EU:ta puolustetaan useimmiten ja vahvimmin sillä, että unioni estäisi sodat Euroopassa. kyse on suuren luokan huijauksesta, kuten muussakin EU-propagandassa.
Ei ole mitään pelkoa, että nykyaikana joku militaristinen ja väkivaltainen kansalliskiihko heräisi niin, että esim. Saksa ja Ranska päätyisivät sotaan keskenään. Jokainen järkevä sen tajuaa.
EEC riitti aivan hyvin muodostamaan tärkeän keskinäisen siteen Euroopan maiden välille. EU:n litovaltiohanke päinvastoin luo uusia jännitteitä maanosaan. Jopa sisällissodat ovat mahdollisia, jos Brysselin hihhuli-eliitti jatkaa pakkomamutusta ja eurooppalaisten kansojen tuhoamiseen tähtäävää linjaansa.
EU-rauhanprojekti on silkkaa huuhaata!
9
134
Vastaukset
- BrysselinDiktatuuri
Tuo paljon hehkutettu väite, että muka EU estäisi sodat Euroopassa, on naurettava. Tuollaiset väitteet osoittavat, että EU:n on vaikea puolustaa olemassaoloaan.
Kyse on vain Euroopan vallan keskittämisestä pienelle eliitille, jota ei ole demokraattisesti valittu mistään maasta. EU on siten kaikin puolin todella arveluttava hanke! - qåaäzm
Aloittaja on oikeassa. Eu sanoo yhtä, tekee toista. Lietsoo sotaa tuolla pakottamisen politiikallaan. Kiristää jäsenvaltioita ottamaan ukkoja lisää elätettäviksi. Ei tämä mihinkään rauhaan viittaa.
- qåaäzm
Jos eu toimisi rauhanomaisesti, se antaisi jäsenvaltioiden päättää kuinka paljon ukkoja otetaan. Vapaus valita on rauhan yksi ominaisuus. Pakolla ei saada kuin puolihurjia lapsia - kuuluu sanonta.
- Avaus-on-pötyä
1. EU perustettiin aikanaan eri vaiheissa nimenomaan, jotta vältyttäisiin Ranskan ja Saksan välisiltä sodilta.
2.Jospa EU-vihaajat esittävät listan EU-maiden keskinäisiät sodista?
3. Mitään liittovaltiohanketta ei ole kuin EU-vihaajien valeissa. Talous- ja rahaliitonmahdollinen syventäminen vain lisäisi yhteistyötä ja rauhanvoimia.
4. EU:ssa määräävät jäsenmaiden demokraattisesti valitut johtajat. Ei ole mitään EU-vihaajien mainostamaa Brysselin eliittiä.- qåaäzm
Kohta on Brysselin eliitti kunhan liittovaltio päässee vauhtiin. Liittovaltiosta eräskin täällä palstoilla höyryää, oikein nimimerkin kanssa. No, rauha saatiin pysyväksi näiden suurten maiden välille, mutta pitikö kaikki muutkin samaan paskaan sotkea mukaan? Kuinka esimerkiksi mitätön Suomi liittyy näiden suurten maiden suhteisiin? Ei mitenkään.
qåaäzm kirjoitti:
Kohta on Brysselin eliitti kunhan liittovaltio päässee vauhtiin. Liittovaltiosta eräskin täällä palstoilla höyryää, oikein nimimerkin kanssa. No, rauha saatiin pysyväksi näiden suurten maiden välille, mutta pitikö kaikki muutkin samaan paskaan sotkea mukaan? Kuinka esimerkiksi mitätön Suomi liittyy näiden suurten maiden suhteisiin? Ei mitenkään.
Niin, ei ole Amerikassa sotia ollut Liittovaltion jälkeen.
Eurooppa on niin suuri, että sillä ei ole ulkopuolisia uhkia.
Tasa-arvo Euroopassa toteutuu myös vapaasti muuttamalla osavaltiosta
toiseen jos katsoo siellä voivan paremmin.
Luulen kuitenkin, että yli 90% ihmisistä pitää kuitenkin siitä, että ihmiset
ovat tasa-arvoisia. Suomi-maidenilla ja suomi-per**** on sitten vaikeampi
tehdä ja nyt jo vaikeampi tehdä ihmisistä eriarvoisia.
Eli Heidän johtajuutensa sitten kuihtuu ja ihmiset saavat oikeutta ja tasa-arvoa.- qåaäzm
Liittovaltio kirjoitti:
Niin, ei ole Amerikassa sotia ollut Liittovaltion jälkeen.
Eurooppa on niin suuri, että sillä ei ole ulkopuolisia uhkia.
Tasa-arvo Euroopassa toteutuu myös vapaasti muuttamalla osavaltiosta
toiseen jos katsoo siellä voivan paremmin.
Luulen kuitenkin, että yli 90% ihmisistä pitää kuitenkin siitä, että ihmiset
ovat tasa-arvoisia. Suomi-maidenilla ja suomi-per**** on sitten vaikeampi
tehdä ja nyt jo vaikeampi tehdä ihmisistä eriarvoisia.
Eli Heidän johtajuutensa sitten kuihtuu ja ihmiset saavat oikeutta ja tasa-arvoa.No miksi natotetaan, jos ei uhkia ole? Amerikan kehitystä ei mielestäni voi verrata eu:n pakottamistouhuun. Amerikka syntyi pikkuhiljaa, ja tietääkseni ilman pakottamista. Asiat ehti rauhassa edetä, mutta eu:ssa kaikki runnotaan väkisin läpi, ja siitähän soppa syntyy. Sanontaa lainaten, "kun koira viedään väkisin metsään, se ei kunnolla oravaa hauku".
- eunukki_valehtelee_taas
Ensinnäkin EU:ta ei perustettu sodan jälkeen vaan EEC!
Toiseksi nuo perustelut ovat täysin vanhentuneet, kun EU:ta perustettiin ja liittovaltiohanketta nykyään ajetaan. qåaäzm kirjoitti:
No miksi natotetaan, jos ei uhkia ole? Amerikan kehitystä ei mielestäni voi verrata eu:n pakottamistouhuun. Amerikka syntyi pikkuhiljaa, ja tietääkseni ilman pakottamista. Asiat ehti rauhassa edetä, mutta eu:ssa kaikki runnotaan väkisin läpi, ja siitähän soppa syntyy. Sanontaa lainaten, "kun koira viedään väkisin metsään, se ei kunnolla oravaa hauku".
Jenkit maksaa rahaa, pikku poliitisille kusip****johon sinäkin haluat.
Jenkeillä on Naton aseteollisuus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit896052KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3345309Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja212686Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei512615Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852841875Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1051697- 1141571
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro181533seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1241454Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1351413