Mitä keinoja nostaa testosteroni tasoja. Treeniä useita vuosia. Tulokset jumineet ja treenitkin jotenkin tehottomia. Testo tasot on alhaalla mutta lääkäri ei näihin vielä hoitoa luvannut. Mielenkiintoa kaikkeen liikuntaan todella paljon mutta ei vaan saa sitä viimeistä puristettua itsestään irti. Mielenterveysongelmia ei ole ja elämä ihan hyvin mallillaan. Saako esimerkiksi sustanon jotain kautta helpommin. Myös treenivinkit olisi tervetulleita että saisi taas tekemisen oikealle tasolle. Mies 33 ja voi mail suoraan [email protected]
Testosteroni
Väsynyt3113
2340
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Käväsin itsekkin lääkärin pakilla viikko sitten ,testotesti verikokeella mutta tuloksia ei ole tullut,samalla tämä lääkäri kertoi että on töissä vaan sen kyseisen viikon,tuskin tulen saamaan mitään reseptiä,heillä on taulukot kyllä,ja ei eivät anna pientäkään lisäystä jos ei ole testo alhaalla.
Olet kuitenkin noin nuori,itse olen 45 ylittänyt,ja vasta nyt mietin samoja kuin sinä.
Kokeille graniitti omenaa syödä säännöllisesti tai ehkä mehua,varo sokeria silti,L arginiini vois myös olla lisänä.
Nuo ei tietenkään paljoa juuri auta,mutta voi piristää varsinkin tuo graniiti omena,kallistahan se on mutta on se terveellinenkin.
Homman nimi on se, että vaikka iän mukana testotasot laskee, niin suurempi ongelma on lisääntyvä estrogeenin osuus, mikä ilmenee väsymyksenä, rasvakudoksen lisääntymisenä erektio-ongelmina yms. Kannattaa siis googlettaa, että millainen ruokavalio on "anti-estrogeenistä".
Edeltävä vastaaja kertoi granaattiomenasta, joka on hyvä blokkaamaan estrogeeniä, mutta itse suosittelen tehokkaampaa ja halvempaa viinirypäleen siemenjauhetta. Mitä vahvempaa tuo uutejauhe on, niin sitä kuivempaa ja karvaampaa nieltävää, että jauhe kannattaa annostetta vegekapseleihin. Kyseessä on lisäksi merkittävä antioksidantti.
Testosteronin korvaushoitoa ei suositella nuorille kuin erikoistilanteissa.