuauto alusta

Äänestä

Unohdit 1.9 vapaasti hengittävän. Osta se mielellään yli 7m ja alkovi.

Äänestä

Tilantarve, ja käyttötarkoitus ratkaisevat jo paljon. Onko käyttö ympärivuotista, vai ainoastaan kesäkäyttöä(touko-syyskuun aikana). Käykö integroitu, puoli-integroitu, vai alkoviauto. Etelän lämpöisissä maissa tehdyt autot ovat eristyksiltään korkeintaan kolmen vuodenajan autoja. Saksassa valmistetaan sekä kevyemmällä eristyksellä olevia, ja talvikäytöön soveltuvia autoja. Vanhemmissa ducatoissa ehdottomasti 2,5 turbo. Uudemmissa puoli-integroidulle kopille riittää jo 2,3 turbo, muille ehdottomasti 2,8 litrainen. Siinä sitä valinnan vaikeutta riittää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fiat kirjoitti:

vaihtoehtoja asuntoauton moottoreissa mikä olisi hyvä fiat 1.9td, 2.0, 2.3, 2.5, 2.8.
lisäksi autoroller,dethleffs,mc louis, vai joku muu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu