Tämähän on pläkkiselvä tosiasia. Ei se miksikään muutu keskusteluja poistamalla.
Taudit palaavat afrikkalaisten myötä.
Oppimattomuuttako
14308
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Myös täit,torakat ja luteet palanneet. Älä vain väitä että aina on ollut Suomessa. Ei olleet ainakaan tavan ihmisten kiusana vielä - 80 ja -90 luvulla. Ei ollut päiväkodeissa eikä kouluissa mitään täi epidemioita joka syksy niinkuin nyt.
Ne ovat todistetusti tulleet Venäjältä.
Juu kaikki, ei yhtään lähi-idän tai afrikan ylidesinfioiduista oloista...jeesus sentään, mistä teitä ääliöitä sikiää?
Kävimme kesällä Korkeasaaressa. Lapset olivat hyvin kiinnostuneita apinoista. Kun tulimme takaisin lautalla. Tyttö hoksasi äidin joka kupsutti lapsensa päätä , heitti löydokset laidan yli. Tyttö kirkkaalla äänellä. Äiti , äiti tuo täti tekee niinkuin ne apinat, mutta ei syönyt sitä. Poistuimme kiireesti takavasemmalle.
lapsen suusta kuulee aina totuuden....
Syyhyä tulossa?
http://www.verkkouutiset.fi/ulkomaat/ISIS syyhy-68952
Mielenkiintoista on ettei tollaisesta asiasta uskalla terveysviranomaiset avata edes suutaan vaikka seikka on maallikollekin aivan selvä.
Olikohan eilen aamutv:ssä joku lääkäri puhumassa täi- ja kihomato ongelmasta. Ihmetteli suuresti miksi ne ovat nyt yleistyneet. Ei lääkärinkoulutuksen saaneenaakaan ymmärtänyt päivän selvää asiaa.
Sinäkö ymmärrät päivän selvästi?
Tämä auttaa ymmärtämättömyyteen, jos joku nyt ihan tosissaan ei ymmärrä:
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14928477/mahantulijoiden-kuljettamat-tartuntataudit
Jos todelliset haitat afrikkaturisteista kerrottaisiin, syttyisi sota samana päivänä.
No mutta hei, sehän on sitä rikastumista...vissiin.......saatana...
Ei poistu ei.
Tullissa jäi vasta kiinni Venäjältä kihomatoja salakuljettava henkilö.