Uutiset taas Trumpin kimpussa!

Ylen uutiset kertoivat äsken Rönkän suulla USA,n mielenosoituksista tapaan äärioikeisto ja vastapuoli??
Miksei äärioikeisto ja vasemmistoradikaalit?
On ihmeellistä, että vain ns. äärioikeisto oli siellä riehumassa ja se nimetön vastapuoli ei tehnyt mitään muuta kuin katseli? Tuskin.
Filminpätkiä sieltä kun katsellaan kovaa tappeluahan siellä oli? Tappeliko ns. äärioikeisto siellä toistensa kanssa?
19251
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Täyttä potaskaaa uutisoivat, tuo uusi USA,n toimittajakin oikeen naama virneessä kun kertoi. Tasaväkistä tappeluahan siellä.

1Äänestä
  • Venäjän trollit taas solvaa yleä

    1Äänestä

  • ilmansyytä kirjoitti:

    Venäjän trollit taas solvaa yleä

    Mikä helvetin Venäjän trolli? Jos siellä äärivasurit ja äärioikeisto ottaa yhteen niin kai sen voi ääneen sanoa? Tarvitseeko ihmisiä pitää vähä-älyisinä idiootteina?

    Äänestä

  • Ei tarvitse olla äärivasuri vastustaakseen natseja, siksi termi vastapuoli, normaalit ihmiset vastustavat kkk:ta ja uusnatseja.

    1Äänestä

kun black lives matter aktivistit polttivat valkoisen hengiltä jenkeissä suomalaiset mediat eivät hiiskuneet sanaakaan

1Äänestä

oli toimittaja oikein hurmiossa. Mölisi että nyt trump on kaivanut itselleen suurimman kuopan kuin koskaan, ja että kaikki muut kuin äärioikeisto on tuominnut trumpin lausunnon.

Kyseisessä lausunnossa Trump vain totesi mitä on tapahtunut. Äärioikeistolaisten lisäksi paikalle olivat tulleet myös äärivasemmistolaiset aseistautuneina ja nämä kaksi olivat sitten tapelleet keskenään. Molemmilla osapuolilla on vastuunsa tapahtuneesta.

MTV3:n uutisten logiikalla kaikki jotka ovat tajunneet tapauksen tosiseikat, ovat äärioikeistolaisia.

Äärivasemmiston oma näkemyshän on, että kaikki jotka eivät ole äärivasemmistolaisia, ovat äärioikeistolaisia.

Äänestä

No hei onhan se trumppi ihan oma lukunsa. En tajua miksi sitä muka pitäis ymmärtää... niin paitsi trollit tietenkin.

Äänestä

kaikkia joita rahanvallan lehdistö mollaa kannattaa äänestää tulevaisuudessa...

Äänestä

" En tajua miksi sitä muka pitäis ymmärtää."
Uudelleen muotoiltu "minäkö tyhmä- nyt en ymmärrä"?

Äänestä

Mitäs Trump tänään? Nythän on jo torstai?
Onko kukaan kuullut mitään? Jostain katoin aamulla, että se olis siivoojalleen valkoisessa talossa aamulla päivää vaikka piti sanoa huomenta?
Viimeistään 20.30 uutisissa kylläkin virnuileva ylen toimittaja USA,sta kertoo jotain kamalaa.

Äänestä

Nikkerjien elämällä on väliä

Äänestä

Julian Assange asks why the US said nothing when Obama supported Ukrainian neo-Nazis?

Äänestä
  • Assagne on ryssän agentti ja suomalaisittain kommunisti. USA:ssa taas ei ole eurooppalaisittain kommunisteja ainoatakaan.

    Äänestä

  • Putinomania kirjoitti:

    Assagne on ryssän agentti ja suomalaisittain kommunisti. USA:ssa taas ei ole eurooppalaisittain kommunisteja ainoatakaan.

    Eihän tuo ryssäfobiasi sitä poista että obama tuki ukrainan uusnatseja eikä siitä tuullut haloota amerikassa jstain kumman syytä.

    Äänestä

  • Putinomania kirjoitti:

    Assagne on ryssän agentti ja suomalaisittain kommunisti. USA:ssa taas ei ole eurooppalaisittain kommunisteja ainoatakaan.

    Ei ole hän koko muun maailman paitsi amerikan agentti kun kertoo jenkien salatuista tohuista.

    Äänestä

Kaikki seuraavat Trumpia, on se äijä.

Äänestä
  • Näin on meidän saulikin sai kutsun kuningas trumpin luo valkoiseen palatsiin.

    Äänestä

Satuin kuulemaan aamulla radiosta YLEn uutisia. Siellä kerrottiin Turun tapahtumista. Saatiin loppuun vielä 'uutinen' jostain pienestä mielenosoituksesta USAssa, oikein haastattelun kanssa.
Siinä sanottiin, että mieltä osoitettiin presidenttinsä tukemaa väkivaltaa vastaan(?)
YLE on viime vuosina pyrkinyt vihan lietsontaan, milloin mitäkin kohtaan. Eivät taida tuntea käsitettäkään objektiivinen tiedonvälitys.

Äänestä

Katokku USA:ssa demokraatitkin on oikeistoa.

Eli USA:ssa tappelevat keskenään SIONISTIS-FASISTINEN ÄÄRIOIKEISTO ja tavallinen oikeisto.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


tahahfss kirjoitti:

Ylen uutiset kertoivat äsken Rönkän suulla USA,n mielenosoituksista tapaan äärioikeisto ja vastapuoli??
Miksei äärioikeisto ja vasemmistoradikaalit?
On ihmeellistä, että vain ns. äärioikeisto oli siellä riehumassa ja se nimetön vastapuoli ei tehnyt mitään muuta kuin katseli? Tuskin.
Filminpätkiä sieltä kun katsellaan kovaa tappeluahan siellä oli? Tappeliko ns. äärioikeisto siellä toistensa kanssa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu