Ylen uutiset kertoivat äsken Rönkän suulla USA,n mielenosoituksista tapaan äärioikeisto ja vastapuoli??
Miksei äärioikeisto ja vasemmistoradikaalit?
On ihmeellistä, että vain ns. äärioikeisto oli siellä riehumassa ja se nimetön vastapuoli ei tehnyt mitään muuta kuin katseli? Tuskin.
Filminpätkiä sieltä kun katsellaan kovaa tappeluahan siellä oli? Tappeliko ns. äärioikeisto siellä toistensa kanssa?
Miksei äärioikeisto ja vasemmistoradikaalit?
On ihmeellistä, että vain ns. äärioikeisto oli siellä riehumassa ja se nimetön vastapuoli ei tehnyt mitään muuta kuin katseli? Tuskin.
Filminpätkiä sieltä kun katsellaan kovaa tappeluahan siellä oli? Tappeliko ns. äärioikeisto siellä toistensa kanssa?
Vastaukset 19
Vanhimmat
Täyttä potaskaaa uutisoivat, tuo uusi USA,n toimittajakin oikeen naama virneessä kun kertoi. Tasaväkistä tappeluahan siellä.
Venäjän trollit taas solvaa yleä
Mikä helvetin Venäjän trolli? Jos siellä äärivasurit ja äärioikeisto ottaa yhteen niin kai sen voi ääneen sanoa? Tarvitseeko ihmisiä pitää vähä-älyisinä idiootteina?
Ei tarvitse olla äärivasuri vastustaakseen natseja, siksi termi vastapuoli, normaalit ihmiset vastustavat kkk:ta ja uusnatseja.
kun black lives matter aktivistit polttivat valkoisen hengiltä jenkeissä suomalaiset mediat eivät hiiskuneet sanaakaan
oli toimittaja oikein hurmiossa. Mölisi että nyt trump on kaivanut itselleen suurimman kuopan kuin koskaan, ja että kaikki muut kuin äärioikeisto on tuominnut trumpin lausunnon.
Kyseisessä lausunnossa Trump vain totesi mitä on tapahtunut. Äärioikeistolaisten lisäksi paikalle olivat tulleet myös äärivasemmistolaiset aseistautuneina ja nämä kaksi olivat sitten tapelleet keskenään. Molemmilla osapuolilla on vastuunsa tapahtuneesta.
MTV3:n uutisten logiikalla kaikki jotka ovat tajunneet tapauksen tosiseikat, ovat äärioikeistolaisia.
Äärivasemmiston oma näkemyshän on, että kaikki jotka eivät ole äärivasemmistolaisia, ovat äärioikeistolaisia.
No hei onhan se trumppi ihan oma lukunsa. En tajua miksi sitä muka pitäis ymmärtää... niin paitsi trollit tietenkin.
kaikkia joita rahanvallan lehdistö mollaa kannattaa äänestää tulevaisuudessa...
" En tajua miksi sitä muka pitäis ymmärtää."
Uudelleen muotoiltu "minäkö tyhmä- nyt en ymmärrä"?
Mitäs Trump tänään? Nythän on jo torstai?
Onko kukaan kuullut mitään? Jostain katoin aamulla, että se olis siivoojalleen valkoisessa talossa aamulla päivää vaikka piti sanoa huomenta?
Viimeistään 20.30 uutisissa kylläkin virnuileva ylen toimittaja USA,sta kertoo jotain kamalaa.
Nikkerjien elämällä on väliä
Julian Assange asks why the US said nothing when Obama supported Ukrainian neo-Nazis?
Assagne on ryssän agentti ja suomalaisittain kommunisti. USA:ssa taas ei ole eurooppalaisittain kommunisteja ainoatakaan.
Eihän tuo ryssäfobiasi sitä poista että obama tuki ukrainan uusnatseja eikä siitä tuullut haloota amerikassa jstain kumman syytä.
Ei ole hän koko muun maailman paitsi amerikan agentti kun kertoo jenkien salatuista tohuista.
Kaikki seuraavat Trumpia, on se äijä.
Näin on meidän saulikin sai kutsun kuningas trumpin luo valkoiseen palatsiin.
Satuin kuulemaan aamulla radiosta YLEn uutisia. Siellä kerrottiin Turun tapahtumista. Saatiin loppuun vielä 'uutinen' jostain pienestä mielenosoituksesta USAssa, oikein haastattelun kanssa.
Siinä sanottiin, että mieltä osoitettiin presidenttinsä tukemaa väkivaltaa vastaan(?)
YLE on viime vuosina pyrkinyt vihan lietsontaan, milloin mitäkin kohtaan. Eivät taida tuntea käsitettäkään objektiivinen tiedonvälitys.
Katokku USA:ssa demokraatitkin on oikeistoa.
Eli USA:ssa tappelevat keskenään SIONISTIS-FASISTINEN ÄÄRIOIKEISTO ja tavallinen oikeisto.