Nyt on hätä jo kova Rinteelläkin, kun siipi vuotaa vihreisiin, samoin kuin vasureilla. Vihreät koetaan nyt trendikkääksi, mutta jos ovat ensi kaudella hallituksessa niin kylmä totuus tulee esiin. Puolue on vaan "good feeling"-puolue.
Sdp ja vasemmistoliitto menettivät kuukaudessa yhteensä 4,1 prosenttiyksikköä edellisestä vastaavasta mittauksesta.
Demarien olisi syytä reivata maahanmuuttolinjaansa.
Sdp ja vasemmistoliitto menettivät kuukaudessa yhteensä 4,1 prosenttiyksikköä edellisestä vastaavasta mittauksesta.
Demarien olisi syytä reivata maahanmuuttolinjaansa.
Vastaukset 14
Vanhimmat
valitsivat nasiman ap.kaupunginjohtajaksi, varmaan sekin syynä.
Nasima on markkinaliberaali kokoomuslainen nykyään.
"Kertokaa fiksut, miksi vihreiden kannatus vaan nousee ja nousee ja SDP:n laskee".
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14961454/miksi-vihreiden-kannatus-nousee#comment-90832031
Jan Vapaavuori: Tarvitaan enemmän maahanmuuttajia – palveluammatissa ei tarvitse osata suomen kieltä
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14959840/jan-vapaavuori-ei-tarvitse-osata-palvella-suomeksi
Suomen nro. uno mokutuspuolueen ohjelma.
Vasurius ei vedä.
Persuttius ei kelpaa enää kuuin murto-osalle.
Heh,,, Citius, Altius , Fortius ,,,,Persuttius,.
Sipilän porvarihallituksella on kaikkien aikojen matutusennätys kesältä 2015 jolloin kepu Sipilä, kokoomus Orpo ja persutti Soini seisoivat tumput suorina kun toisesta turavallisesta EU maasta laå/ppoi 36 000 paperitonta matua Suomeen ja vaikka Sipilän hallitus olisi voinut käännyttää ne takaisin Ruotsiin Dublinin sopimuksella.
Koko Tornio oli sekaisin ja valtiojohto seisoi tumput suorina.
Yli neljän prossan romahdus kannatuksessa kertoo kyllä siitä , että Suomalaiset ovat saaneet tarpeekseen lakkohehkutuksista ja mielenosoituksista toreilla , jotka ovat yleensä vasureiden masinoimia.
Kyllä kokoomustrolli "tietää".
Vasemmisto pn petos ja sen tietävät läjhes kaikki. Kumma juttu että on noinkin paljon äänestäjiä vaikka sosiaalikommunismia ei edes Suomessa ole päästy vielä kokeilemaan. Toisaalta uskollisimmat ei päätänsä muuta vaikka kansa kuolee näkään kuten on asian laita öljyrikkaassa Venezuelassa.
Kokoomus on Suomen suurin konnapuolue tuomioilla mitattuna. Tokana kepu ja sitten kahdensortin persut.
Hesarin uusi kansikuvasomali, Nasima, taas selittämässä diibadaabaa miksi kannatus romahtaa. Olisiko se syy kuitenkin Nasiman kaltainen ihminen, jonka demarit nosti stadin johtoon vaikka tämän pätevyys oli käytännössä puolen vuoden kansanedustajuus, sen jälkeen jäi äitiyslomalaiseksi. Unohtamatta leluramia ja pedofiilipoppamiestä, jonka oulun demarit asetti kielitaidottomana lautamieheksi. Voiko tällaista puoluetta ns normaali ihminen äänestää. Sehän halveksii kaikkea mitä demokratiaksi sanotaan.